d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1467046714672467346744765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 12:44am
Elkezdtük a füvesítés projektet a lakáshoz tartozó kb 200nm-en
A föld jó minőségű, de azért felbasz hogy tele van sittel ami anno 50 éve az építkezéskor szép magyarmód betemettek



Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 12:47am
A tanácsom azoknak akik ennél nagyobb kerttel belevágnak, hogy vegyenek egy rotációs kapát/béreljenek, mert hiába kellemes érzés széppé tenni ami a tied, gecinagy meló még minőségi ásókkal is
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Apr 23 2023 01:02am
Quote (anyd @ Apr 23 2023 08:44am)
Elkezdtük a füvesítés projektet a lakáshoz tartozó kb 200nm-en
A föld jó minőségű, de azért felbasz hogy tele van sittel ami anno 50 éve az építkezéskor szép magyarmód betemettek

https://i.postimg.cc/HLT05Rd5/IMG-1389.jpg

https://cdn.imgup.app/ERzyqPPXF9NARgulBxWYHl1UDT52/image/30e40f015f4c4fd49daafc8373af6a5a.jpeg


nice bár én elég fűellenes vagyok (hehe), nagyon sok meló hogy egységes maradjon mert kényes mint a szar (hiába árnyéktűrő etc fajtára fizetsz ki egy halom pénzt), sokkal inkább használnék ilyen mezei vetőmag keveréket amibe életképesebb fűfajták vannak meg alacsonyra növő "gyomok" amik még virágzanak is

e/ az a törmelék kő meg bőven jó valami szegélynek etc, én a félig elrohadt műanyag szeméttöl vagyok nagyon ki ha ásás közben rátalálok

Quote (anyd @ Apr 23 2023 08:47am)
A tanácsom azoknak akik ennél nagyobb kerttel belevágnak, hogy vegyenek egy rotációs kapát/béreljenek, mert hiába kellemes érzés széppé tenni ami a tied, gecinagy meló még minőségi ásókkal is


2k m2 a kert :D de nekem szerencsére már jól beálltak a fedőnövények erre a mezei stilusra amit szeretek, leginkább szelid csalán van és szép lila atm az egész ahogy virágzik meg godtier komposzt lesz a sokféle növényből (csalán nitrogén fixáló afaik)
összesen 2 kb 10m2 helyen lesz csak szelektálva hogy fű maradjon,(gyerek játszója meg egy lugas a sütőgetőrésznél) de az sem a tipikus magos gyep fajta, hanem összeszedek ebből a csomós mezei hosszabb szálú fajtából eleget és berakom egymás mellé
ahol meg a magaságyások lesznek meg gyümölcsfa/szőlő/málna etc van ott meg mulcs lesz lerakva

This post was edited by cowding on Apr 23 2023 01:03am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 01:09am
Quote (cowding @ Apr 23 2023 09:02am)
nice bár én elég fűellenes vagyok (hehe), nagyon sok meló hogy egységes maradjon mert kényes mint a szar (hiába árnyéktűrő etc fajtára fizetsz ki egy halom pénzt), sokkal inkább használnék ilyen mezei vetőmag keveréket amibe életképesebb fűfajták vannak meg alacsonyra növő "gyomok" amik még virágzanak is

e/ az a törmelék kő meg bőven jó valami szegélynek etc, én a félig elrohadt műanyag szeméttöl vagyok nagyon ki ha ásás közben rátalálok



2k m2 a kert :D de nekem szerencsére már jól beálltak a fedőnövények erre a mezei stilusra amit szeretek, leginkább szelid csalán van és szép lila atm az egész ahogy virágzik meg godtier komposzt lesz a sokféle növényből (csalán nitrogén fixáló afaik)
összesen 2 kb 10m2 helyen lesz csak szelektálva hogy fű maradjon,(gyerek játszója meg egy lugas a sütőgetőrésznél) de az sem a tipikus magos gyep fajta, hanem összeszedek ebből a csomós mezei hosszabb szálú fajtából eleget és berakom egymás mellé
ahol meg a magaságyások lesznek meg gyümölcsfa/szőlő/málna etc van ott meg mulcs lesz lerakva


Itt kb pont ilyen rét stílus volt előtte, ibolya, százszorszép, pitypang, meg ilyen fehér kis hagymás virágocskák, egy kis mohával itt ott

Megértem ha valaki nem akar gyeppel baszakodni, 8-9 naponta lenyírni, meg naponta 2-3x locsolni elég pain in the ass, főleg ha két hektárod van :D
Itt sajnos sok a kullancs(sündisznók meg mókusok miatt) , és ez is az egyik cél volt hogy kicsit kontroláltabb legyen az aljnövényzet
Nekünk mivel relative kicsi a kert, ezért megéri belefeccölni egy kis energiát hogy csilli villi legyen, majd meglátjuk hogy sikerül
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Apr 23 2023 01:41am
Quote (cowding @ 23 Apr 2023 09:02)
nice bár én elég fűellenes vagyok (hehe), nagyon sok meló hogy egységes maradjon mert kényes mint a szar (hiába árnyéktűrő etc fajtára fizetsz ki egy halom pénzt), sokkal inkább használnék ilyen mezei vetőmag keveréket amibe életképesebb fűfajták vannak meg alacsonyra növő "gyomok" amik még virágzanak is

e/ az a törmelék kő meg bőven jó valami szegélynek etc, én a félig elrohadt műanyag szeméttöl vagyok nagyon ki ha ásás közben rátalálok



