Quote (RiNGiSpiLeR @ Jun 11 2014 03:43pm)
Igen, erre az adóra én is úgy néztem, hogy wtf... Teljesen értelmetlen az adó úgy minden szempontból. Annyi pénz nem folyik be belőle, hogy komoly előrelépést jelentsen az országnak és mivel a média az egyetlen, aki igazán el tudja juttatni az emberek felé az információt, így finoman szólva is öngól gyanús.
De egyébként a Fidesz marketingje zseniális. Hihetetlen jól és megfelelő időzítéssel el tudják adni az embereknek, hogy a Fidesz milyen faszán csinál mindent. Komolyan le a kalappal előttük.
úgy tűnik, hogy nem igazán áll össze neked a kép
a fidesz szemet vetett az rtl-re, mint a legnagyobb hazai kereskedelmi tv-re (a közmédia ugye már a zsebükben volt)
nem sikerült megállapodniuk, ezért megvették a gyengébb számokat produkáló tv2-t, de emiatt elég pipa lett a fidesz az rtl-re
ezután jöttek a választások, és a fideszesek úgy érezték, hogy az rtl szopatni próbálja őket --> akkor itt az ideje, hogy a fidesz szopassa meg az rtl-t
kitalálták ezt a médiaadót jó kis kísérő szöveggel, hogy miért lesz jó, aztán az utolsó pillanatban benyújtottak 1 módosítást, amivel lényegében a tv2-nek fele annyi pénzt se kell majd befizetni, mint az rtl-nek
emellett ugye ott lesznek még a tv2-nek, és a többi fideszes médiának az állami megrendelések, különböző támogatások, stb., míg az rtl egy szaros forintot se fog kapni
remélem így már érthető a dolog