d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Melyik Országba Költöznél?
Prev14567810Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 21 2014 01:56pm
Quote (beni @ 21 Oct 2014 20:06)
Szerintem ez nagyon nope.


Bizony

gecinehez most megtelepedni. Kiveve ha nagyon kiemelkedo vagy abban amit csinalsz / jo kapcsolataid / tapasztalataid vannak.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 21 2014 01:58pm
Quote (Vismajor @ 21 Oct 2014 20:09)
Mi lett norvégiával?

USÁT nem tudom, de Kanadába például csak akkor léphetsz be munkavállalóként ha van már konkrét ajánlatod amit leigazolnak, vagy valaki kijön eléd a reptérre és kezeskedik érted, de az állam magától is visszadobhatja a munkavállalási engedélyt csak azért mert külföldi vagy és a munkahely 100 km-ERES körzetében van ugyanolyan szakos, de kanadai állampolgár, etc




amúgy brüsszelben nagyon szívesen élnék a végzettségemmel.


Tanulj meg meg 2+ nyelvet, meg vegezz el meg 2 mestert es talan elmehetsz gyakornoknak valahova. :c

Ha vege ennek az evnek en is jelentkezni fogok egy Brusszeli gyakornoki programba de kb. nem latom eselyet.
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Oct 21 2014 01:58pm
ha befuccsolna az egyik hitelem, akkor értelemszerűen nagy-britannia a célállomás
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Oct 21 2014 02:00pm
Quote (josheide @ Oct 21 2014 08:58pm)
Tanulj meg meg 2+ nyelvet, meg vegezz el meg 2 mestert es talan elmehetsz gyakornoknak valahova. :c

Ha vege ennek az evnek en is jelentkezni fogok egy Brusszeli gyakornoki programba de kb. nem latom eselyet.


2+ nyelvet tanulok
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 21 2014 02:02pm
Quote (zsansaccount @ 21 Oct 2014 20:45)
ez engem is érdekelne
amúgy amerikába, angliába vagy svédekhez... nemtom, egy fasza kutatói állásra pályáznék vmi egyetemen.


NYU-n, Amerika legdragabb (es a vilag top 20-ban benne levo egyetemen) vegzett matek - info szakos osztalytarsam tobb mint 100 helyre adta be a jelentkezeset, mig par interjut kapott.

Vegul ket allasajanlat kozul valaszthatott.

Es O amerikai allampolgar.

Quote (Vismajor @ 21 Oct 2014 21:00)
2+ nyelvet tanulok


Igen, azt mondom, hogy meg 2+

Quote (Jancsipapa @ 21 Oct 2014 20:58)
ha befuccsolna az egyik hitelem, akkor értelemszerűen nagy-britannia a célállomás


Ez a post nem kapott eleg figyelmet de 10/10.

This post was edited by josheide on Oct 21 2014 02:03pm
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Oct 21 2014 02:04pm
Quote (josheide @ Oct 21 2014 09:02pm)
NYU-n, Amerika legdragabb (es a vilag top 20-ban benne levo egyetemen) vegzett matek - info szakos osztalytarsam tobb mint 100 helyre adta be a jelentkezeset, mig par interjut kapott.

Vegul ket allasajanlat kozul valaszthatott.

Es O amerikai allampolgar.



Igen, azt mondom, hogy meg 2+


Nem egy MIT
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 21 2014 02:05pm
Quote (anyd @ 21 Oct 2014 21:04)
Nem egy MIT


Nem, valoban.

De ez igy jol illusztralja hogy milyen nehez most, a valsagbol kilabalo vilagban munkat talalni.

Plane ha egy par vagytok es mindketten ugyanott szeretnetek elni.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 21 2014 02:06pm
Quote (anyd @ Oct 21 2014 09:04pm)
Nem egy MIT


Quote (Vismajor @ Oct 21 2014 09:00pm)
2+ nyelvet tanulok


az én ismerősöm aki Brüsszelbe ment ki 5 nyelven beszél és angol szak mellett elvégezte a közgázt

a másik ismerősöm azt hiszem 4 nyelven

gondolom ki lehet jutni angol középpel is, ha mérnök az illető ^^
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 21 2014 02:11pm
Quote (josheide @ 21 Oct 2014 22:02)
NYU-n, Amerika legdragabb (es a vilag top 20-ban benne levo egyetemen) vegzett matek - info szakos osztalytarsam tobb mint 100 helyre adta be a jelentkezeset, mig par interjut kapott.

Vegul ket allasajanlat kozul valaszthatott.

Es O amerikai allampolgar.


Egyből szétszórta 100 helyre, vagy évekig nem talált munkát?
Mert aki így szórja szét az önéletrajzokat, az nem csoda, hogy nem talál munkát.
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Oct 21 2014 02:12pm
Quote (josheide @ 21 Oct 2014 22:02)
NYU-n, Amerika legdragabb (es a vilag top 20-ban benne levo egyetemen) vegzett matek - info szakos osztalytarsam tobb mint 100 helyre adta be a jelentkezeset, mig par interjut kapott.

Vegul ket allasajanlat kozul valaszthatott.

Es O amerikai allampolgar.


na, akkor megyek ismerősökhöz hideg burkolónak vagy kamionsofőrnek. ez a B terv. talán EU-ban (amíg benne vagyunk) könnyebb elcsípni vmi fasza postdoc állást

mondjuk pozitívum, h egyik haverom a BME-n végzett fizikus és 6 helyre beadta a phd jelentkezését amerikába és fel is vették asszem kaliforniába valahova. szerzett ösztöndíjat meg órákat is ad, elvan. persze ki tudja mi lesz, ha végez.

This post was edited by zsansaccount on Oct 21 2014 02:14pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev14567810Next
Add Reply New Topic New Poll