d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1453145324533453445354765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 1 2022 03:10am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jul 1 2022 11:04am)
mondjuk munchenbe a faszom menne vonattal


Railjettel 7 óra, belvárosból belvárosba.
Repülővel kb 1.5 órát repülsz, előtte 2 órával a reptéren kell lenned, ehhez jönnek még belváros - reptér, reptér - belváros transzferidők.
Nincs akkora nagy különbség (másfél-két óra kb).

This post was edited by -joey- on Jul 1 2022 03:15am
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jul 1 2022 03:15am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 1 Jul 2022 11:04)
mondjuk munchenbe a faszom menne vonattal


en munchenben elek es mindig az ejszakai vonattal jarok haza

elmesz a palyaudvarra, lefekszel aludni es reggelre a masik varosban vagy


nekem is volt nehany szar elmenyem (bar a fentiekhez hasonlithato nem), de az ejszakai vonatok elegge faszak
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 1 2022 03:24am
Quote (SteelMeetsSteel @ 1 Jul 2022 11:15)
en munchenben elek es mindig az ejszakai vonattal jarok haza

elmesz a palyaudvarra, lefekszel aludni es reggelre a masik varosban vagy


nekem is volt nehany szar elmenyem (bar a fentiekhez hasonlithato nem), de az ejszakai vonatok elegge faszak


pl ejszaka lehugyozhatnak, az azert eleg risky
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 1 2022 03:25am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jul 1 2022 11:24am)
pl ejszaka lehugyozhatnak, az azert eleg risky


Csak akkor, ha én vagyok szolgálatban, és csöves az illető.

Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 1 2022 03:27am
Quote (-joey- @ 1 Jul 2022 11:25)
Csak akkor, ha én vagyok szolgálatban, és csöves az illető.


aki vonaton utazik, az csak csoves lehet, mert vonat = nice nyomor

ps : https://index.hu/belfold/2022/07/01/mav-keses-volnat-kozlekedes/

This post was edited by bazdmegmarnemtudom on Jul 1 2022 03:28am
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jul 1 2022 03:32am
Quote (-joey- @ 1 Jul 2022 11:25)
Csak akkor, ha én vagyok szolgálatban, és csöves az illető.


erre az esetre mindig van nalam egy haver szelet
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 1 2022 03:33am
Quote (amrzeh @ Jul 1 2022 10:38am)
barátnőm a tegnap esti 20:40-es euronighttal ment volna münchenbe csapatépítőre

1) mozdonyt a tervezett indulás után háromnegyed órával csatolták le és vontatták el az ilyenkor esedékes karbantartásra
2) a nem nyitható ablakú kocsikat persze otthagyták a vágányon az utasokkal együtt, mozdony nélkül persze áram se volt, szóval légkondi híján elég hamar 45+ fok lett
3) az utasok nem tudtak leszállni mert közben a kocsikat is ide-oda vontatgatták hogy ne legyen útba a vágányokon
4) már többen ájuldoztak amikor valaki pánikból kitörte az egyik ablakot
5) kijöttek a rendőrök hogy helyszíneljenek, leszállítottak mindenkit, vizsgálat indult mert többen is felkúrták magukat és elkezdtek leszállni a vágányon (nem a peronnal) hagyott vonatról
6) valamikor 3-4 körül el is indult a vonat
7) hegyeshalomnál nem volt az öbb részéről senki hogy átvegye a mozdony vezetését úgyhogy átterelték az utasokat egy személyvonatra ami amúgy is dugig volt
8) eljutottak bécsig ahol még egyszer át kellett szállni, de ott már csak annyit közölték velük hogy mindenki oldja meg úgy az utazását ahogy akarja
9) elvileg most úton vannak salzburg felé, ahol szintén át kell majd szállni, de senki sem tudja hogy mikor és mire mert információt nem kaptak, illetve hogy a jelenlegi jegyük érvényes-e másik szerelvényre ebben az esetben

reggel hét környékén kellett volna münchenbe érkezniük egy hálókocsis vonattal, hát ez nem jött össze

kösz joey


Szánalmas
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 1 2022 03:34am
Quote (-joey- @ Jul 1 2022 11:10am)
Railjettel 7 óra, belvárosból belvárosba.
Repülővel kb 1.5 órát repülsz, előtte 2 órával a reptéren kell lenned, ehhez jönnek még belváros - reptér, reptér - belváros transzferidők.
Nincs akkora nagy különbség (másfél-két óra kb).


Csak a noobok vannak 2 órával indulás előtt a reptéren
Member
Posts: 9,421
Joined: Jul 4 2006
Gold: 1.69
Jul 1 2022 03:48am
Quote (-joey- @ 1 Jul 2022 11:10)
Railjettel 7 óra, belvárosból belvárosba.
Repülővel kb 1.5 órát repülsz, előtte 2 órával a reptéren kell lenned, ehhez jönnek még belváros - reptér, reptér - belváros transzferidők.
Nincs akkora nagy különbség (másfél-két óra kb).


mentem már én is többször railjettel münchenbe, kb ez az a távolság amire még azt mondom hogy vonat > repülő. kényelmesen el lehet férni (railjet business classon kb fotelben lehet terpeszkedni, de economyn is kényelmesen ki tudom nyújtani a lábam), lehet útközben dolgozni (van fasza wifi és el is lehet férni laptoppal), meg le is lehet szállni cigizni (bécsben meg salzburgban is áll valamennyit a vonat), illetve a poggyásszal sincs annyi szarakodás mint ha repülnék

This post was edited by amrzeh on Jul 1 2022 03:53am
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 1 2022 04:04am
Quote (amrzeh @ Jul 1 2022 11:48am)
mentem már én is többször railjettel münchenbe, kb ez az a távolság amire még azt mondom hogy vonat > repülő. kényelmesen el lehet férni (railjet business classon kb fotelben lehet terpeszkedni, de economyn is kényelmesen ki tudom nyújtani a lábam), lehet útközben dolgozni (van fasza wifi és el is lehet férni laptoppal), meg le is lehet szállni cigizni (bécsben meg salzburgban is áll valamennyit a vonat), illetve a poggyásszal sincs annyi szarakodás mint ha repülnék


Egyébként ++, kényelemben nagyon jó dolog vonatozni, én is nagyon szeretek.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1453145324533453445354765Next
Add Reply New Topic New Poll