d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Elfogadhato-e A Nevelo Jellegu Fizikai Eroszak? > Discuss
Prev14567813Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Feb 19 2014 08:38am
Quote (iFeelAlone @ Feb 19 2014 03:34pm)
[x] elfogadható szülőtől és tanártól is.

A probléma nem a pofon fogalmával van hanem az emberrel aki helytelen esetben adja.


es mivel kurvara lehetetlen kiszurni, hogy ki az aki nem el vissza a hatalmaval, nevelocelzattal adja, illetve kiaz aki nem, igy nem az a logikus, hogy akkor inkabb egyaltalan ne?

(most tanarokrol beszelek)

This post was edited by Fej on Feb 19 2014 08:38am
Member
Posts: 39,304
Joined: Oct 30 2006
Gold: 519.11
Feb 19 2014 08:39am
Quote (Fej @ 19 Feb 2014 15:38)
es mivel kurvara lehetetlen kiszurni, hogy ki az aki nem el vissza a hatalmaval, nevelocelzattal adja, illetve kiaz aki nem,  igy nem az a logikus, hogy akkor inkabb egyaltalan ne?


Logikus lenne ha a mai kölykök 90% nem lenne ekkora nyomorék.
Mivel fegyelmezzen egy tanár egy olyan nemzedéket ami semmi másból nem ért csak az erőszakról kb.
Empátiára nem képes.

Amúgy is ha egy tanár eljut arra a pontra hogy pofon akkor ott mar gond van a gyerekkel.

This post was edited by Psyclon on Feb 19 2014 08:41am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Feb 19 2014 08:58am
Quote (Psyclon @ 19 Feb 2014 15:39)
Logikus lenne ha a mai kölykök 90% nem lenne ekkora nyomorék.
Mivel fegyelmezzen egy tanár egy olyan nemzedéket ami semmi másból nem ért csak az erőszakról kb.
Empátiára nem képes.

Amúgy is ha egy tanár eljut arra a pontra hogy pofon akkor ott mar gond van a gyerekkel.


De az emberek nem nyomoreknak szuletnek.
Es igen, ha eljutunk a pofonig az mar bajos, es a tuneteket kezeljuk, nem a problemat.
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Feb 19 2014 09:02am
Quote (josheide @ Feb 19 2014 03:58pm)
De az emberek nem nyomoreknak szuletnek.
Es igen, ha eljutunk a pofonig az mar bajos, es a tuneteket kezeljuk, nem a problemat.


Nem tudsz problémát kezelni, ha meg van kötve a kezed. A tanárokat igenis nevelőként kell alkalmazni, és megilletik őket ezek a jogok, mert a nap felében ő foglalkozik a gyerekeddel és ő felel érte. Ez természetesen azt is maga után kell, hogy hozza, hogy pszichológiailag alkalmatlan (agresszív, kevésbé stressz tűrő stb.) embereket ki kell szűrni és nem szabad engedni tanítani. De az nem megoldás, hogy feltételezzük a hatalommal való visszaélést, és ezért megfosztjuk a tanárokat attól, hogy igenis neveljék a gyerekünket, mert abból az lesz, ami most pl. Angliában már komoly probléma. Visszaütnek a gyerekvédelmi törvények.

This post was edited by -joey- on Feb 19 2014 09:06am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Feb 19 2014 09:07am
Quote (-joey- @ 19 Feb 2014 16:02)
Nem tudsz problémát kezelni, ha meg van kötve a kezed. A tanárokat igenis nevelőként kell alkalmazni, és megilletik őket ezek a jogok, mert a nap felében ő foglalkozik a gyerekeddel és ő felel érte. Ez természetesen azt is maga után kell, hogy hozza, hogy pszichológiailag alkalmatlan (agresszív, kevésbé stressz tűrő stb.) embereket ki kell szűrni és nem szabad engedni tanítani. De az nem megoldás, hogy feltételezzük a hatalommal való visszaélést, és ezért megfosztjuk a tanárokat attól, hogy igenis neveljék a gyerekünket, mert abból az lesz, ami most pl. Angliában már komoly probléma. Visszaütnek a gyerekvédelmi törvények.


