d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev14567818Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 21 2014 02:04pm
Szerintem kb az emberiség végét jelentené egy ilyen.

Egy csomóan nem tanulnának, akik így igen. Basznának az egészre, és csomóan így is nőnének fel, ezért még csak fel sem lehetne róni nekik.


Egy csomóan lennének, akik inkább leadnának az igényekből és nem dolgoznának, vagy csak minimálisat.
Szükség van arra, hogy valami rákényszerítsen a jobbá válásra. Kell a verseny, hogy tenni kelljen.

Még aki dolgozna azok közül is sokan basznának rá, ha kirúgják őket, mert akkor sem hal éhen, majd lesz más.


Kell a verseny az emberek között. A fizikai értelemben vett természetes szelekciónak már így is vége, ork hordák szaporodnak vég nélkül, akik éhen is halnának amúgy, mert sem fizikálisan sem szellemileg nem ütik meg a túléléshez szükséges szintet.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 21 2014 02:06pm
Jah igen, szerintem rövid úton fenntarthatatlanná is válna a rendszer.
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Nov 21 2014 02:11pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Nov 21 2014 08:12pm)
Munka nelkul mi ertelme elni? Es itt ne a napi 8 orat vedd alapul, hanem azt hogy legyenek celjai az embernek, dolgozzon ertuk, es elerje oket. Mi ertelme van annak hogy az emberek munka nelkul is kapjanak fizetest, es miert lenne ez jo a tarsadalomnak??

Ha az embereknek igy biztositanak a letminimumot azzal a tarsadalom rengeteg potencialt veszitene, az emberek elete rosszabb lenne, az egesz nem vezet sehova, legalabbis en nem latom hova.


En szerintem nagyon sok ember van akinek vannak olyan hobbijai amikben ki lehet tuzni celokat es dolgozni ertuk de a napi robot mellett nincs tul sok realitasa a dolognak ezert hatterbe szorulnak.
Persze, hogy jo lenne-e a tarsadalomnak amikor hirtelen minden buszsofor vagy hentes vagy rendor vagy kemenysepro etc. el kezd onmegvalositani azt nem hiszem. Szerintem a legjobb korban vagyunk ahoz, hogy szinte barmit megtanuljunk az internet segitsegevel.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 02:12pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Nov 21 2014 08:00pm)
fontosnak tartod a tarsadalomban betoltott szerepedet, nemsokara meghazasodsz es peldasan, munkara neveled gyermekeidet, majd egyszeru, de boldog emberkent szenderulsz jobbletre, baratok kozott


Quote (CyberPunk666 @ Nov 21 2014 08:04pm)
Szükség van arra, hogy valami rákényszerítsen a jobbá válásra. Kell a verseny, hogy tenni kelljen.


sikeresen hozzájárultatok az ebolás-éces rákom kialakulásához, köszi srácok
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 02:16pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Nov 21 2014 08:00pm)
mind tudjuk hogy csak adod magadat itt a vilaghalon

a valosagban jomunkasember vagy, joszivvel dolgozzol a szalag mellett, fontosnak tartod a tarsadalomban betoltott szerepedet, nemsokara meghazasodsz es peldasan, munkara neveled gyermekeidet, majd egyszeru, de boldog emberkent szenderulsz jobbletre, baratok kozott


- amúgy tényleg direkt rájátszok mert szarok bele ez a világ egy nagy fos és nem ér meg két fillért sem minek tryhardkodjak amit szeretek is mind tök értelmetlenek ha úgy vesszük, semminek nincs értelme
- és tényleg igyekszem normálisan, legjobb tudásom szerint dolgozni, nem szarok bele.. és amúgy nem szalag mellett vagyok, számítógépen kell dolgozni egy irodában ahol még netezni is lehet, szóval kurvára nem terhel meg.. mondjuk igen a pénz amit kapok érte az kb annyi mint egy roboté
- miféle társadalomban betöltött szerepem lol
- házasság meg gyereknemzés meg not fucking going to happen ebben kurvára 100% biztos lehetsz
és ha már végre jobblétre szenderülnék akkor igen tényleg boldog lennék
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 21 2014 03:34pm
Nem olvastam el a topic eddigi hozzászólásait, de mindenképp ellenzem. Semmi értelme sincs.

