d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1493049314932493349345001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 16 2015 01:49pm
Quote (cowding @ 16 Dec 2015 20:46)
tfw kaptam 9 hektár termőföldet
today was a good day






extra:
1 héttel az után h tacsival arrol theorycraftoltunk h termeszteni kéne valahol a halál faszán
coincidence? I think not


Hogy kaptál 9 hektár termőföldet? Bejelentett gazdálkodó vagy? Csak mert ha nincs semmi ilyesmi akkor max 1 hektár termőföld lehet a tulajdonodban. Afaik

This post was edited by Cpt_Ghost on Dec 16 2015 01:49pm
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Dec 16 2015 01:50pm
Quote (cowding @ 16 Dec 2015 21:46)
tfw kaptam 9 hektár termőföldet
today was a good day






extra:
1 héttel az után h tacsival arrol theorycraftoltunk h termeszteni kéne valahol a halál faszán
coincidence? I think not


420
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Dec 16 2015 01:52pm
fidesz-jsp mutyi konfirmálva
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Dec 16 2015 01:52pm
Quote (Cpt_Ghost @ Dec 16 2015 09:49pm)
Hogy kaptál 9 hektár termőföldet? Bejelentett gazdálkodó vagy? Csak mert ha nincs semmi ilyesmi akkor max 1 hektár termőföld lehet a tulajdonodban. Afaik


5 perce ment el az ügyvéd és ő nem így tudja szoval sztem lehet
1 darab egybefüggő, bármekkora (gondolom szabályzott, de 10 v 100+ ha) földterületed lehet ha _nem_ vagy gazdálkozó (ki is van kötve a szerződésben) de második különálló területet nem vehetsz
ha gazdálkodó vagy akkor lehet több is gondolom




This post was edited by cowding on Dec 16 2015 01:56pm
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 16 2015 01:56pm
Quote (cowding @ 16 Dec 2015 20:52)
5 perce ment el az ügyvéd és ő nem így tudja szoval sztem lehet
1 darab egybefüggő, bármekkora (gondolom szabályzott, de 10 v 100+ ha) földterületed lehet ha _nem_ vagy gazdálkozó (ki is van kötve a szerződésben) de második különálló területet nem vehetsz
ha gazdálkodó vagy akkor lehet több is gondolom


amugy bérbe van adva v mi parasztoknak


ja itt lesz a megoldás, mer nekünk nem egyben volt
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 16 2015 01:57pm
Quote (Cpt_Ghost @ 16 Dec 2015 21:49)
Hogy kaptál 9 hektár termőföldet? Bejelentett gazdálkodó vagy? Csak mert ha nincs semmi ilyesmi akkor max 1 hektár termőföld lehet a tulajdonodban. Afaik


10. § (1) Ha e törvény másként nem rendelkezik, a föld tulajdonjogát belföldi természetes személy és tagállami állampolgár szerezheti meg.
(2) A földművesnek nem minősülő belföldi természetes személy és tagállami állampolgár – a (3) bekezdésben meghatározott személyek kivételével – akkor szerezheti meg a föld tulajdonjogát, ha a birtokában álló föld területnagysága a megszerezni kívánt föld területnagyságával együtt nem haladja meg az 1 hektárt.
(3) A (2) bekezdésben foglaltakat nem kell alkalmazni, ha földművesnek nem minősülő belföldi természetes személy vagy tagállami állampolgár a tulajdonjogot átruházó személy közeli hozzátartozója.
(3a)3 A (2) bekezdést nem kell alkalmazni a rekreációs célú földszerzés esetén.

Nalunk is ilyen miatt nem volt meg az 1 hektaros max.

Ha nem lenne, akkor orokles meg ilyen szaroknal, minden 1 he+ vandorolna szepen az allamhoz. Be is baszna.

Apadtol kaptad, Patrik?

This post was edited by Baleee on Dec 16 2015 01:58pm
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Dec 16 2015 01:57pm
Quote (cowding @ 16 Dec 2015 20:52)
5 perce ment el az ügyvéd és ő nem így tudja szoval sztem lehet
1 darab egybefüggő, bármekkora (gondolom szabályzott, de 10 v 100+ ha) földterületed lehet ha _nem_ vagy gazdálkozó (ki is van kötve a szerződésben) de második különálló területet nem vehetsz
ha gazdálkodó vagy akkor lehet több is gondolom

amugy bérbe van adva v mi parasztoknak


budos mocskos aljadek parasztoknak

igy hatasosabb lett volna
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Dec 16 2015 02:01pm
Quote (Baleee @ Dec 16 2015 09:57pm)
10. § (1) Ha e törvény másként nem rendelkezik, a föld tulajdonjogát belföldi természetes személy és tagállami állampolgár szerezheti meg.
(2) A földművesnek nem minősülő belföldi természetes személy és tagállami állampolgár – a (3) bekezdésben meghatározott személyek kivételével – akkor szerezheti meg a föld tulajdonjogát, ha a birtokában álló föld területnagysága a megszerezni kívánt föld területnagyságával együtt nem haladja meg az 1 hektárt.
(3) A (2) bekezdésben foglaltakat nem kell alkalmazni, ha földművesnek nem minősülő belföldi természetes személy vagy tagállami állampolgár a tulajdonjogot átruházó személy közeli hozzátartozója.
(3a)3 A (2) bekezdést nem kell alkalmazni a rekreációs célú földszerzés esetén.

Nalunk is ilyen miatt nem volt meg az 1 hektaros max.

Ha nem lenne, akkor orokles meg ilyen szaroknal, minden 1 he+ vandorolna szepen az allamhoz. Be is baszna.

Apadtol kaptad, Patrik?


y
de ő se földműves
nano wat


Quote (GoreKnight9 @ Dec 16 2015 09:57pm)
budos mocskos aljadek parasztoknak

igy hatasosabb lett volna


eszembejutott h amugy tök jó arcok ha még azok akik x éve, kimentünk megnézni és megengedték h vezessem a traktort (voltam vagy 12 éves) meg ugráltunk a tisza egyik ágába(????) egy gát tetejéről
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 16 2015 02:03pm
Quote (cowding @ 16 Dec 2015 22:01)
y
de ő se földműves
nano wat


eszembejutott h amugy tök jó arcok ha még azok akik x éve, kimentünk megnézni és megengedték h vezessem a traktort (voltam vagy 12 éves) meg ugráltunk a tisza egyik ágába(????) egy gát tetejéről


13. § (1) A tulajdonszerzési jogosultság feltétele – ide nem értve a 10. § (3) bekezdésében, a 11. §-ban, és a 17. §-ban foglalt eseteket –, hogy a szerző fél a tulajdonjog átruházásáról szóló szerződésben, illetve teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt nyilatkozatban vállalja, hogy a föld használatát másnak nem engedi át, azt maga használja, és ennek során eleget tesz a földhasznosítási kötelezettségének, továbbá vállalja, hogy a földet a tulajdonszerzés időpontjától számított 5 évig – a (3) bekezdésben meghatározott esetek kivételével – más célra nem hasznosítja.

Nem ertem igazabol, nekunk is berbe van adva, de ezek szerint nem lehetne, vagy nem tudom..

Inb4 Patrik next jsp talijan kapalni megy a hunsub.
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Dec 16 2015 02:05pm
karacsonyra valaki vetomagot kap
Go Back To Magyar Topic List
Prev1493049314932493349345001Next
Closed New Topic New Poll