Vagy lehet nem allami szinten kene dontest hozni errol, hanem intezmenyi szinten, es a szulok kivalaszthatnak, hogy ok olyan suliba kuldik a gyerekuket, ahol ilyen van, vagy olyan helyre ahol olyan nincs.
Member
Posts: 22,564
Joined: Jul 1 2007
Gold: 7,149.00
Feb 19 2014 09:14am
Quote (Anarkin @ 19 Feb 2014 15:29)
pofon simán, minden irányból (hozzátenném, ha otthon megkapja amit megkell akkor az 99% hogy megelőzi a problémákat az iskolában is, hiszen akkor fél hogy haza jut a híre és otthon úgyis megkapja a magáét)

de inkább kitalálnék valami célzott dolgot amivel jól megalázhatom az osztály előtt hogy kiröhögjék, az jobban megrendíti a gyerkőcöket (hueahueahue) (no, srsly)


meg még egy dolog: ha egyet megbüntettek, a többi se fogja csinálni - talán - , mert ugyanarra számít majd
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Feb 19 2014 09:28am
Quote (Fej @ Feb 19 2014 03:38pm)
es mivel kurvara lehetetlen kiszurni, hogy ki az aki nem el vissza a hatalmaval, nevelocelzattal adja, illetve kiaz aki nem,  igy nem az a logikus, hogy akkor inkabb egyaltalan ne?

(most tanarokrol beszelek)


Gondolom azért lett betiltva a testi fenyítés iskolában mert túl sok konfliktust szült tanár és szülő közt és kézenfekvő megoldásnak tűnt. Nem hiszem, hogy csináltak volna bármilyen átfogó, hosszútávú tanulmányt arról, hogy milyen hatással lesz a következő generációra ha csökken a nevelők hatalmi eszköztára. Bármilyen témában is kell döntést hozni, mérlegelni kéne a megoldás előnyeit és hátrányait nem pedig politikai, kényelmi szempontból meghozni azokat. Nem tudom, hogy a tanárok hány százaléka élt vissza túlságosan a fenyítéssel így nem döntenék arról sem, hogy be kéne-e tiltani vagy sem.
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Feb 19 2014 09:37am
Quote (iFeelAlone @ Feb 19 2014 04:28pm)
Gondolom azért lett betiltva a testi fenyítés iskolában mert túl sok konfliktust szült tanár és szülő közt és kézenfekvő megoldásnak tűnt. Nem hiszem, hogy csináltak volna bármilyen átfogó, hosszútávú tanulmányt arról, hogy milyen hatással lesz a következő generációra ha csökken a nevelők hatalmi eszköztára. Bármilyen témában is kell döntést hozni, mérlegelni kéne a megoldás előnyeit és hátrányait nem pedig politikai, kényelmi szempontból meghozni azokat. Nem tudom, hogy a tanárok hány százaléka élt vissza túlságosan a fenyítéssel így nem döntenék arról sem, hogy be kéne-e tiltani vagy sem.


Egy végtelenül leegyszerűsített primitív példa:

- Vajon hány gyereknek lett maradandó károsodása attól, hogy a tanára megütötte - esetleg verte?

vs.

- Hány gyereknek lett maradandó károsodása attól, hogy a tesi tanár nem keverhetett le neki egyet mikor kiszaladt a forgalmas úttestre, nem tanulta meg a leckét és legközelebb elütötte egy autó. Sose derül ki.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 19 2014 09:38am
Quote (Psyclon @ 19 Feb 2014 15:22)
Pofon nevelés célra nem erőszak.
Es a tanári pofon illetve szülői pofon nem erőszak.

Kurva jo politikus lesz belőled.


már mi a faszomért ne erőszak lenne? miért van mindenki ekkora fogalomzavarban?
Quote (iFeelAlone @ 19 Feb 2014 16:37)
Egy végtelenül leegyszerűsített primitív példa:

- Vajon hány gyereknek lett maradandó károsodása attól, hogy a tanára megütötte - esetleg verte?

vs.

- Hány gyereknek lett maradandó károsodása attól, hogy a tesi tanár nem keverhetett le neki egyet mikor kiszaladt a forgalmas úttestre, nem tanulta meg a leckét és legközelebb elütötte egy autó. Sose derül ki.

Valószínűleg arról beszélünk, hogy inkább a gyerekhez se szóljon a tanár, és ne mondja meg neki, vagy akár csessze le, hogy ez így nem fasza.
sajnálom, ha neked ehhez pofon kellett, hogy megtanuld, hogy ne ugrálj ki az autók közé, és nem volt elég az, hogy elmondták.

This post was edited by Cpt_Ghost on Feb 19 2014 09:40am
Member
Posts: 5,054
Joined: Dec 27 2011
Gold: 0.00
Warn: 10%
Feb 19 2014 09:40am
NEM ÉRTEM A KÉRDÉST
Go Back To Magyar Topic List
Prev14567813Next
Add Reply New Topic New Poll