d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1452045214522452345244765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 24 2022 04:23am
Quote (amrzeh @ Jun 24 2022 12:19pm)
most újraszámoltam a dolgot: 1,2-ből megvolt az egész (2 éjszaka chicago -> 2 éjszaka iowa -> 12 nap road trip -> 2 éjszaka iowa -> 1 éjszaka chicago) úgy hogy abból 350 dollárért vettem még vinyleket is chicagoban

edit: iowában nem kellett fizetnünk kb semmiért (barátainknál voltunk, fényesre volt nyalva a seggünk)


kép vagy megse történt
Member
Posts: 9,421
Joined: Jul 4 2006
Gold: 1.69
Jun 24 2022 04:25am
Quote (anyd @ 24 Jun 2022 12:23)
kép vagy megse történt


parancsolj:

Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 24 2022 05:27am
Quote (amrzeh @ Jun 23 2022 11:42am)
repülő + szállás (chicago included) + kaja/pia + etc nagyjából egy-másfélre jött ki per kopf (mi még 350 körüli dollárnál váltottunk indulás előtt)

edit: azért írtam ennyire tág határokat, mert barátnőmhöz képest nagyságrendekkel többet eszek/iszok

először azt hittem, hogy a szállás/utazás lesz a drága, de azt egész olcsón megúsztuk (élhető motelek ilyen 80-150 dollár között mozogtak per éjszaka négyünknek), a kaja viszont rohadt drága volt (pl sikerült 3 pizzát rendelni 75 dollárért, stb)

lehet persze sokkal olcsóbban is enni, de akkor csak abszolút szennyhez jutsz hozzá, ami meg is látszik az embereken. átlag testalkatú fazonokat nem is nagyon lehetett látni. vagy fitt/sportos vagy kórosan elhízott alakokat lehetett csak látni, semmi átmenet, amiből lehetett következtetni, hogy alsó vagy közép/felső osztályú az alany. nagyon érdekes

házigazdánk már el is kezdte szépen posztolni hogy miket csináltunk: https://heypssstwannabuysumcorn.tumblr.com/post/687819621259165696/old-west-1-resz

posztolom majd ha folytatja az élménybeszámolót ha érdekel bárkit is a dolog


Az elég húzós. Autókölcsönzés is benne van?

Plusz elég durván bevállaltátok ezt igy 12 napra, mi fele ennyit se mentünk de igy is rohanósnak tünt :o



Változtak az árak keményen, mi 6-an voltunk és szállás+autókölcsönzés+NP belépők+benya volt olyan 350 dollár fejenként, kaját mindenki intézte magának de az se volt több másik 250-300nál. Pedig ebbe benne volt 3 éjszaka LA és 2 éjszaka SFO.
Member
Posts: 2,505
Joined: Apr 8 2020
Gold: 35,350.00
Jun 24 2022 05:35am
Quote (Vismajor @ Jun 24 2022 01:27pm)
Az elég húzós. Autókölcsönzés is benne van?

Plusz elég durván bevállaltátok ezt igy 12 napra, mi fele ennyit se mentünk de igy is rohanósnak tünt :o

https://i.imgur.com/U13qu2V.jpeg

Változtak az árak keményen, mi 6-an voltunk és szállás+autókölcsönzés+NP belépők+benya volt olyan 350 dollár fejenként, kaját mindenki intézte magának de az se volt több másik 250-300nál. Pedig ebbe benne volt 3 éjszaka LA és 2 éjszaka SFO.


biztos dragultak azota valamennyit a dolgok de talan az is kozrejatszik hogy vannak olyan emberek akik ha elmennek valahova nyaralni akkor nem a fillerbaszas nekik a top prio meg hogy minel olcsobb legyen a sztori hanem hogy minel jobban erezzek magukat

This post was edited by WolfgangAmadeusMozart on Jun 24 2022 05:36am
Member
Posts: 9,421
Joined: Jul 4 2006
Gold: 1.69
Jun 24 2022 05:43am
Quote (Vismajor @ 24 Jun 2022 13:27)
Az elég húzós. Autókölcsönzés is benne van?

