d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Ep Választás
Prev14567813Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
May 25 2014 08:46am
Quote (BmA_BeMyAngel @ May 25 2014 03:44pm)
a te 1 darab szavazatod fogja eldönteni, szóval nagyon fontos előtte napokat elmélkedni rajta egy zárt szobában


itt most tobbet er, alacsony lesz a reszveteli arany!
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
May 25 2014 08:46am
Quote (BmA_BeMyAngel @ 25 May 2014 15:44)
a te 1 darab szavazatod fogja eldönteni, szóval nagyon fontos előtte napokat elmélkedni rajta egy zárt szobában


Tisztaban vagyok vele, hogy mennyit szamit a szavazatom es racionalis emberkent nem eri meg elmenni szavazni. Viszont szeretek a forumon beszelgetni / vitatkozni politikarol es ha lenne idom jobban utananezni akkor szivesen megosztanam veletek, hogy melyik part mellett tennem le a voksom es miert.
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
May 25 2014 08:49am
Quote (jarabekg @ May 25 2014 03:46pm)
itt most tobbet er, alacsony lesz a reszveteli arany!


shit, akkor megyek is szavazni a jobbikra brb


Quote (josheide @ May 25 2014 03:46pm)
Tisztaban vagyok vele, hogy mennyit szamit a szavazatom es racionalis emberkent nem eri meg elmenni szavazni. Viszont szeretek a forumon beszelgetni / vitatkozni politikarol es ha lenne idom jobban utananezni akkor szivesen megosztanam veletek, hogy melyik part mellett tennem le a voksom es miert.


úgyis amellett amelyik legalizálná a füvet, sokat nemkell ezen gondolkozni
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
May 25 2014 08:51am
Quote (jarabekg @ 25 May 2014 16:46)
itt most tobbet er, alacsony lesz a reszveteli arany!


ha lesz 35% akkor már durva, elég szánalmas
nvm, 3kor volt 19, 30 se lesz ebből

This post was edited by Rawen on May 25 2014 08:53am
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
May 25 2014 09:01am
Quote (Rawen @ May 25 2014 03:51pm)
ha lesz 35% akkor már durva, elég szánalmas
nvm, 3kor volt 19, 30 se lesz ebből


szerintem 35 korul siman lesz, a fiatalok delutan mennek szavazni
nyilvan korfa-reszveteli arany tolodik az orszagos valasztashoz kepest

de amugy siman beveztnek az eu helyeben valami szankciot, az a baj, hogy így nem ervenyesul a szavazategyenloseg sehogy :<
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
May 25 2014 09:04am
Quote (jarabekg @ 25 May 2014 17:01)
szerintem 35 korul siman lesz, a fiatalok delutan mennek szavazni
nyilvan korfa-reszveteli arany tolodik az orszagos valasztashoz kepest

de amugy siman beveztnek az eu helyeben valami szankciot, az a baj, hogy így nem ervenyesul a szavazategyenloseg sehogy :<


erre nem lehet szankciót bevezetni, a választás az egy jog, nem lehet rá senkit kényszeríteni
a probléma az, hogy itt mindenki szarik bele aminek egy rakat oka van de maga a helyzet akkor is siralmas
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
May 25 2014 09:05am
Quote (jarabekg @ May 25 2014 04:01pm)
szerintem 35 korul siman lesz, a fiatalok delutan mennek szavazni
nyilvan korfa-reszveteli arany tolodik az orszagos valasztashoz kepest

de amugy siman beveztnek az eu helyeben valami szankciot, az a baj, hogy így nem ervenyesul a szavazategyenloseg sehogy :<


már miért ne érvényesülne? miért gondolod hogy lényegesen más eredmény lenne arányaiban ha 80% menne el, mintha csak 30%? vagy nemtudom mit értesz szavazategyenlőség alatt
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
May 25 2014 09:07am
Quote (Rawen @ May 25 2014 04:04pm)
erre nem lehet szankciót bevezetni, a választás az egy jog, nem lehet rá senkit kényszeríteni
a probléma az, hogy itt mindenki szarik bele aminek egy rakat oka van de maga a helyzet akkor is siralmas


nem kotelezni
de peldaul ha osszeuropai szavazas lenne,es a mandatumokat a leadott szavazatonkent osztanak szet, es nem orszagonkent, akkor az lehet osztonozne az adott orszag polgarait, hogy egy kicsit osszeszedjek magukat, es legalabb azt elolvassak kire lehet szavazni :F

Quote (BmA_BeMyAngel @ May 25 2014 04:05pm)
már miért ne érvényesülne? miért gondolod hogy lényegesen más eredmény lenne arányaiban ha 80% menne el, mintha csak 30%? vagy nemtudom mit értesz szavazategyenlőség alatt


reszveteli aranytol fuggetlenul kap egy orszag mandatumokat
szoval igy ost peldaul tobbet er a en szavazatom kettos reszaranyositassal mint mondjuk egy francia enbere - ami bar jelen esetben jot is jelenthetne, sajnos ez a gyakorlatban mast fog jelenteni

This post was edited by jarabekg on May 25 2014 09:11am
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 25 2014 09:07am
Quote (jarabekg @ May 25 2014 04:01pm)
szerintem 35 korul siman lesz, a fiatalok delutan mennek szavazni
nyilvan korfa-reszveteli arany tolodik az orszagos valasztashoz kepest

de amugy siman beveztnek az eu helyeben valami szankciot, az a baj, hogy így nem ervenyesul a szavazategyenloseg sehogy :<


Svajcban is volt nepszavazas arrol hogy korlatozzak-e hogy melyik orszagbol mennyi bevandorlo lehet egy evben, megszavaztak mert csak az unatkozo öregemberek mentek el, utana jöttek az okos emberek megszakerteni hogy ez igy nagy baromsag, utana mindenki megbanta hogy nem ment el szavazni.
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
May 25 2014 09:11am
Quote (Rawen @ 25 May 2014 17:04)
erre nem lehet szankciót bevezetni, a választás az egy jog, nem lehet rá senkit kényszeríteni
a probléma az, hogy itt mindenki szarik bele aminek egy rakat oka van de maga a helyzet akkor is siralmas


http://index.hu/kulfold/ep/2014/05/25/ujra_osszecsapnak_a_partok_az_ep-valasztason/

Quote
Megjegyeznénk, hogy Belgiumban és Luxemburgban kötelező a szavazás. Belgiumban pénzbírságot is kell fizetnie annak, aki nem megy el.
Go Back To Magyar Topic List
Prev14567813Next
Add Reply New Topic New Poll