Quote (ODDSAC @ 18 Sep 2011 14:15)
mit jelent az h szuperponálás ??
olyan egyidejuleg lefolyo esemenyek elkuloniteset, amik egymastol fuggetlenul, de egy idoben jatszodnak le(pontatlanul megfogalmazva)
Quote (ElCapitano @ 18 Sep 2011 14:18)
imo ez a szuperpozícióval kapcsolatos, az meg ilyen kvantumfizikai cucc amikor egyszerre van két állapotban egy részecske (de ez csak ilyen kifestőkönyves tudás mindjárt jönnek BME-sek és megmondják a tutit)
a szuperpozicio elve Newton negyedik torvenye(azert nem hivjak kulon torvenynek mert a harmadikbol kovetkezik gyakorlatilag), es azt mondja ki h egy testre ket egy idoben hato ero egymastol fuggetlenul, egymas hatasat nem befolyasolva fog lezajlodni.
ezert lehet mechanikaban eroket komponenseikre bontani es osszevonni(kozos metszespont/tamadaspont eseten attol fuggoen h amechanika melyik reszeben)