Plusz elég durván bevállaltátok ezt igy 12 napra, mi fele ennyit se mentünk de igy is rohanósnak tünt :o

https://i.imgur.com/U13qu2V.jpeg

Változtak az árak keményen, mi 6-an voltunk és szállás+autókölcsönzés+NP belépők+benya volt olyan 350 dollár fejenként, kaját mindenki intézte magának de az se volt több másik 250-300nál. Pedig ebbe benne volt 3 éjszaka LA és 2 éjszaka SFO.


utánaszámoltam:

Quote (amrzeh @ 24 Jun 2022 12:19)
most újraszámoltam a dolgot: 1,2-ből megvolt az egész (2 éjszaka chicago -> 2 éjszaka iowa -> 12 nap road trip -> 2 éjszaka iowa -> 1 éjszaka chicago) úgy hogy abból 350 dollárért vettem még vinyleket is chicagoban

edit: iowában nem kellett fizetnünk kb semmiért (barátainknál voltunk, fényesre volt nyalva a seggünk)


szóval ez még bőven lehetett volna drágább is ha nincsenek ilyen jó házigazdáink akik autóbérlésre is azt mondták hogy arra ne legyen gondunk (azt hiszem 500 dollár volt?), de kb annyival kevesebbet fogyasztott a béreltnél mint az ő sajátjuk hogy visszahoztuk az árát és még tágasabb is volt, meg nem az övékét harcoltuk le. 7000km azért nem kevés két hét alatt.

nemzeti parkra meg vettünk éves bérletet 80 dollárért amivel az összeset lehet látogatni és járműre vonatkozik, szóval elég jó deal volt (már a harmadik parklátogatásnál már vissza is hozta az árát)

benzinár 1-1,5 év alatt kb a duplájára emelkedett, de még így se azt éreztük húzósnak, hanem a kaját/piát (előétel + főétel + 3 sör alsó hangon is 50 dollár volt esténként, mondjuk jókat ettünk)

de amúgy igen, meglehetősen rohanós volt a dolog, átlagban napi 7-8 órát ültünk kocsiban, mert nem nagoyn akartunk lemondani semmiről
Member
Posts: 9,421
Joined: Jul 4 2006
Gold: 1.69
Jun 24 2022 05:50am
Quote (WolfgangAmadeusMozart @ 24 Jun 2022 13:35)
biztos dragultak azota valamennyit a dolgok de talan az is kozrejatszik hogy vannak olyan emberek akik ha elmennek valahova nyaralni akkor nem a fillerbaszas nekik a top prio meg hogy minel olcsobb legyen a sztori hanem hogy minel jobban erezzek magukat


úgy érzem még így is nagyon sokat fogtunk a büdzsén hogy rászántuk az időt az utánajárásra (volt rá időnk bőven amíg a kocsiban rohadtunk) és nem lusta amerikai módjára választottunk szállást/éttermet, meg hogy nem baszakodtunk minden tourist trapes dologgal és nem vettünk raklapszámra felesleges szuvenír szarokat (voltak előttünk nemzeti parkos gift shopban akik simán 200-300 dollárokat ott hagytak minden baromságra), de simán felkúszhatott volna a dolog 1,5-1,7 millió környékére is ha az előbbieket figyelembe vesszük és az autóbérlésre is kell áldozni, valamint azt az extra két-két iowai éjszakát is hotelben/motelben kellett volna tölteni kettőnknek

edit: mondjuk amit nem a gift shopban hagytam ott szarokra azt mind elkúrtam vinylekre, szóval ez azért árnyalja még a képet

This post was edited by amrzeh on Jun 24 2022 06:07am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 24 2022 05:57am
Quote (amrzeh @ Jun 24 2022 01:43pm)
utánaszámoltam:



szóval ez még bőven lehetett volna drágább is ha nincsenek ilyen jó házigazdáink akik autóbérlésre is azt mondták hogy arra ne legyen gondunk (azt hiszem 500 dollár volt?), de kb annyival kevesebbet fogyasztott a béreltnél mint az ő sajátjuk hogy visszahoztuk az árát és még tágasabb is volt, meg nem az övékét harcoltuk le. 7000km azért nem kevés két hét alatt.

nemzeti parkra meg vettünk éves bérletet 80 dollárért amivel az összeset lehet látogatni és járműre vonatkozik, szóval elég jó deal volt (már a harmadik parklátogatásnál már vissza is hozta az árát)

benzinár 1-1,5 év alatt kb a duplájára emelkedett, de még így se azt éreztük húzósnak, hanem a kaját/piát (előétel + főétel + 3 sör alsó hangon is 50 dollár volt esténként, mondjuk jókat ettünk)

de amúgy igen, meglehetősen rohanós volt a dolog, átlagban napi 7-8 órát ültünk kocsiban, mert nem nagoyn akartunk lemondani semmiről


Mi forintban fizettünk 278 ezer forintot egy hét üléses dodge grand caravanért amit teli benyával kaptunk, 14 éj 15 napra Las vegasi felvétellel és SFO letétellel.

