d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1478479480481482705Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 49,980
Joined: Jul 1 2008
Gold: 13,000.00
Jul 10 2017 11:24am
Quote (SummertimeClothes @ Jul 10 2017 05:38pm)
szerintetek mikor fog vegleg bedolni a mostani kapitalizmus a tul nagy merteku automatizacio miatt a nyugaton? es mi fog tortenni utana?



Szerintem az olajpiac bedőlése lesz az első nagy lépés ami a kapitalizmus végéhez vezet.
Remélhetőleg 25 éven belül leszokunk arról a szarrol.

Az automatizaco messze jár meg attól hogy a köv ~50 évben akkora impactje legyen.
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Jul 10 2017 11:29am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Jul 10 2017 06:17pm)
hiába vannak már balesetmentesebb önvezető autók, mint emberek, mégis sok évtizedekig alkalmazni fog mindenki kamionsofőröket
vagy akár ha csak a mi cégünket nézem, gyártásban sok folyamatot lehetne automatizálni, akárcsak raktárban pakolást is, de nem fogják hozzá a technológiát/gépeket megvenni
sok apróságot lehetne csak nálunk is fejlesztői munkában automatizálni, de a főnököm még egy egyszerú catia makrot se tud megírni, etc, meg van olyan munkakör, amit egyáltalán nem is lehet soha, nem olyan egyszerű ez ákosmákos :s


tehat akkor 1-2 generacion belul, amikor kihalnak a "regimodi" fejlesztesert felelos emberek, akkor eletbe lep a kapitalizmus, es a profit erdekeben mindenki automatizalni fog
xd
szoval ezzel azt akarom mondani, hogy ha emberi felelosoket keresunk, akkor nem kell sokat varni, hogy bekovetkezzen
ha tartod a soha allaspontot, akkor inkabb vmi mas indokot kene keresni, en inkabb a tarsadalmi berendezkedest ikszelnem be, mint indokot, megspekelve a valtozastol valo felelemmel

ugyanakkor en is inkabb azt mondom, hogy elkerulhetetlen, az "osszeomlast" meg arra tippelnem, amikor iparagankent 1-2 vezeto termelo atall, es a konkurenciat is erre kenyszeriti, amire meg egyelore nem volt pelda (illetve de, a tesla most epp ilyet csinal, csak meg nem lepett eletbe)
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jul 10 2017 11:29am
Quote (Flutter @ 10 Jul 2017 19:24)
Szerintem az olajpiac bedőlése lesz az első nagy lépés ami a kapitalizmus végéhez vezet.
Remélhetőleg 25 éven belül leszokunk arról a szarrol.

Az automatizaco messze jár meg attól hogy a köv ~50 évben akkora impactje legyen.


megis miert dontene be a kapitalizmust egy resource váltás
ameddig nem jutunk el oda hogy semmit nem kell csinalnunk kb es mindenkinek mindene megvan, addig valamilyenfajta kapitalizmus lesz.
a kapitalizmus nem valami demon, hanem verseny, ami a legjobb eszkoz az innovacio es a haladas eleresere, ha mar nem lesz miert versenyezni akkor nem lesz kapitalizmus


This post was edited by Cpt_Ghost on Jul 10 2017 11:33am
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Jul 10 2017 11:34am
Quote (Taszilo.^ @ Jul 10 2017 07:29pm)
tehat akkor 1-2 generacion belul, amikor kihalnak a "regimodi" fejlesztesert felelos emberek, akkor eletbe lep a kapitalizmus, es a profit erdekeben mindenki automatizalni fog
xd
szoval ezzel azt akarom mondani, hogy ha emberi felelosoket keresunk, akkor nem kell sokat varni, hogy bekovetkezzen
ha tartod a soha allaspontot, akkor inkabb vmi mas indokot kene keresni, en inkabb a tarsadalmi berendezkedest ikszelnem be, mint indokot, megspekelve a valtozastol valo felelemmel

ugyanakkor en is inkabb azt mondom, hogy elkerulhetetlen, az "osszeomlast" meg arra tippelnem, amikor iparagankent 1-2 vezeto termelo atall, es a konkurenciat is erre kenyszeriti, amire meg egyelore nem volt pelda (illetve de, a tesla most epp ilyet csinal, csak meg nem lepett eletbe)


túl gyors fejlődésben azért nem reménykednék
tbh a mostani generáció még rosszabb lesz mint most a fideszes nyugdíjasok
elég csak hunsubra ránézni :lol:
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jul 10 2017 11:34am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 10 Jul 2017 19:17)
hiába vannak már balesetmentesebb önvezető autók, mint emberek, mégis sok évtizedekig alkalmazni fog mindenki kamionsofőröket
vagy akár ha csak a mi cégünket nézem, gyártásban sok folyamatot lehetne automatizálni, akárcsak raktárban pakolást is, de nem fogják hozzá a technológiát/gépeket megvenni
sok apróságot lehetne csak nálunk is fejlesztői munkában automatizálni, de a főnököm még egy egyszerú catia makrot se tud megírni, etc, meg van olyan munkakör, amit egyáltalán nem is lehet soha, nem olyan egyszerű ez ákosmákos :s


10/10 erveles bratya
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 10 2017 11:41am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 10 Jul 2017 19:34)
túl gyors fejlődésben azért nem reménykednék
tbh a mostani generáció még rosszabb lesz mint most a fideszes nyugdíjasok
elég csak hunsubra ránézni :lol:


