d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1467146724673467446754765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Apr 23 2023 05:21am
Quote (anyd @ 23 Apr 2023 08:47)
A tanácsom azoknak akik ennél nagyobb kerttel belevágnak, hogy vegyenek egy rotációs kapát/béreljenek, mert hiába kellemes érzés széppé tenni ami a tied, gecinagy meló még minőségi ásókkal is


jol fog menni abban a sittes foldben

gyephez nehez ertelmezni ezt a felasas dolgot
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 05:43am
Quote (SteelMeetsSteel @ Apr 23 2023 01:21pm)
jol fog menni abban a sittes foldben

gyephez nehez ertelmezni ezt a felasas dolgot


Annyira nem volt sittes, inkább csak sok tégla meg betondarab volt akiket persze kiszedtem

Miért, tudsz más módszert is füvesítéshez?
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Apr 23 2023 06:12am
Quote (anyd @ 23 Apr 2023 13:43)
Annyira nem volt sittes, inkább csak sok tégla meg betondarab volt akiket persze kiszedtem

Miért, tudsz más módszert is füvesítéshez?


csak a legfelso nehany centit kell fellazitani?

felasas, de kulonosen rotakapa utan... tomorited a foldet?


ilyen szep gyepet nem telepitettem sose, de amikor mi ilyesmit csinaltunk ott vagy durvan fel lett gereblyezve a fold + folddel lett kiszorva a mag
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 06:42am
Quote (SteelMeetsSteel @ Apr 23 2023 02:12pm)
csak a legfelso nehany centit kell fellazitani?

felasas, de kulonosen rotakapa utan... tomorited a foldet?


ilyen szep gyepet nem telepitettem sose, de amikor mi ilyesmit csinaltunk ott vagy durvan fel lett gereblyezve a fold + folddel lett kiszorva a mag


Volt már fű, csak foltos, csomós csak szar volt, muszáj volt felforditani hogy elpusztuljon, sajnos nem csupasz földdel kezdtünk
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 23 2023 09:37am
Quote (anyd @ 23 Apr 2023 08:44)
Elkezdtük a füvesítés projektet a lakáshoz tartozó kb 200nm-en
A föld jó minőségű, de azért felbasz hogy tele van sittel ami anno 50 éve az építkezéskor szép magyarmód betemettek

https://i.postimg.cc/HLT05Rd5/IMG-1389.jpg

https://cdn.imgup.app/ERzyqPPXF9NARgulBxWYHl1UDT52/image/30e40f015f4c4fd49daafc8373af6a5a.jpeg


Tipikus... el se tudom képzelni a mi kertünkben is mi lehet eltemetve. Mikor három éve gödröt ástam egy cseresnyefának egy adag kifejezetten nagy csont jött elő a földből :DDDD
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 11:11am
Quote (josheide @ Apr 23 2023 05:37pm)
Tipikus... el se tudom képzelni a mi kertünkben is mi lehet eltemetve. Mikor három éve gödröt ástam egy cseresnyefának egy adag kifejezetten nagy csont jött elő a földből :DDDD


Lehet régészeti leletek :D
Barátnőmék gyerekként a földjükön rengeteg emberi csontot találtak, meg egy 500 éves pénz is volt, de lyuk van rajta szóval sajnos értéktelen

This post was edited by anyd on Apr 23 2023 11:13am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 24 2023 02:40am
Quote (anyd @ 23 Apr 2023 19:11)
Lehet régészeti leletek :D
Barátnőmék gyerekként a földjükön rengeteg emberi csontot találtak, meg egy 500 éves pénz is volt, de lyuk van rajta szóval sajnos értéktelen


Részben egy római kori temető volt itt az egész utca alatt. De ezek valszeg nem a római sírok részei voltak.

A családi lore szerint a nagyszülők elütöttek egy szarvast anno aztán bedobták a csomagtartóba, hazahozták, feldolgozták a pincében és a maradék ment a kertbe.

Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Apr 24 2023 03:34am
mar latom is a vadorzo monumentumos csaladrol szolo cikket apesti sracokon
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 24 2023 05:30am
Quote (josheide @ Apr 24 2023 10:40am)
Részben egy római kori temető volt itt az egész utca alatt. De ezek valszeg nem a római sírok részei voltak.

A családi lore szerint a nagyszülők elütöttek egy szarvast anno aztán bedobták a csomagtartóba, hazahozták, feldolgozták a pincében és a maradék ment a kertbe.

https://i.imgur.com/Q9nsTvo.jpg


Tényleg, Savaria
Egy kis utánanézéssel be lehet azonosítani ennyi csontból hogy mi lehetett, bár azok az örlőfogak gyanúsan valami növényevőé lehetnek

This post was edited by anyd on Apr 24 2023 05:31am
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Apr 25 2023 06:11am
Quote (SteelMeetsSteel @ 24 Apr 2023 11:34)
mar latom is a vadorzo monumentumos csaladrol szolo cikket apesti sracokon


kek
Go Back To Magyar Topic List
Prev1467146724673467446754765Next
Add Reply New Topic New Poll