A sub se a régi, már rég beírhatta volna valaki, hogy reflow kemence alá nem adja.
btw furatszerelt alkatrészeket pákával, smd-t fúvóval.
Bele kell tanulni, de végül csak így lesz a legjobb.
Amúgy egy csomót forrasztottam a suli idejében és mindig csúnya lett, utáltam, aztán egyszer csak ráéreztem, hogy hova mikor meddig mit érdemes tartani, és utána easiest dolog lett ever.
Mondjuk több komplett nyáklapot végigforrasztasz és rá fogsz érezni. A jó sorrendtől és időzítéstől lesz szép és minimális kis gombóc a forrasztásod, ha ezeket eltalálod, akkor magától "ül" olyan szép pozícióba.
Ha beforrasztasz dil foglalatba való ic-t közvetlenül a nyákra és utána működik, akkor tudsz forrasztani. (nyilván ezért van hozzá foglalat, mert nehéz a tönkretétele nélkül megcsinálni)
Sok alkatrész tönkremegy, ha nem tudod minimális idő alatt beforrasztani.
Quote (cowding @ 5 Jan 2022 11:42)
nem állithato a hőmérséklete az enyimnek
nekünk azt mondták, olyat ne is vegyünk. Én egyszer beállítottam közepesre és soha többé nem tekertem semerre
This post was edited by CyberPunk666 on Jan 5 2022 06:55am