d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1493149324933493449355001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 16 2015 02:08pm
Quote (Baleee @ 16 Dec 2015 21:03)
13. § (1) A tulajdonszerzési jogosultság feltétele – ide nem értve a 10. § (3) bekezdésében, a 11. §-ban, és a 17. §-ban foglalt eseteket –, hogy a szerző fél a tulajdonjog átruházásáról szóló szerződésben, illetve teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt nyilatkozatban vállalja, hogy a föld használatát másnak nem engedi át, azt maga használja, és ennek során eleget tesz a földhasznosítási kötelezettségének, továbbá vállalja, hogy a földet a tulajdonszerzés időpontjától számított 5 évig – a (3) bekezdésben meghatározott esetek kivételével – más célra nem hasznosítja.

Nem ertem igazabol, nekunk is berbe van adva, de ezek szerint nem lehetne, vagy nem tudom..

Inb4 Patrik next jsp talijan kapalni megy a hunsub.


szerintem ez masra vonatkozik
vagy nemtom, nagyon out of context most ez :D
a jogtarat meg nincs kedvem bujni
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 16 2015 02:11pm
Quote (Cpt_Ghost @ 16 Dec 2015 22:08)
szerintem ez masra vonatkozik
vagy nemtom, nagyon out of context most ez :D
a jogtarat meg nincs kedvem bujni


Utana meg ott vannak a haszonberletrol szolo reszek, de az most nekem is tl;dr, plane, hogy munkajogi, munkavedelmi es tuzvedelmi jogszabalyokkal foglalkoztam egesz nap, ehhez msot kurvara nincs kedvem. : D
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 16 2015 02:14pm
Quote (Baleee @ 16 Dec 2015 21:11)
Utana meg ott vannak a haszonberletrol szolo reszek, de az most nekem is tl;dr, plane, hogy munkajogi, munkavedelmi es tuzvedelmi jogszabalyokkal foglalkoztam egesz nap, ehhez msot kurvara nincs kedvem. : D


igen, azert gondolom en is, hogy masra vonatkozik, mivel ha a tulajdonszerzési jogosultság feltétele lenne, hogy vállalja, hogy a föld használatát másnak nem engedi át, akkor a haszonbérlet nem létezne mint olyan
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Dec 16 2015 02:15pm
Quote (Baleee @ Dec 16 2015 10:03pm)
13. § (1) A tulajdonszerzési jogosultság feltétele – ide nem értve a 10. § (3) bekezdésében, a 11. §-ban, és a 17. §-ban foglalt eseteket –, hogy a szerző fél a tulajdonjog átruházásáról szóló szerződésben, illetve teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt nyilatkozatban vállalja, hogy a föld használatát másnak nem engedi át, azt maga használja, és ennek során eleget tesz a földhasznosítási kötelezettségének, továbbá vállalja, hogy a földet a tulajdonszerzés időpontjától számított 5 évig – a (3) bekezdésben meghatározott esetek kivételével – más célra nem hasznosítja.

Nem ertem igazabol, nekunk is berbe van adva, de ezek szerint nem lehetne, vagy nem tudom..

Inb4 Patrik next jsp talijan kapalni megy a hunsub.


nemtudom mennyi ideje van meg ez nekünk, illetve most az ajandekozas utan is maradnek-e v hogy van de normalisan le van papirozva szoval biztos valaki olyan csinálta aki ért hozzá
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 16 2015 02:17pm
Quote (Cpt_Ghost @ 16 Dec 2015 22:14)
igen, azert gondolom en is, hogy masra vonatkozik, mivel ha a tulajdonszerzési jogosultság feltétele lenne, hogy vállalja, hogy a föld használatát másnak nem engedi át, akkor a haszonbérlet nem létezne mint olyan


Ez meg a torveny eleje,
4. A tulajdonszerzési jogosultság temaja. De ja, elegge fail lenne.

Mindegy, dolgozzanak a parasztok addig is.

Quote (cowding @ 16 Dec 2015 22:15)
nemtudom mennyi ideje van meg ez nekünk, illetve most az ajandekozas utan is maradnek-e v hogy van de normalisan le van papirozva szoval biztos valaki olyan csinálta aki ért hozzá


Nalunk is hasonlo, elozo berlo kb 1999-tol 2013 ev vegeig volt talan, azota volt uj berlo, de jovore megint uj lesz.

This post was edited by Baleee on Dec 16 2015 02:18pm
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Dec 16 2015 02:19pm
tehát akkor összefoglalom az utóbbi pár oldalt: patrik donoljon
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Dec 16 2015 02:38pm
Quote (cowding @ 16 Dec 2015 21:46)
tfw kaptam 9 hektár termőföldet
today was a good day






extra:
1 héttel az után h tacsival arrol theorycraftoltunk h termeszteni kéne valahol a halál faszán
coincidence? I think not


nehéz igy élni az életet
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 16 2015 02:39pm
Quote (sylke @ Dec 16 2015 08:38pm)
nehéz igy élni az életet


jelly? mirin?
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Dec 16 2015 02:58pm
Quote (sylke @ Dec 16 2015 10:38pm)
nehéz igy élni az életet


ne is mond
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 16 2015 03:02pm
Quote (cowding @ 16 Dec 2015 21:58)
ne is mond


patrik soon fűnagytermelő
Go Back To Magyar Topic List
Prev1493149324933493449355001Next
Closed New Topic New Poll