Ez 7 éve volt, most meg kért tőlem egy rand csaj segitséget autobérlésre mert ugyanerre a napokra kb ugyanerre a távra millió fölé jött ki az autóbérlés...
Quote (WolfgangAmadeusMozart @ Jun 24 2022 01:35pm)
biztos dragultak azota valamennyit a dolgok de talan az is kozrejatszik hogy vannak olyan emberek akik ha elmennek valahova nyaralni akkor nem a fillerbaszas nekik a top prio meg hogy minel olcsobb legyen a sztori hanem hogy minel jobban erezzek magukat



Ezt teljesen megértem, mi hatan voltunk mint már irtam ebből 3 random és rohadtul megbántam h utazás előtt ez nem volt tisztázva, ugyanis a három random az olyan dumákat nyomott h nekik kell pénz albérletre otthon meg kipufogóra :D És pl RedWoodsba 10 dolcsi volt a belépő és ők inkább kint ültek az autóban nehogymár fákat nézegessenek 10 dolcsiért

És ebből sajnos fillérbaszás lett mert ők adták a csapat felét, szal én hiába akartam kajakozni a colorado folyón a grand canyonban potom 50 dolcsiért, vagy ejtőernyőzni SFO felett 100 dolcsiért merthát nem rángathattuk el a fél csapatot olyanra ami nem érdekli. Szal ez szivás volt rendesen. Mondjuk azért igyis sikerült ugy felszállnom chicagoban a gépre h 5 dollár volt nálam összvissz :D
Member
Posts: 2,505
Joined: Apr 8 2020
Gold: 35,350.00
Jun 24 2022 06:08am
Quote (Vismajor @ Jun 24 2022 01:57pm)
Mi forintban fizettünk 278 ezer forintot egy hét üléses dodge grand caravanért amit teli benyával kaptunk, 14 éj 15 napra Las vegasi felvétellel és SFO letétellel.

Ez 7 éve volt, most meg kért tőlem egy rand csaj segitséget autobérlésre mert ugyanerre a napokra kb ugyanerre a távra millió fölé jött ki az autóbérlés...


Ezt teljesen megértem, mi hatan voltunk mint már irtam ebből 3 random és rohadtul megbántam h utazás előtt ez nem volt tisztázva, ugyanis a három random az olyan dumákat nyomott h nekik kell pénz albérletre otthon meg kipufogóra :D És pl RedWoodsba 10 dolcsi volt a belépő és ők inkább kint ültek az autóban nehogymár fákat nézegessenek 10 dolcsiért

És ebből sajnos fillérbaszás lett mert ők adták a csapat felét, szal én hiába akartam kajakozni a colorado folyón a grand canyonban potom 50 dolcsiért, vagy ejtőernyőzni SFO felett 100 dolcsiért merthát nem rángathattuk el a fél csapatot olyanra ami nem érdekli. Szal ez szivás volt rendesen. Mondjuk azért igyis sikerült ugy felszállnom chicagoban a gépre h 5 dollár volt nálam összvissz :D


ja hát 7 evvel ezelott lol, johogy minden sokkal olcsobb volt mint most

7 evvel ezelott 230 forint volt 1 dollar

This post was edited by WolfgangAmadeusMozart on Jun 24 2022 06:09am
Member
Posts: 9,421
Joined: Jul 4 2006
Gold: 1.69
Jun 24 2022 06:13am
Quote (WolfgangAmadeusMozart @ 24 Jun 2022 14:08)
ja hát 7 evvel ezelott lol, johogy minden sokkal olcsobb volt mint most

7 evvel ezelott 230 forint volt 1 dollar


mielőtt indultunk és váltottam, már a tavalyi 310-es dollárt is visszasírtam

2014-ben voltam már kinn egyszer üzleti úton. csak összehasonlításképp egy five guysos sima burger akkor 5-6 dollár volt charlotteban, most ugyanaz a szar burger 12-13 volt chicagoban

This post was edited by amrzeh on Jun 24 2022 06:14am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 24 2022 06:21am
Quote (WolfgangAmadeusMozart @ Jun 24 2022 02:08pm)
ja hát 7 evvel ezelott lol, johogy minden sokkal olcsobb volt mint most

7 evvel ezelott 230 forint volt 1 dollar


Mondjuk az nekem akkor pont nemvolt releváns mert kinti fizuból utaztam, nem kellett 1 forintot se váltanom

Quote (amrzeh @ Jun 24 2022 02:13pm)
mielőtt indultunk és váltottam, már a tavalyi 310-es dollárt is visszasírtam

2014-ben voltam már kinn egyszer üzleti úton. csak összehasonlításképp egy five guysos sima burger akkor 5-6 dollár volt charlotteban, most ugyanaz a szar burger 12-13 volt chicagoban


Azért charlotte se chicago :D
Las vegasban 180 dollar volt 1 éjjel a stratos hotelben 4unknek, los angelesben meg 650 szarfos motel.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1452045214522452345244765Next
Add Reply New Topic New Poll