d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1493349344935493649375001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 17 2015 06:46am
Quote (cowding @ Dec 17 2015 01:36pm)
hát y de ugy vagyok vele h
irl/uj társaságban stb nem szoktam említeni/kérkedni vele, egyetemen is hökös vagyok + csomo uj ismerősöm van és nem tudják mennyire jól élek
azt meg h itt leirom h kaptam földet beszédtémának szántam (és lett is), mivel itt ugyis mindenki tudja mi a helyzet velem


A villamoson gondolkoztam erről a dologról, és igazábol az egyetlen primitiv feelem az tiszta jellység.
Valószínüleg ha valaha lesz gyerekem, akkor én is így tennék mint faterod. Kérdés hogy mennyire tudja átadni neked a mentalitását, és majd te a gyerekeidnek.
Mert ha már te csak félig leszel olyan hard working mint ő, és te a gyerekedet meg csak elkényezteted, akkor amit ő felépített fuccsba megy pár generáció alatt.

Voltam most egy esküvőn, ahol a srác faterja egy bútorhálózatot örökölt. Kibaszott fényűzően élnek. A nagyfater építette fel a bútorhálózatot, mostanra ők eladogatták az egészet és csak 1 bútorbolt maradt az egészből, és pazarlóan élnek.
Annyira buták is mint a bűn, de komolyan mondom hogy fájt nézni hogy mennyire buta ember beleszületett egy ilyen gazdagságba, az egyetlen nyugtám az volt hogy még 10 év és felélik az egészet és hajléktalanok lesznek.

Faterod milyen családba született btw?

This post was edited by anyd on Dec 17 2015 06:49am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 17 2015 06:53am
Quote (anyd @ Dec 17 2015 12:46pm)
Voltam most egy esküvőn, ahol a srác faterja egy bútorhálózatot örökölt. Kibaszott fényűzően élnek. A nagyfater építette fel a bútorhálózatot, mostanra ők eladogatták az egészet és csak 1 bútorbolt maradt az egészből, és pazarlóan élnek.
Annyira buták is mint a bűn, de komolyan mondom hogy fájt nézni hogy mennyire buta ember beleszületett egy ilyen gazdagságba, az egyetlen nyugtám az volt hogy még 10 év és felélik az egészet és hajléktalanok lesznek.


de legalább lesz 10 jó évük
inkább minthogy végigdolgozd az életed hogy mégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbb legyen
hát úgy sem viszed magaddal a sírba
a gyereked meg oldja meg ahogy tudja(:XD) (ezért nem kell gyerek)
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Dec 17 2015 06:55am
Quote (cowding @ Dec 17 2015 01:36pm)
hát y de ugy vagyok vele h
irl/uj társaságban stb nem szoktam említeni/kérkedni vele, egyetemen is hökös vagyok + csomo uj ismerősöm van és nem tudják mennyire jól élek
azt meg h itt leirom h kaptam földet beszédtémának szántam (és lett is), mivel itt ugyis mindenki tudja mi a helyzet velem


Egyetlen kérkedő postot nem olvastam még tőled, még csak nem is éreztem, szerintem teljesen intelligensen kezeled a helyzetedet.
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Dec 17 2015 06:58am
Quote (anyd @ Dec 17 2015 02:46pm)
A villamoson gondolkoztam erről a dologról, és igazábol az egyetlen primitiv feelem az tiszta jellység.
Valószínüleg ha valaha lesz gyerekem, akkor én is így tennék mint faterod. Kérdés hogy mennyire tudja átadni neked a mentalitását, és majd te a gyerekeidnek.
Mert ha már te csak félig leszel olyan hard working mint ő, és te a gyerekedet meg csak elkényezteted, akkor amit ő felépített fuccsba megy pár generáció alatt.

Voltam most egy esküvőn, ahol a srác faterja egy bútorhálózatot örökölt. Kibaszott fényűzően élnek. A nagyfater építette fel a bútorhálózatot, mostanra ők eladogatták az egészet és csak 1 bútorbolt maradt az egészből, és pazarlóan élnek.
Annyira buták is mint a bűn, de komolyan mondom hogy fájt nézni hogy mennyire buta ember beleszületett egy ilyen gazdagságba, az egyetlen nyugtám az volt hogy még 10 év és felélik az egészet és hajléktalanok lesznek.

Faterod milyen családba született btw?


Apum mindenképpen szorgalmasabb/maximalistább mint én vagy bárki akit ismerek
Nagyszüleim ilyen közép-polgári rétegben voltak, valami altitkára/aligazgatója voltak a máv vagy hasonló cuccnak az egyik irodájában
De ahogy mesélte apum a máv házban ahol laktak (és nagyim a mai napig lakik) látta minden nap ahogy az actually máv épitkezésen vagy tökömtudja hol dolgozó emberek fejtetőig retkesen, fáradtan érnek haza és nem akart ugy élni
Rengeteget tanult (miközbe testvére nem volt annyira motivált és most elég kurvaszarul élnek, mi segitünk nekik) meg közbe mindig kitalált olyan "hiánycikkeket" amiböl pénzt lehetett csinálni, balatoni kocsmákba billiárdasztalokat vett / rakott össze és jár le beszedni az aprópénzt belőlük aztan vett még több asztalt. (4 volt a max asztal afaik és havi szinten nagypapám fizetésének 10x-ese jött be belőlük).
Aztán a cég amit csinált is egyedülálló volt + ráadásnak banki szféra, ugyhogy gg wp

Ami engem illet túlteljesíteni nem valószinű hogy tudni fogom, de azért tanulok ebben az irányban stb hogy amit lehet továbbvigyek a cégeiből meg sok másból amit felépített

Quote (-joey- @ Dec 17 2015 02:55pm)
Egyetlen kérkedő postot nem olvastam még tőled, még csak nem is éreztem, szerintem teljesen intelligensen kezeled a helyzetedet.


