d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Telefon Help Topik
Prev1497498499500501660Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Dec 4 2014 01:22am
Hali,
nos úgy alakult, hogy kell valami hordozható alkalmatosság. Laptopra nincs pénzem, de még szükségem se, egyszerűen nem használnám ki. Viszont kell valami, amin a suli által kiadott kismilliárd ppt-t és pdf-et tudnám olvasni. A mobiltelefonom ehhez kicsi, hamar merül stb.
Szóval tablet.
Kérdeztem egy ismerősöm, ő az apple termékeket (nem köszi, nincs rá pénz) meg Nexus 7 V2-t ajánlotta.
Vélemény?

Esetleg más, jobb opció?

Keretnek olyan 70-80k Forint van rá.

szakértsétek meg, köszi
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 4 2014 01:24am
Quote (Makkertest @ Dec 4 2014 08:22am)
Hali,
nos úgy alakult, hogy kell valami hordozható alkalmatosság. Laptopra nincs pénzem, de még szükségem se, egyszerűen nem használnám ki. Viszont kell valami, amin a suli által kiadott kismilliárd ppt-t és pdf-et tudnám olvasni. A mobiltelefonom ehhez kicsi, hamar merül stb.
Szóval tablet.
Kérdeztem egy ismerősöm, ő az apple termékeket (nem köszi, nincs rá pénz) meg Nexus 7 V2-t ajánlotta.
Vélemény?

Esetleg más, jobb opció?

Keretnek olyan 70-80k Forint van rá.

szakértsétek meg, köszi


Nekem 1.gen nexus7em van, és nagyon szeretem. Ha nem lenne, és lenne rá lovém, mindenképpen vennék egy második generációsat. Ipadek se rosszak, de mondjuk arra amire neked kéne pont elég béna... Nincs rendes fájlkezelő, nem lehet csak úgy rádugni gépre hogy rámásolj egy k.szott pdfet docot stb. Szerintem 70-80ba akkor fog kerülni ha vadi újat veszel, használtan már kapsz ilyen 40-50 körül.
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Dec 4 2014 01:26am
Quote (anyd @ Dec 4 2014 07:24am)
Nekem 1.gen nexus7em van, és nagyon szeretem. Ha nem lenne, és lenne rá lovém, mindenképpen vennék egy második generációsat. Ipadek se rosszak, de mondjuk arra amire neked kéne pont elég béna... Nincs rendes fájlkezelő, nem lehet csak úgy rádugni gépre hogy rámásolj egy k.szott pdfet docot stb.  Szerintem 70-80ba akkor fog kerülni ha vadi újat veszel, használtan már kapsz ilyen 40-50 körül.


szóval a nexus 7 v2 eléggé király arra, amire én használnám
az ismerősöm is ezt mondta, h ha erre kell, a windows alapút vegyek, vagy mi

kijelző méretben nincs valami nagyobb móka?
a 7 col kicsit kevésnek hangzik

This post was edited by Makkertest on Dec 4 2014 01:31am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 4 2014 01:31am
Quote (Makkertest @ Dec 4 2014 08:26am)
szóval a nexus 7 v2 eléggé király arra, amire én használnám
az ismerősöm is ezt mondta, h ha erre kell, a windows alapút vegyek, vagy mi


android alapú de igen. :D windows alapú tabletek buták még, vagy vannak a 150+ba kerülők amin meg rendes windows 8 van ami meg... nem annyira jó tabletre szerintem.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 4 2014 01:32am
Quote (Makkertest @ Dec 4 2014 08:26am)
szóval a nexus 7 v2 eléggé király arra, amire én használnám
az ismerősöm is ezt mondta, h ha erre kell, a windows alapút vegyek, vagy mi

kijelző méretben nincs valami nagyobb móka?
a 7 col kicsit kevésnek hangzik


Szerintem pdf olvasásra elég, pl egy kindle e-ink könyvolvasó 6 colos. nemtudom ennyi pénzért kapsz-e, de létezik nexus 10 is, egy időben jött ki a 2gennexus7el, és 10 colos
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 4 2014 01:33am
Quote (anyd @ 4 Dec 2014 09:31)
android alapú de igen. :D windows alapú tabletek buták még, vagy vannak a 150+ba kerülők amin meg rendes windows 8 van ami meg... nem annyira jó tabletre szerintem.


This. En is neztem tablet windows 8at, meg hat ugye a telefonom w8a kozott majdnem, hogy eg es fold a kulonbseg.
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Dec 4 2014 01:37am
Quote (anyd @ Dec 4 2014 07:31am)
android alapú de igen. :D windows alapú tabletek buták még, vagy vannak a 150+ba kerülők amin meg rendes windows 8 van ami meg... nem annyira jó tabletre szerintem.


jó, hát androidos na :D

és ha 10 colos kütyüt akarok venni?
vagy annyival jobb a nexus, hogy inkább legyen 7?
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 4 2014 01:38am
Quote (Makkertest @ 4 Dec 2014 09:37)
jó, hát androidos na :D

és ha 10 colos kütyüt akarok venni?
vagy annyival jobb a nexus, hogy inkább legyen 7?


A 7 se kicsi, hidd el.
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Dec 4 2014 01:39am
Quote (Baleee @ Dec 4 2014 07:38am)
A 7 se kicsi, hidd el.


lehet élőben kéne látnom, hogy megijedjek tőle

akkor eddig nexus 7 v2 a befutó
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 4 2014 01:41am
Quote (Makkertest @ 4 Dec 2014 09:39)
lehet élőben kéne látnom, hogy megijedjek tőle

akkor eddig nexus 7 v2 a befutó


Mindenkepp probald ki irl, hogy mennyire all kezre. En csak azt mondom, hogy Kindlek is 7"-osak es minden latszik rajta, ami kell. Olcso tabletem is 7", azon is, ha meg valamire ra kell kozeliteni, mert egy aprolekos kep mondjuk, (gepesz vagy, y?), arra a 10"-oson is ra kell majd, mert akkora + nem ad.
_Szerintem_
Go Back To Magyar Topic List
Prev1497498499500501660Next
Add Reply New Topic New Poll