Quote (xGurke @ 8 Aug 2014 18:15)
ezt tőled kérdezem

de szerintem félreértettem amit írtál
Code
int secondhighestfv(int[] a)
{
int highest = 0;
int secondhighest = 0;
for (int i = 0; i < a.size(); i++)
{
if (a[i]>highest)
{
highest = a[i];
secondhighest = highest;
}
else if(a[i]>secondhighest)
{
secondhighest = a[i];
}
}
}
valami ilyesmi így hirtelen lol meccs közben, de nem gondoltam át teljesen
ja és return secondhighest
Quote (anyd @ 8 Aug 2014 18:20)
és ha minden elem kisebb 0nál?
jah, tanítványaim egyik leggyakoribb hibája.
meg kell keresni az első két különböző elemet, és a nagyobbikat a legnagyobba a kisebbet a másodiklegnagyobba bele.
Persze csak akkor ha az azonos értékeket azonos elemnek tekintjük. Tehát ha kettő van a legnagyobból, akkor a legnagyobb és a másodiklegnagyobb egyenlő lesz.
Egyébként csak simán az első két elem közül a nagyobb-kisebb-egyenlő feltételt kell kiértékelni egy darab ?: operátorral és kész.
This post was edited by CyberPunk666 on Aug 8 2014 10:35am