:blush:

This post was edited by cowding on Dec 17 2015 06:58am
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Dec 17 2015 06:59am
Quote (-joey- @ Dec 17 2015 02:55pm)
Egyetlen kérkedő postot nem olvastam még tőled, még csak nem is éreztem, szerintem teljesen intelligensen kezeled a helyzetedet.


hát nem egy jarabek
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 17 2015 07:09am
Quote (Jancsipapa @ Dec 17 2015 01:59pm)
hát nem egy jarabek


Hát az biztos :D
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 17 2015 07:10am
Quote (Senee @ Dec 17 2015 01:53pm)
de legalább lesz 10 jó évük
inkább minthogy végigdolgozd az életed hogy mégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbbmégtöbb legyen
hát úgy sem viszed magaddal a sírba
a gyereked meg oldja meg ahogy tudja(:XD) (ezért nem kell gyerek)


Dehogy lesz jó 10 évük.

Buták, és nem boldogok.

A csávó a megismerés első tíz percében mesélte, hogy jöttek valamit ellenőrizni a céggel kapcsolatban, és nem volt nála alapító okirat. "anélkül nem tudják ki vagyok, azt hiszik egy senki vagyok"

Gyorsan elásta magát :D
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 17 2015 07:10am
Quote (-joey- @ Dec 17 2015 01:55pm)
Egyetlen kérkedő postot nem olvastam még tőled, még csak nem is éreztem, szerintem teljesen intelligensen kezeled a helyzetedet.


Quote (anyd @ Dec 17 2015 02:10pm)
Dehogy lesz jó 10 évük.

Buták, és nem boldogok.

A csávó a megismerés első tíz percében mesélte, hogy jöttek valamit ellenőrizni a céggel kapcsolatban, és nem volt nála alapító okirat. "anélkül nem tudják ki vagyok, azt hiszik egy senki vagyok"

Gyorsan elásta magát :D


Quote (-joey- @ Dec 17 2015 01:55pm)
Egyetlen kérkedő postot nem olvastam még tőled, még csak nem is éreztem, szerintem teljesen intelligensen kezeled a helyzetedet.


Nincs könnyű dolga pedig, rengeteg olyan embert ismerek akiket elkényeztettek és borzalmasan önzőek lettek és beképzeltek
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Dec 17 2015 07:11am
Quote (anyd @ 17 Dec 2015 14:46)
A villamoson gondolkoztam erről a dologról, és igazábol az egyetlen primitiv feelem az tiszta jellység.
Valószínüleg ha valaha lesz gyerekem, akkor én is így tennék mint faterod. Kérdés hogy mennyire tudja átadni neked a mentalitását, és majd te a gyerekeidnek.
Mert ha már te csak félig leszel olyan hard working mint ő, és te a gyerekedet meg csak elkényezteted, akkor amit ő felépített fuccsba megy pár generáció alatt.

Voltam most egy esküvőn, ahol a srác faterja egy bútorhálózatot örökölt. Kibaszott fényűzően élnek. A nagyfater építette fel a bútorhálózatot, mostanra ők eladogatták az egészet és csak 1 bútorbolt maradt az egészből, és pazarlóan élnek.
Annyira buták is mint a bűn, de komolyan mondom hogy fájt nézni hogy mennyire buta ember beleszületett egy ilyen gazdagságba, az egyetlen nyugtám az volt hogy még 10 év és felélik az egészet és hajléktalanok lesznek.

Faterod milyen családba született btw?


lestat familia
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 17 2015 07:14am
Quote (cowding @ 17 Dec 2015 00:43)
gondolom azt amit a 2 házammal

egyszer eladom ha jó ára lesz/kell a pénz, afaik annyiért van kiadva éves szinten amennyiért apám anno megvette, szóval szarul csak nem járok vele
meg csak át lett írva a nevemre, ettöl még pont annyit fogok foglalkozni vele mint eddig (0)


Nalunk is ez megy, a birsagok, ha nem gondozod, etc. Azzal is foglalkozni.. MI annyira potom aron adjuk szinten ki, hogy nagyjabol nem is jelent semmit. 2 zsak buza araert hektaronkent kb. Nem kell vele az eg vilagon igy semmit foglalkozni,c sak a berletit megujitatni/megkotni mindig, aki hasznalja az is jol jar, mert nem sok a berleti, meg mi is, mert nem kell a muvelessel baszakodni, meg gazos se lesz, amiert meg buntetes jarhat, etc.

Anno apamek+nagyapamek muveltek egy reszet, amikor allatot tartottak, de nem erte meg 'kicsiben', aki meg csinalja, annak igen, de o felveszi a fold alapu tamogatasokat, meg minden lofaszt, ezzel se akarok foglalkozni, ennyinel tobbe kerul az adminisztracio imo, mint maga a termes.

This post was edited by Baleee on Dec 17 2015 07:17am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1493349344935493649375001Next
Closed New Topic New Poll