Egy emberbarátibb munkanélküli/rokkantsági segélyrendszer ésszerűbb és kifizetődőbb lenne hosszútávon, szerintem.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 21 2014 03:50pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 21 Nov 2014 22:34)
Nem olvastam el a topic eddigi hozzászólásait, de mindenképp ellenzem. Semmi értelme sincs.

Egy emberbarátibb munkanélküli/rokkantsági segélyrendszer ésszerűbb és kifizetődőbb lenne hosszútávon, szerintem.


Mi emberbaratibb annal hogy mindenki feltetel nelkul kap havonta egy kis penzt ?

A segelykeresnek van egy megalazo aspektusa, amit ez a rendszer megeloz.
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 21 2014 04:04pm
Quote (josheide @ 21 Nov 2014 23:50)
Mi emberbaratibb annal hogy mindenki feltetel nelkul kap havonta egy kis penzt ?

A segelykeresnek van egy megalazo aspektusa, amit ez a rendszer megeloz.


Az nem emberbaráti, mert nem ösztönöz munkára például. Ha kapsz valami pici alapjövedelmet, amiből elélsz, akkor az emberek egy elég nagy hányada szarna bele az egészbe és inkább otthon pizza-kóla-wowozna. Gazdasági hatása elképesztően deficites lenne, nem csak azért, mert az állam alapértelmezetten pénz oszt "boldog-boldogtalannak", hanem azért, mert lassulna a termelés, a fogyasztásról nem is beszélve.
Hosszútávon a gazdasági visszaesés meg azokra is negatívan hatna, akik lelkiismeretesen dolgoznak.

Egy agyonidealizált világban, ahol nem a pénz és a piacgazdaság mozgat mindent még járható út is lenne, de a mi világunkban nn ty.

This post was edited by RiNGiSpiLeR on Nov 21 2014 04:10pm
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 04:04pm
Quote (josheide @ Nov 21 2014 09:50pm)
Mi emberbaratibb annal hogy mindenki feltetel nelkul kap havonta egy kis penzt ?

A segelykeresnek van egy megalazo aspektusa, amit ez a rendszer megeloz.


a legemberbarátibb az lenne ha mindenki ideadná a pénzit
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 21 2014 04:15pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 21 Nov 2014 23:04)
Az nem emberbaráti, mert nem ösztönöz munkára például. Ha kapsz valami pici alapjövedelmet, amiből elélsz, akkor az emberek egy elég nagy hányada szarna bele az egészbe és inkább otthon pizza-kóla-wowozna. Gazdasági hatása elképesztően deficites lenne, nem csak azért, mert az állam alapértelmezetten pénz oszt "boldog-boldogtalannak", hanem azért, mert lassulna a termelés, a fogyasztásról nem is beszélve.
Hosszútávon a gazdasági visszaesés meg azokra is negatívan hatna, akik lelkiismeretesen dolgoznak.

Egy agyonidealizált világban, ahol nem a pénz és a piacgazdaság mozgat mindent még járható út is lenne, de a mi világunkban nn ty.


Ismetlem onmagam, de...

Ne ugy gondolj az alapjovedelemre mint egy olyan osszeg, amivel az emberek kenyelmesen elpizzakolawowozhatnak otthon. Ez egy relative kis osszeg lenne, ami az alapveto szuksegleteket biztositana, hogy az emberek az atmeneti idoszakokban konnyebben kepezzek magukat es ne kelljen minden munkalehetoseget azonnal elfogadniuk, mert kulonben ehenhalnanak....
Igy lenyegeben az emberek megkapnak a lehetoseget, hogy egy jobban fizeto, biztosabb, szamukra megfelelobb allast talaljanak.

Mig a munkanelkuli segelyt csak akkor kapod mikor nem dolgozol, ezzel szemben az alapjovedelmet akkor is kapnad ha dolgoznal. Tehat motivacios szempontbol meg elonyos is a dolog.
Go Back To Magyar Topic List
Prev14567818Next
Add Reply New Topic New Poll