d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev14534544554564575001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 31 2010 01:45pm
Quote (CyberPunk666 @ Aug 31 2010 08:15pm)
Írtam egy kis tldr összefoglalót a laptopról, ha valakit érdekel olvassa el...

http://prohardver.hu/tema/sony_vaio/friss.html#msg3378


KIS TL;DR?

ez egy igazi wall of text. de azért az első harmadát elolvastam =)
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Aug 31 2010 01:46pm
Quote (anyd @ 31 Aug 2010 21:45)
KIS TL;DR?

ez egy igazi wall of text. de azért az első harmadát elolvastam =)


erről most az jut eszembe, hogy a kötelezőolvasmány megvan 600 oldal, temeg rámondod a tanárnak h tl;dr sry
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 31 2010 02:07pm
Quote (anyd @ 31 Aug 2010 21:45)
KIS TL;DR?

ez egy igazi wall of text. de azért az első harmadát elolvastam =)


Nem sok ez...
Quote
Tehát Sony Vaio EB2Z1E/BQ


Megvettem a saturnban, egy fekete doboz, kis füle van olyan, mint egy aktatáska csak kartonból. Súlya vihető, bár a végén azért már untam a cipelést. A doboz nem túl hivalkodó, van rajta egy Sony meg egy VAIO felirat, mindkettő aránylag pici. Ez szerencsés dolog, mert a buszon egy kisebbségi meg is kérdezte: "Mennyi volt a DVD?" mondtam neki 10ezer, mire jött, h tud-e usb-t, mondom nem... ezután békén hagyott és nem is méregette tovább a 240 ezer forintos táskámat. Szerencsére utána két megálló és le is szálltam.
Itthon kicsomagoltam. A csomagolás alapos, még a billentyűzet és a képernyő közé is tettek egy védőlapot. Aksit elő se vettem, bedugtam a hálózatba, netkábel, usb egér.


Power on,
Bejött a Windows 7 első indításnál az install befejezése.
Itt valami Szláv nyelven feldobta a nyelvválasztó ablakot.
Itt kaptam szélütést. Nem vette be a laptop se a billentyűzetet, se a touchpadot.
Usb egér + Képernyő-billentyűzettel megcsináltam az első indítást, frissítettem a windows meg a vaio softwareket, semmi.
Ezután Beléptem a biosba sikeresen, ez picit megnyugtatott. El is indítottam egy linux live cd-t, ott ment a billentyűzet. Kicsit megnyugodtam, mert ezek szerint nem hardware probléma.
Sok bohóckodás után beültem a kocsiba és visszavittem. Kirakom az asztalra, bekapcsolom. Működik. Jó nagy égés bazd meg. ^^ De a lényeg, hogy megy. Nem rovom fel, a Vaio-nak, mivel egyértelmű, hogy a Windows volt a ludas. Azonban érdekes a dolog. azóta nem jelentkezett a dolog.


Egy pixelhiba ellenőrzővel átnéztem alaposan, hibátlan a kijelzőm (Hurrá  )


Windows 7. Használtam már, de most ástam csak bele magamat, frissítések, beállítások. Volt amit keresnem kellett, de úgy összességében azt mondom, hogy jobb lett. Tetszik. Pár dolgot nem tudom minek kellett átpakolni, de végül szinte mindent sikerül a szájízem szerint megcsinálni. Próbáltam inkább haladni a korral, és nem a régi xpmet beállítani a 7 alatt.
Sikeresen frissült minden, beállítottam a rendszert. megcsináltam a recovery discet.
C: particiót kettészedtem.


Jött az otthoni hálózat beállítása. Egy xp-s gépről akartam áthúzni a fájlokat. Nagyon sokszor csináltam ilyet, de akarta látni az egyik a másikat. Aztán egyszer csak mikor már kezdtem feladni, megjelent a hálózaton a másik gép, biztos idő kellett neki. Csatlakozni nem enged. Mivel a tűzfal sehogy nem akart beengedni, végül leállítottam. Sikerült átmásolni a dolgokat (megjegyzem, hogy az xps gép nem látta a 7-t vmiért).
Minden nagyon jól fut, pedig teleaggattam már programokkal az amúgy is VAIO softwarektől roskadozó wint. De még így is kb 1.5 perc a boot a jelszóbeírással együtt egészen a böngészőindításig.
Játékokkal most fogom csak igazán kipróbálni (CS1.6-t viszi simán 100 fps, de ez nem meglepő) emiatt leszedtem a crysist, meg a biosock nevű játékot, egyikkel sem játszottam még. Mivel egy p4 16.ghz, 512 sdram 133mhz, geforce 2 mx400 64mb gép volt a régi.