2k m2 a kert :D de nekem szerencsére már jól beálltak a fedőnövények erre a mezei stilusra amit szeretek, leginkább szelid csalán van és szép lila atm az egész ahogy virágzik meg godtier komposzt lesz a sokféle növényből (csalán nitrogén fixáló afaik)
összesen 2 kb 10m2 helyen lesz csak szelektálva hogy fű maradjon,(gyerek játszója meg egy lugas a sütőgetőrésznél) de az sem a tipikus magos gyep fajta, hanem összeszedek ebből a csomós mezei hosszabb szálú fajtából eleget és berakom egymás mellé
ahol meg a magaságyások lesznek meg gyümölcsfa/szőlő/málna etc van ott meg mulcs lesz lerakva


egészségesebb meg ellenállóbb is az ilyen "gyep" afaik, szóval good choice
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 02:00am
Quote (Cpt_Ghost @ Apr 23 2023 09:41am)
egészségesebb meg ellenállóbb is az ilyen "gyep" afaik, szóval good choice


Mi az hogy ellenállóbb meg egészségesebb?

To be fair, mi sem gyomirtóztunk, szóval valszeg újra hasonló lesz a végeredmeny lesz biodiverzitás, csak szebb és egységesebb lesz a fű a virágok között, sok helyen foltos volt, mert anno felásták a gázvezetékcserénél, aztán hagyták rohadni
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Apr 23 2023 02:11am
Quote (anyd @ 23 Apr 2023 10:00)
Mi az hogy ellenállóbb meg egészségesebb?

To be fair, mi sem gyomirtóztunk, szóval valszeg újra hasonló lesz a végeredmeny lesz biodiverzitás, csak szebb és egységesebb lesz a fű a virágok között, sok helyen foltos volt, mert anno felásták a gázvezetékcserénél, aztán hagyták rohadni


nem hal meg fél óra napsütéstől akkor sem ha nem locsolod napi 2x2 óráán keresztül
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Apr 23 2023 02:43am
nekem az a bajom hogy kb lélegeztetőgépen kell tartani egy gyepet hogy az golfpálya minőség maradjon - kézzel gyomlálni, lyukasztani/homokozni, gyepszellőztetni, műtrágyázni (sokat locsolni, vágni) vagy 3-5 évente ujra ültetni az egészet mert elvadul maga a fű is és megvastagszik meg csomósodik, emellé meg ugye nem lehet megtartani egy native/vad fajt sem mert az ofc kiszorítja a béta gyenge füvet
namost ez kibaszott sok vesződés meg pénz, HA golfpálya szinten van tartva akkor sztem is szebb mint egy mező stilusú, viszont egy helyeken kiégett félig elvadult 1-1 helyen pitypangos midtier gyep helyett bármikor a mezeit választanám amivel meg aztán kb semmi dolgod

ha csak ilyen kis teret akarsz 100% ra tolni (és ahogy látom van jó árnyék) akkor viszont a japán mohagyep ami meg feelbe meg kinézetbe is veri a golfpálya-gyepet imo és kb hasonloan sok szopás
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 02:43am
Quote (Cpt_Ghost @ Apr 23 2023 10:11am)
nem hal meg fél óra napsütéstől akkor sem ha nem locsolod napi 2x2 óráán keresztül


A “gyep” is nagyon ellenállóvá tud válni ha jól gondozzák az első két évében, az is csak egy gyom
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 23 2023 02:46am


Quote (cowding @ Apr 23 2023 10:43am)
nekem az a bajom hogy kb lélegeztetőgépen kell tartani egy gyepet hogy az golfpálya minőség maradjon - kézzel gyomlálni, lyukasztani/homokozni, gyepszellőztetni, műtrágyázni (sokat locsolni, vágni) vagy 3-5 évente ujra ültetni az egészet mert elvadul maga a fű is és megvastagszik meg csomósodik, emellé meg ugye nem lehet megtartani egy native/vad fajt sem mert az ofc kiszorítja a béta gyenge füvet
namost ez kibaszott sok vesződés meg pénz, HA golfpálya szinten van tartva akkor sztem is szebb mint egy mező stilusú, viszont egy helyeken kiégett félig elvadult 1-1 helyen pitypangos midtier gyep helyett bármikor a mezeit választanám amivel meg aztán kb semmi dolgod

ha csak ilyen kis teret akarsz 100% ra tolni (és ahogy látom van jó árnyék) akkor viszont a japán mohagyep ami meg feelbe meg kinézetbe is veri a golfpálya-gyepet imo és kb hasonloan sok szopás


Sima általános keveréket vettem, nem raktam túl nagy effortot bele
Majd tolok progresst hogy hogy néz ki, és mennyit kell baszakodni vele
Go Back To Magyar Topic List
Prev1467046714672467346744765Next
Add Reply New Topic New Poll