d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev14934944954964971468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Jun 10 2014 12:02pm
Quote (Saenchai @ 10 Jun 2014 19:00)
remélem, hogy most az rtl-nél jól felbaszott mindenkit a médiaadó (márpedig eléggé úgy tűnik, hogy igen), kérnek egy kis extra pénzt Németországból, és ott tesznek keresztbe a fidesznek, ahol csak tudnak

édes álmok


haha
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jun 10 2014 02:19pm
Quote (Saenchai @ Jun 10 2014 07:00pm)
remélem, hogy most az rtl-nél jól felbaszott mindenkit a médiaadó (márpedig eléggé úgy tűnik, hogy igen), kérnek egy kis extra pénzt Németországból, és ott tesznek keresztbe a fidesznek, ahol csak tudnak

édes álmok


ha valaki mögé beáll az rtlklub, annak hatalmas médiaplatformja is lesz ráadásul, ami jelenleg ugye nincs meg az ellenzéknek, hála orbánéknak
szerintem nagyon rossz helyen akar most erőtfitogtatni a kormány, rá fognak baszni
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jun 10 2014 02:24pm
Quote (Saenchai @ Jun 10 2014 02:56pm)
szerintem Kerényi is buzi, azért tiltakozik ellenük ennyire


volt valami facebook poszt Terry Blacktol, hogy egyutt buzultak korabban
az fake volt?
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Jun 10 2014 02:37pm
Quote (Eoghan @ Jun 10 2014 10:24pm)
volt valami facebook poszt Terry Blacktol, hogy egyutt buzultak korabban
az fake volt?


nem tudom, nem ugrik most be ilyen
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Jun 10 2014 03:02pm
Quote (Saenchai @ 10 Jun 2014 21:37)
nem tudom, nem ugrik most be ilyen


http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/terry-black-kerenyi-imrenek-honapokig-volt-velem-romanca-2255351
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Jun 10 2014 06:23pm
Pénteken megszólalt az RTL Group kelet- és délkelet-európai tevékenységéért felelős vezetője, Andreas Rudas is, aki a Handelsblattnak azt mondta, a reklámadó „a sajtószabadság végét jelentené”, de a társaság „nem tér ki a konfliktus elől, és nem kíván megválni magyarországi érdekeltségétől”. Forrásaink szerint azóta könyvelők, jogászok vizsgálják a cégnél, mit hoz a reklámadó, Kolosi a hvg.hu-nak korábban azt mondta, kalkulációik szerint az évek óta nyereséges társaság eredménye már 2015-re veszteségbe fordulhat. Egy, a számításokra rálátó forrás szerint azt is megnézték, milyen az évek óta veszteséges horvát RTL piaci helyzete, és arra jutottak, hogy a magyar cégnek némi átalakítással még évekig bírnia kell a nyomást. RTL-s forrásaink határozottan állítják, a cégnél többéves háborúskodásra készülnek. Nem maradtak adósok a kormánypárti politikusok sem a beszólásokkal: Lázár János azt állította, az RTL zsarolja a magyar politikát, amit inkább otthon Németországban gyakoroljon. Szintén zsarolást említett a frakcióvezető, Rogán Antal is. Gulyás Gergely, a parlament törvényalkotási bizottságának elnöke kedden pedig arról beszélt, a két kereskedelmi televízió „nagy társadalmi károkat okoz”, ezért a reklámadót e médiumok „egészségügyi termékadójának” tekinti.

Úgy tudjuk, a „haditerv” kialakításában – a májusban a magyar piac legbefolyásosabb médiaszereplőjének választott – Gerkens mellett Rudas is részt vesz. Az RTL-csoport magyarul is jól beszélő kelet-európai főnöke forrásaink szerint napi kapcsolatban van a magyar vezetéssel, ha kell, személyesen utazik Magyarországra tárgyalni. Ő a Handelsblattnak azt nyilatkozta, a reklámadó legmagasabb adókulcsa, a 40 százalékos elvonás egyedül az RTL-t érinti, tehát szerinte direkt a legnagyobb kereskedelmi tévé miatt alakították ki ezt a sávot. A napi.hu múlt heti számításai szerint a cég által fizetett adó elérheti a 4,5 milliárd forintot, míg vetélytársa, a TV2 1,9 milliárd forintos elvonás elé néz.









http://hvg.hu/itthon/20140610_Kormany_kontra_RTL_Jo_viszony_fordult_at






Kétféle magyarázattal találkoztunk a Fideszben arra vonatkozóan, hogy miért mérgesedett el az RTL és a kormányzat viszonya. Egy, a párt vezetéséhez tartozó, de a médiaszabályozáshoz nem értő, azzal nem foglalkozó forrás szerint a Fideszben nagyon rossz néven vették, hogy az RTL Klub, illetve az RTL II. híradója „túl kritikus” volt – különösen az országgyűlési kampányban – a kormánypárttal. Zokon vették például, hogy a csatorna vágatlanul közölte le Kósa Lajos ügyvezető elnök „szerencsétlen” nyilatkozatát, amikor ellépett a kamerától, és azt kérte a riportertől, hogy kérdezzen olyat, amire „pozitívan lehet válaszolni”. Fideszes forrásunk szerint nem azt kifogásolták a pártban, hogy az RTL „a munkáját végzi”, hanem azt érzékelték, hogy a csatorna szándékosan bírálja a Fideszt, és hogy „politizál” a műsoraival.