Office kéne, de csak szeptember 7-én adnak hozzá kulcsot. Addig meg nem fogok most felrakni egy régebbit. jobb, hogy az újat adják, de adják már, mert kéne.
Ha nagyon izzasztom a gépet, akkor a touchpadtól jobbra langyosra melegszik, nem forró, csak picit langyos, illetve a gép jobb oldalán fújja ki a meleget. Így nem zavaró, ha valaki jobbkezes. Tervben volt egy coolerpad, de cseleztem picit. a gép alján lévő gumitüskékre tettem egy üreges hengert (alias cső), ezzel megemelve a laptopot annyira, h feszesen befér alá a mutató ujjam első két ujjperce. Ennek az lett az eredménye, hogy a burkolaton a legdurvább izzasztásnál sincs semmi észrevehető különbség. egyedül a kifújt levegőből lehet érzékelni. Szerintem ezt fogom megcsinálni gumiból műanyag helyett, mert szét fogja így karistolni az asztalt. innentől felesleges a coolerpad  . Az allján leadott hőt nem adja vissza neki az asztal. Szabadalmaztatnom kéne...


a hangja olyan, hogy csendben hallani, ha mellette ülsz és használod. Ha nem használod, max a ledekből találod ki, hogy be van-e kapcsolva egyáltalán. Ha izzasztod, akkor azért hallani, de még így előtte ülve sem, olyan hangos, mint egy asztali sleep módban. A WD winyo 0.1 ponttal kevesebbet kapott, mint az elődben (EB1S1E) lévő samsung, de sztem kétszer annyi ideig bírja majd, és kevesebb hőt is termel. A wd és a samsung, a hdd piacon nem egy súlycsoport...
A BD olvasóba eddig csak dvd került, nincs lemezem neki. Azt tudni kell róla, hogy masszív darab, ha ki van nyitva és rá kell pattintani a lemezt nem hajlik le, érzed, h erős és mered nyomni a lemezt, h bepattanjon, kell is nyomni, mert ráhagytak a fiúk rendesen egy kis kopóréteget...


A burkolat matt fekete, nem gyűjti a koszt és az ujjlenyomatot. Kívül azért valamivel fényesebb a kijelző hátulja, de ott sem lesz tiszta lenyomat meg kenődés, mert ránézel... saturnban kipróbáltam, és a többihez képest amik ki voltak még állítva, ez volt az egyik legjobb ebből a szempontból (egy tesztben még a fehérre is azt mondták, h meglepő, de az sem koszolódik igazán!)
A kijelző nem tükröződik annyira, mint amik még kint voltak, egész fényes is ha feltekerjük a fényerőt...


Azonban a kijelző katasztrófa. Engem nem érdekel, mert külső kijelzőt használok legtöbbször, netezésnél nem zavar, de filmnézésre alkalmatlan.
A betekintési szög nagyon gyenge függőleges irányban azonnal torzul, ahogy kicsit elmozdulunk az optimálisról.
A kijelzőről annyi jót tudnék elmondani, hogy abból a nagyon kicsi megfelelő pozícióból nagyon kellemesen olvasható. Kimondottan szépen jeleníti meg a karaktereket, kényelmes rajta akár kis betűket is olvasni, így pedig honlapoknál, ha kicsi a 768 függőleges felbontás, nyugodtan csökkenthetjük a honlap méretét, mert nagyon jól olvasható marad.


A billentyűzete a legjobb a világon. Nagyon ritkán ütök mellé, akkor is csak rossz helyre nyúlok, de nincs olyan, h a billentyű szélét nyomva 2 v 3 karaktert ütnék egyszerre, mert teljesen egyben vannak a billentyűzeten. A billentyűknek megfelelő méretű útjuk van, érzed a gépelésed, magabiztosan tudod mit nyomtál meg. Zseniális, nem kell szokni, azonnal rááll az ujj.... visszatérni utána egy nem szigeteshez az lesz a rossz...
A gépet nehéz izzasztani, például fullhd filmek meg sem izzasztják, sem a hőmérsékletre, se a ventilátorokra nincs hatással egy 1920*1080 videó. játékok alatt elkezd zúgni, de a játék hangja mellett nem vészes, igazából csak akkor figyelsz fel rá, ha ezt figyeled...


A BD-rom nagyon hangos, ez már tényleg zavaró kategória, például ez már belerondít egy filmnézésbe sajnos. Ez volt az egyetlen zajteszt amin elbukott a gép nálam.

A burkolatot több helyen lehúzták, hogy kopogós, meg hajlik.
A kéztámasz kellően merev, nem lehet vele gond. A billentyűk közötti részen valóban benyomható, De ha valaki a billentyűk közt lévő 2-3 milliméter műanyag benyomkodásán akad fent, az ne vegyen ilyet. megérdemli. A kijelző hátulja valamennyire benyomható, de bőven kevés ahhoz, hogy a kijelzőnek baja legyen, sőt egy ütésnél pont, hogy elnyel egy csomó energiát.