>hunsubbol kiindulni
Member
Posts: 49,980
Joined: Jul 1 2008
Gold: 13,000.00
Jul 10 2017 12:39pm
Quote (Cpt_Ghost @ Jul 10 2017 06:29pm)
megis miert dontene be a kapitalizmust egy resource váltás
ameddig nem jutunk el oda hogy semmit nem kell csinalnunk kb es mindenkinek mindene megvan, addig valamilyenfajta kapitalizmus lesz.
a kapitalizmus nem valami demon, hanem verseny, ami a legjobb eszkoz az innovacio es a haladas eleresere, ha mar nem lesz miert versenyezni akkor nem lesz kapitalizmus


a kapitalizmus egy gazdasagi rendszer, ami versenyre epul
bar ez tokmind1

szerintem kicsit eros az olaj problemat siman egy resource valtasnak tekinteni
ez a resource valtas gyokeresen fogja megvaltoztatni a vilagot
gondolj bele hany allam fugg erosen vagy akar teljesen az olaj-kitermelesetol

kozep- es del-amerika sok allama, kozel kelet, oroszorszag, sok afrakai orszag mind-mind meg fog baszodni
ha igy folytatja tovabb akkor az USA is beallhat a sorba
(usa, brazilia, ausztralia, kina, oroszorszag, meg a tobbi 25965465621 km^-es allam amugy is eselyes hogy erosen meg fogja erezni az atallast, hacsak nem tortenik hatalmas elorelepes az energiatarolas - akksik - teruleten)

en ugy kepzelem el, hogy amint eler nyugaton a nem gazolajjal es szarmazekaival mukodo javmuvek szama egy bizonyos szintet (FRo 2040-re be akarja tiltani az osszes fossil fuel-powered jarmuvet) jonni fog egy rohadt nagy olajvalsag, mivel nem fogja megerni kitermelni es szallitani a cuccot
a fejletlenebb, vagy rossz politikat uzo orszagok, akik meg mindig az olajra lennenek utalva sorozatosan fognak osszeomlani (hacsak nem halmoztak fel elegendo olajtartalekot, ami kitart mig atallnak a megujulo energiaforrasokra)
jonnek a haboruk, ehinseg, lezart hatarok (a mostani sziriai menekultekre hivatkozva)

meg nagyobb kulonbseg lesz a fejlett es fejletlen orszagok kozott

nyugaton egyre dominansabb lesz az automatika, jon a basic income
a globalis piacgazdasagot szepen lassan mindenhol levaltja valami uj fele, kommunizmushoz hasonlo rendszer

en igy tudom elkepzelni a dolgot

This post was edited by Flutter on Jul 10 2017 12:40pm
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jul 10 2017 12:58pm
Quote (Flutter @ 10 Jul 2017 20:39)
a kapitalizmus egy gazdasagi rendszer, ami versenyre epul
bar ez tokmind1

szerintem kicsit eros az olaj problemat siman egy resource valtasnak tekinteni
ez a resource valtas gyokeresen fogja megvaltoztatni a vilagot
gondolj bele hany allam fugg erosen vagy akar teljesen az olaj-kitermelesetol

kozep- es del-amerika sok allama, kozel kelet, oroszorszag, sok afrakai orszag mind-mind meg fog baszodni
ha igy folytatja tovabb akkor az USA is beallhat a sorba
(usa, brazilia, ausztralia, kina, oroszorszag, meg a tobbi 25965465621 km^-es allam amugy is eselyes hogy erosen meg fogja erezni az atallast, hacsak nem tortenik hatalmas elorelepes az energiatarolas - akksik - teruleten)

en ugy kepzelem el, hogy amint eler nyugaton a nem gazolajjal es szarmazekaival mukodo javmuvek szama egy bizonyos szintet (FRo 2040-re be akarja tiltani az osszes fossil fuel-powered jarmuvet) jonni fog egy rohadt nagy olajvalsag, mivel nem fogja megerni kitermelni es szallitani a cuccot
a fejletlenebb, vagy rossz politikat uzo orszagok, akik meg mindig az olajra lennenek utalva sorozatosan fognak osszeomlani (hacsak nem halmoztak fel elegendo olajtartalekot, ami kitart mig atallnak a megujulo energiaforrasokra)
jonnek a haboruk, ehinseg, lezart hatarok (a mostani sziriai menekultekre hivatkozva)

meg nagyobb kulonbseg lesz a fejlett es fejletlen orszagok kozott

nyugaton egyre dominansabb lesz az automatika, jon a basic income
a globalis piacgazdasagot szepen lassan mindenhol levaltja valami uj fele, kommunizmushoz hasonlo rendszer

en igy tudom elkepzelni a dolgot


hat mert alabecsulod az embereket
meg fyi azert nem csak a jarmuveknek kell olaj, szoval nem szunik meg teljesen a kereslet ra, csak visszaesik, de van ezek kivul meg csillio riszorsz amivel lehet es fognak is kereskedni meg jodarabig

This post was edited by Cpt_Ghost on Jul 10 2017 12:58pm
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 10 2017 11:29pm
venezuelának vannak a legnagyobb olajtartalékai azt mégis össze akar omlani
mondjuk lehet nem lenne baj ha az országot nem egy buszsofőr vezetné xD
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jul 11 2017 12:04am
Nekem eletcelommal valt, hogy a hresek munkajat helyettesitsem egy scripttel
Ezekre az emberekre annyire nincsen szukseg
Go Back To Magyar Topic List
Prev1478479480481482705Next
Add Reply New Topic New Poll