Quote (ace07 @ Aug 25 2016 08:35pm)
Na ömlengek én is arról, hogy ki mekkora szabadságot kap meló közben:
Cloudot (DBaaS - Oracle, MS SQL) üzemeltetünk és a külső elvárás annyi, hogy legyen stabil a rendszer. A főnök ezt úgy értelmezi, hogy aki akar egész nap szkripteket fejleszt. Az egész rendszer automatizálva van, custom performance monitoring, kb mielőtt bármi probléma történne akármelyik DB-vel a szkriptek már jelzik. Most lelép az egyik architect és haverral ketten átvesszük a feladatát. Úgy fejlesztjük, írjuk át az MS SQL rendszereket ahogy csak akarjuk. SSIS, powershell, T-SQL de ha akarnánk kb mehetne python vagy bármi más aminek van értelme. Időbeosztás kedv szerint stb, ha van valami érdekes IT projekt és valaki csatlakozni akar akkor simán megteheti mert időbe belefér (automatizálás miatt kb nincs napi feladatunk úgy, hogy több ezer DB-t üzemeltetünk), tudás általában megvan hozzá, ha nincs akkor meg van idő utánaolvasni dolgoknak.
tldr olyan mintha valami iskolai napköziben ücsörögnék ahol mindenki azt csinál amihez kedve van, de valahogy mégis rohadt jól működik
DE EZ NEM LEHET
HÁT HOL A MANAGER (FŐNÖKÖD) AKI MEGMONDJA SZÓRÓL SZÓRA, HOGY MIT KELL CSINÁLNI?
GECI UNALMAS EGY EMBER LEHETSZ
This post was edited by llllllllllll on Aug 25 2016 03:28pm