A beépített hangszóró méretéhez képest jó, de csodát ne várjunk, ennek egyszerűen fizikai korlátai vannak. A mikrofont kipróbáltam, ez kiemelkedő, nagyon jó. Nem tudom van-e zajszűrő vagy bármi ilyen benne, de nagyon tisztán veszi fel a beszédet. Volt több mikrofonos fülesem, webkamerám, de ennyire tisztán nem vette a beszédet egyik sem. nyilván egy komoly nagy önálló jobban teljesítene, de szerintem a többség headsetet használ. Itt azonban javaslom, be se kösse, csak a hallgatós részét, használja az integráltat.


Vaio softwarekből kicsit sok. még ki se próbáltam mindet. A mindenképpen fontos programok jónak tűntek, például a VAIO updater egyszerű, gyors, pont azt tudja amit kell, nincs túlvariálva. a Vaio Gate nagyon fogja idegesíteni a chrome, opera és az új firefox használókat, mert automatikusan eltűnik a képernyő tetején, és ha odavisszük az egeret, akkor előugrik, ami mindig lejön ha tabot akarnál váltani. Szerencsére ott ahol lejön két kattintás kikapcsolni. Hamar kinyomtam, így ezt később sem fogom letesztelni.

A VAIO CARE egy hasznos alkalmazás. Összegyűjti a számító-gépkezelés legfontosabb elemeit, és egy kezdő felhasználó számára is könnyen emészthető formában tálalja. Tapasztaltabb emberek is használhatják, mert minden egy helyen pár kattintás. Tényleg hasznos.

Van mcaffe security center, 60 napos, ne felejtsük el regisztrálni, mert csak onnantól frissít.
Jó, amíg lejár addig ez lesz, utána veszek egy avira security suite-t 10ezer forint egy évre. az ingyenes nem véletlen az. Pláne, hogy ha az ingyenes tökéletes minek van fizetős változata, 10 ezer meg egy 240ezres laptopnál nem tétel. De van még 57 napja meggyőzni a mcAffenak.

A vaio dokumentációk fent vannak rengeteg nyelven, magyarul is a gépen, így bármikor elérhetjük, ezt is hasznosnak találom, bár az első lépések után nem valószínű, hogy szükség lesz rá.

Vannak visszaállító programok, analizáló, médiacenter, minden ami kell és ami nem az is..
Vannak akik szerint visszafogják erősen a rendszert, vannak akik szerint nem. Én nem tudom milyen gyors lenne nélkülük, de velük együtt is gyors, mindent azonnal csinál.


Összességében, arra amire nekem kell, tökéletes gépet választottam. Ha újra ott lennék, újra megvenném, újra csak ezt választanám. Sőt, jobb, mint amire számítottam.
Mindenképpen olyanoknak ajánlom akik játékra is akarják használni. Különben teljesen felesleges ez a vga. Aki nem játszik annak elég a EB2M1E.

Filmnézésre nem ajánlatos, egyrészt a BD hangereje, másrészt a kijelző minősége miatt. Külső megjelenítőn ha nem a gép mellett ülünk úgy jó lehet.
Hordozás közbeni használatra az aksi gyenge, csak akkor ajánlható, ha mindenhol van áram, ahova visszük.

Ezt a gépet kezeljük egy hordozható asztalinak, mert az. kell neki egy hely a konnektor mellett, ott viszont bármit megcsinál. Cserébe a hordozhatóság nem az igazi.
Minden laptop kompromisszumokkal jár. Aki tudja, hogy a fent leírt módon akarja használni, az nem fog csalódni. 240ért ez a vga, proci, BD, W7, office2010, jelenleg best buyok között van.


This post was edited by CyberPunk666 on Aug 31 2010 02:10pm
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Aug 31 2010 02:07pm
Quote (CyberPunk666 @ 31 Aug 2010 22:07)
Nem sok ez...


Jspre? Ne viccelj mán'
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 31 2010 02:08pm
Quote (CyberPunk666 @ Aug 31 2010 09:07pm)
Nem sok ez...


most nézem elolvastam kicsit több mint a felét, csak a vaio alkalmazások nemtulságosan érdekelnek
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Aug 31 2010 02:09pm
lol ennyit csak olyan témában olvasok ami érint is

ez igy viszont tldr sry
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Aug 31 2010 02:09pm
Quote (Cpt_Ghost @ 31 Aug 2010 20:50)
én ezt nemtudom elolvasni, gief fordítás


Jobbról balra, fejjel lefelé: Hello Asshole
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Aug 31 2010 02:10pm
Quote (josheide @ 31 Aug 2010 22:09)
Jobbról balra, fejjel lefelé: Hello Asshole


azért alatta elolvashattad volna hogy már leesett xd
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Aug 31 2010 02:28pm
Quote (Cpt_Ghost @ 31 Aug 2010 22:10)
azért alatta elolvashattad volna hogy már leesett xd


És abban hol van nekem a +1?
Member
Posts: 2,767
Joined: Aug 13 2009
Gold: Locked
Trader: Scammer
Aug 31 2010 02:34pm
tl;dr mit jelent?

nincs kedvem elolvasni vagymi?

This post was edited by sub0 on Aug 31 2010 02:35pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev14534544554564575001Next
Closed New Topic New Poll