mi a fasz

This post was edited by Saenchai on Jun 10 2014 06:25pm
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Jun 10 2014 06:46pm
Quote (Saenchai @ 11 Jun 2014 01:23)
Pénteken megszólalt az RTL Group kelet- és délkelet-európai tevékenységéért felelős vezetője, Andreas Rudas is, aki a Handelsblattnak azt mondta, a reklámadó „a sajtószabadság végét jelentené”, de a társaság „nem tér ki a konfliktus elől, és nem kíván megválni magyarországi érdekeltségétől”. Forrásaink szerint azóta könyvelők, jogászok vizsgálják a cégnél, mit hoz a reklámadó, Kolosi a hvg.hu-nak korábban azt mondta, kalkulációik szerint az évek óta nyereséges társaság eredménye már 2015-re veszteségbe fordulhat. Egy, a számításokra rálátó forrás szerint azt is megnézték, milyen az évek óta veszteséges horvát RTL piaci helyzete, és arra jutottak, hogy a magyar cégnek némi átalakítással még évekig bírnia kell a nyomást. RTL-s forrásaink határozottan állítják, a cégnél többéves háborúskodásra készülnek. Nem maradtak adósok a kormánypárti politikusok sem a beszólásokkal: Lázár János azt állította, az RTL zsarolja a magyar politikát, amit inkább otthon Németországban gyakoroljon. Szintén zsarolást említett a frakcióvezető, Rogán Antal is. Gulyás Gergely, a parlament törvényalkotási bizottságának elnöke kedden pedig arról beszélt, a két kereskedelmi televízió „nagy társadalmi károkat okoz”, ezért a reklámadót e médiumok „egészségügyi termékadójának” tekinti.

Úgy tudjuk, a „haditerv” kialakításában – a májusban a magyar piac legbefolyásosabb médiaszereplőjének választott – Gerkens mellett Rudas is részt vesz. Az RTL-csoport magyarul is jól beszélő kelet-európai főnöke forrásaink szerint napi kapcsolatban van a magyar vezetéssel, ha kell, személyesen utazik Magyarországra tárgyalni. Ő a Handelsblattnak azt nyilatkozta, a reklámadó legmagasabb adókulcsa, a 40 százalékos elvonás egyedül az RTL-t érinti, tehát szerinte direkt a legnagyobb kereskedelmi tévé miatt alakították ki ezt a sávot. A napi.hu múlt heti számításai szerint a cég által fizetett adó elérheti a 4,5 milliárd forintot, míg vetélytársa, a TV2 1,9 milliárd forintos elvonás elé néz. 



http://i.imgur.com/EoGDlmY.jpg





http://hvg.hu/itthon/20140610_Kormany_kontra_RTL_Jo_viszony_fordult_at






Kétféle magyarázattal találkoztunk a Fideszben arra vonatkozóan, hogy miért mérgesedett el az RTL és a kormányzat viszonya. Egy, a párt vezetéséhez tartozó, de a médiaszabályozáshoz nem értő, azzal nem foglalkozó forrás szerint a Fideszben nagyon rossz néven vették, hogy az RTL Klub, illetve az RTL II. híradója „túl kritikus” volt – különösen az országgyűlési kampányban – a kormánypárttal. Zokon vették például, hogy a csatorna vágatlanul közölte le Kósa Lajos ügyvezető elnök „szerencsétlen” nyilatkozatát, amikor ellépett a kamerától, és azt kérte a riportertől, hogy kérdezzen olyat, amire „pozitívan lehet válaszolni”. Fideszes forrásunk szerint nem azt kifogásolták a pártban, hogy az RTL „a munkáját végzi”, hanem azt érzékelték, hogy a csatorna szándékosan bírálja a Fideszt, és hogy „politizál” a műsoraival.



mi a fasz


kormány sokkal több eszközzel bír, hogy megszopassa az rtlt, kíváncsi vagyok kisül-e bármi ebből végül, kétlem. nyilván azért az rtlt szopatják, mert tv2 már simicskakézben van, origo és index is közeledik a kormányhoz, közmédia nc, csak rtl maradt hátra. na nem mintha ott sokat politizáltak volna, de fidesznek ez is éppen sok, ha az agymosott táboruk agymosottságának megtartásáról van szó. amúgy meg nem tudom eleve egy csatorna hány embert tudna eltántorítani a fidesztől.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 10 2014 06:58pm
Quote (My_Acc_Is_Bazur @ Jun 11 2014 12:46am)
kormány sokkal több eszközzel bír, hogy megszopassa az rtlt, kíváncsi vagyok kisül-e bármi ebből végül, kétlem. nyilván azért az rtlt szopatják, mert tv2 már simicskakézben van, origo és index is közeledik a kormányhoz, közmédia nc, csak rtl maradt hátra. na nem mintha ott sokat politizáltak volna, de fidesznek ez is éppen sok, ha az agymosott táboruk agymosottságának megtartásáról van szó. amúgy meg nem tudom eleve egy csatorna hány embert tudna eltántorítani a fidesztől.


a sok fogyatékos nyugdijast?! ha a balogh nórika azt mondja a barátok köztben, hogy ő már a mszpre szavaz akkor elgondolkodnak
hisz a nórika jogász, diplomás, művelt asszony

olyanok ezek mint a tököm odamennek ahova lököm
és ugy kardoskodnak érte mintha csak ők találták volna ki
Go Back To Magyar Topic List
Prev14934944954964971468Next
Add Reply New Topic New Poll