d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1465846594660466146624765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Feb 16 2023 07:53am
Quote (Fej @ 16 Feb 2023 14:48)
ha összeforrt a csont ezeket a csavarokat kiveszik később? vagy ez a töréstől függ?


Nekem azt mondták én döntök
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Feb 16 2023 07:59am
Quote (Fej @ Feb 16 2023 02:48pm)
ha összeforrt a csont ezeket a csavarokat kiveszik később? vagy ez a töréstől függ?


gondolom van olyan eset hogy bent kell hagyni, nekem kezemből is kiszedték a 3 szöget meg a lábamból is a 40 centis velőűrszeget + 4 csavart
azt mondták elvileg bent is lehetne hagyni (főleg ha mondjuk 70 meg a halál közt lennék) de ilyen fiatalon még több komplikációt okozhat hosszútávon (lemorzsolódik és titánium szilánk/por kerül oda ahova nem kéne, esetleges következő nagyerejű törésnél ha ugy törik/ékelődik akkor amputálás etc) ugyh kiszedettem
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 16 2023 09:46am
Quote (Ghostmasterq @ 16 Feb 2023 10:03)
összetörtem a jobb karom ausztriában snowboard közben


mi történt?
én így szoktam járni síelni, de sose láttam - mindig csak ezt a végeredményét -, éreztem a veszélyét annak, hogy ilyenmód pofára essek és sosem értettem, hogy hogy szokott sikerülni az embereknek
mész 80-al és egyszercsak random zakózol egyet, vagy hogy kell ezt elképzelni
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Feb 16 2023 10:15am
Quote (cowding @ 16 Feb 2023 14:59)
gondolom van olyan eset hogy bent kell hagyni, nekem kezemből is kiszedték a 3 szöget meg a lábamból is a 40 centis velőűrszeget + 4 csavart
azt mondták elvileg bent is lehetne hagyni (főleg ha mondjuk 70 meg a halál közt lennék) de ilyen fiatalon még több komplikációt okozhat hosszútávon (lemorzsolódik és titánium szilánk/por kerül oda ahova nem kéne, esetleges következő nagyerejű törésnél ha ugy törik/ékelődik akkor amputálás etc) ugyh kiszedettem


ha fiatal vagy a novekedes miatt sem maradhat benn

bennem 1 ev alatt is elferdult es eleg szar volt kiszedni

e: 10+mutet mellett is eletem legszarabb elmenye ahogy a csavar csikorog acsontjaimban es az egesz testemben erzem

talan honapos fekvogipszet szekrekedessel nem uberelni, de azon kivul mindent

Quote (Cpt_Ghost @ 16 Feb 2023 16:46)
mi történt?
én így szoktam járni síelni, de sose láttam - mindig csak ezt a végeredményét -, éreztem a veszélyét annak, hogy ilyenmód pofára essek és sosem értettem, hogy hogy szokott sikerülni az embereknek
mész 80-al és egyszercsak random zakózol egyet, vagy hogy kell ezt elképzelni


nem lehet mindenki olyan jo hogy csak random zakozhasson

This post was edited by SteelMeetsSteel on Feb 16 2023 10:16am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 16 2023 10:19am
Quote (SteelMeetsSteel @ 16 Feb 2023 17:15)
ha fiatal vagy a novekedes miatt sem maradhat benn

bennem 1 ev alatt is elferdult es eleg szar volt kiszedni

e: 10+mutet mellett is eletem legszarabb elmenye ahogy a csavar csikorog acsontjaimban es az egesz testemben erzem

talan honapos fekvogipszet szekrekedessel nem uberelni, de azon kivul mindent



nem lehet mindenki olyan jo hogy csak random zakozhasson


nyilván lehet direkt is
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Feb 16 2023 10:40am
Quote (Cpt_Ghost @ 16 Feb 2023 18:46)
mi történt?
én így szoktam járni síelni, de sose láttam - mindig csak ezt a végeredményét -, éreztem a veszélyét annak, hogy ilyenmód pofára essek és sosem értettem, hogy hogy szokott sikerülni az embereknek
mész 80-al és egyszercsak random zakózol egyet, vagy hogy kell ezt elképzelni


azért van jópár dolog ami síelés közben komoly sérülést okozhat
a legtöbb amit én láttam az abból volt hogy két ember összeütközik viszonylag nagy sebességgel, sérülés szempontjából ez azért elég free space
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Feb 16 2023 10:42am
Quote (Cpt_Ghost @ Feb 16 2023 04:46pm)
mi történt?
én így szoktam járni síelni, de sose láttam - mindig csak ezt a végeredményét -, éreztem a veszélyét annak, hogy ilyenmód pofára essek és sosem értettem, hogy hogy szokott sikerülni az embereknek
mész 80-al és egyszercsak random zakózol egyet, vagy hogy kell ezt elképzelni


3 kéztörésemből az egyik hogy snowboarddal jégre futottam a pályán, kicsúsztam és azzal a lendülettel ahogy hátracsapódott a kezem belebasztam abba a jégbe és gg

Quote (SteelMeetsSteel @ Feb 16 2023 05:15pm)
ha fiatal vagy a novekedes miatt sem maradhat benn

bennem 1 ev alatt is elferdult es eleg szar volt kiszedni

e: 10+mutet mellett is eletem legszarabb elmenye ahogy a csavar csikorog acsontjaimban es az egesz testemben erzem

talan honapos fekvogipszet szekrekedessel nem uberelni, de azon kivul mindent


nem lehet mindenki olyan jo hogy csak random zakozhasson


szögelt csuklótörésem az 12 éves korom körül volt, ott éreztem én is ahogy mozog a vállamban a csont miközben azt huzták kifele helyi érzéstelenitéssel
lábam meg altatva volt be meg kifele is, ott a térdemből a 3 napja bennelévő drain kiszedése volt olyan fájdalom amit igy felfogni sem tudtam de az ilyen 0.3 secig tartott
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 16 2023 10:44am

Quote (MarcusD @ 16 Feb 2023 17:40)
azért van jópár dolog ami síelés közben komoly sérülést okozhat
a legtöbb amit én láttam az abból volt hogy két ember összeütközik viszonylag nagy sebességgel, sérülés szempontjából ez azért elég free space



hát nyilván ha nekimész valakinek 100 kmh sebességgel akkor összetöröd magad, csak így miért mész annyival amikor mondjuk huszan balfaszkodnak előtted a lejtőn
Quote (cowding @ 16 Feb 2023 17:42)
3 kéztörésemből az egyik hogy snowboarddal jégre futottam a pályán, kicsúsztam és azzal a lendülettel ahogy hátracsapódott a kezem belebasztam abba a jégbe és gg



szögelt csuklótörésem az 12 éves korom körül volt, ott éreztem én is ahogy mozog a vállamban a csont miközben azt huzták kifele helyi érzéstelenitéssel
lábam meg altatva volt be meg kifele is, ott a térdemből a 3 napja bennelévő drain kiszedése volt olyan fájdalom amit igy felfogni sem tudtam de az ilyen 0.3 secig tartott


na ilyenekre gondoltam jégen hanyattbaszódni az legit
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Feb 16 2023 11:45am
Tfw még soha nem tört el semmim
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 16 2023 12:39pm
Quote (anyd @ Feb 16 2023 06:45pm)
Tfw még soha nem tört el semmim


Tfw nem is értem mit csinálnak emberek

Motorozom 5 éve, de amugyis aktív életet éltem mindig és egy csonthartya gyulladást tudok felmutatni
Go Back To Magyar Topic List
Prev1465846594660466146624765Next
Add Reply New Topic New Poll