Quote (RiNGiSpiLeR @ 21 Nov 2014 23:04)
Az nem emberbaráti, mert nem ösztönöz munkára például. Ha kapsz valami pici alapjövedelmet, amiből elélsz, akkor az emberek egy elég nagy hányada szarna bele az egészbe és inkább otthon pizza-kóla-wowozna. Gazdasági hatása elképesztően deficites lenne, nem csak azért, mert az állam alapértelmezetten pénz oszt "boldog-boldogtalannak", hanem azért, mert lassulna a termelés, a fogyasztásról nem is beszélve.
Hosszútávon a gazdasági visszaesés meg azokra is negatívan hatna, akik lelkiismeretesen dolgoznak.
Egy agyonidealizált világban, ahol nem a pénz és a piacgazdaság mozgat mindent még járható út is lenne, de a mi világunkban nn ty.
Ismetlem onmagam, de...
Ne ugy gondolj az alapjovedelemre mint egy olyan osszeg, amivel az emberek kenyelmesen elpizzakolawowozhatnak otthon. Ez egy relative kis osszeg lenne, ami az alapveto szuksegleteket biztositana, hogy az emberek az atmeneti idoszakokban konnyebben kepezzek magukat es ne kelljen minden munkalehetoseget azonnal elfogadniuk, mert kulonben ehenhalnanak....
Igy lenyegeben az emberek megkapnak a lehetoseget, hogy egy jobban fizeto, biztosabb, szamukra megfelelobb allast talaljanak.
Mig a munkanelkuli segelyt csak akkor kapod mikor nem dolgozol, ezzel szemben az alapjovedelmet akkor is kapnad ha dolgoznal. Tehat motivacios szempontbol meg elonyos is a dolog.