d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Csajozós Történetek Topic
Prev1429430431432433532Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 18 2018 06:45am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 18 Sep 2018 13:13)
ha smatyi fizeti akkor nem lesz puccos eskuvo a tanari fizetesebol
igy nyilvan a masik fel segit, ha mar ugy is megtehetik, en nem latok tul nagy problemat


Nem az esküvőről beszélek.

Hanem, hogy szmatyi konkrétan a barátnője szüleinek dolgozik, és amennyire egy ilyen állás reális bérezését fel tudom mérni, még így is valszeg minden utazásukat és nagyobb kiadásukat a lány családja finanszirozza.

Persze lehet valahogy megoldják, hogy ne legyen kellemetlen. Pl. kurvajól fizetik, hogy ne érezze annyira kellemetlennek.

De a kínaiaknál nem jellemző ez a finomkodás. Volt egy ismerősöm aki kifejtette, hogy ők karácsonykor mindig rajta hagyják DIREKT az árcédulát a dolgokon, hogy a másik tudja, kövi éven milyen értékben vegyen neki ajándékot.
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Sep 18 2018 06:53am
Quote (josheide @ Sep 18 2018 02:45pm)
Nem az esküvőről beszélek.

Hanem, hogy szmatyi konkrétan a barátnője szüleinek dolgozik, és amennyire egy ilyen állás reális bérezését fel tudom mérni, még így is valszeg minden utazásukat és nagyobb kiadásukat a lány családja finanszirozza.

Persze lehet valahogy megoldják, hogy ne legyen kellemetlen. Pl. kurvajól fizetik, hogy ne érezze annyira kellemetlennek.

De a kínaiaknál nem jellemző ez a finomkodás. Volt egy ismerősöm aki kifejtette, hogy ők karácsonykor mindig rajta hagyják DIREKT az árcédulát a dolgokon, hogy a másik tudja, kövi éven milyen értékben vegyen neki ajándékot.


en elhiszem neked, hogy ott ez a szokas, de megis egy forumon egy masik fel privat penzugyeit kerdojelezed meg, bizd rajuk, ha akarja majd szmatyi kommentalja. annyit mar mondott korabban, hogy kulfoldi angol tanar az meno dolognak szamit egy avg kinai suliban, es 2-3szoros fizetes is megkap egy azsiaihoz kepest (hasonlokat en is hallottam mar japan viszonylatban) a magam reszerol igazabol orulok kis zolika azsiai felesegenek, meg hogy egy focimenedzserkepzes utan megis szepen befutott a dolog
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 18 2018 06:59am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 18 Sep 2018 13:53)
en elhiszem neked, hogy ott ez a szokas, de megis egy forumon egy masik fel privat penzugyeit kerdojelezed meg, bizd rajuk, ha akarja majd szmatyi kommentalja. annyit mar mondott korabban, hogy kulfoldi angol tanar az meno dolognak szamit egy avg kinai suliban, es 2-3szoros fizetes is megkap egy azsiaihoz kepest (hasonlokat en is hallottam mar japan viszonylatban) a magam reszerol igazabol orulok kis zolika azsiai felesegenek, meg hogy egy focimenedzserkepzes utan megis szepen befutott a dolog


Szerintem ennél sokkal mélyebben is turkáltunk már egymás életében, szóval nem érzem kirívónak.

És én is voltam már párszor hasonló helyzetben, mikor az adott barátnőm családja épp olyan dolgokat csinált ami nekem abszurd luxusnak számított.

Kíváncsi vagyok, hogy ő ezt hogy éli meg.
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Sep 18 2018 07:12am
Grat az eljegyzeshez Smatyi
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Sep 18 2018 08:06am
Quote (josheide @ Sep 18 2018 12:59pm)
Szerintem ennél sokkal mélyebben is turkáltunk már egymás életében, szóval nem érzem kirívónak.

És én is voltam már párszor hasonló helyzetben, mikor az adott barátnőm családja épp olyan dolgokat csinált ami nekem abszurd luxusnak számított.

Kíváncsi vagyok, hogy ő ezt hogy éli meg.



Kocsonya vagy
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 18 2018 08:22am
Quote (rapiddani @ 18 Sep 2018 16:06)
Kocsonya vagy


:DDDDDD
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Sep 18 2018 08:57am
Quote (rapiddani @ 18 Sep 2018 16:06)
Kocsonya vagy


ha jol emlekszek joshi kedveli a csapottszemu fehernepet

elmehetne maoisztanba, behazosodna valami ujgazdag csaladba es nyilvan a partba is belepne, onnan politizalni

nekunk meg tolna a kontentet alneven
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 18 2018 09:23am
Quote (SteelMeetsSteel @ 18 Sep 2018 15:57)
ha jol emlekszek joshi kedveli a csapottszemu fehernepet

elmehetne maoisztanba, behazosodna valami ujgazdag csaladba es nyilvan a partba is belepne, onnan politizalni

nekunk meg tolna a kontentet alneven


Azert remelem a kivegzesemre eljonnetek paran.
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Sep 18 2018 09:47am
Quote (josheide @ Sep 18 2018 01:59pm)
Szerintem ennél sokkal mélyebben is turkáltunk már egymás életében, szóval nem érzem kirívónak.

És én is voltam már párszor hasonló helyzetben, mikor az adott barátnőm családja épp olyan dolgokat csinált ami nekem abszurd luxusnak számított.

Kíváncsi vagyok, hogy ő ezt hogy éli meg.


Aszpik vagy.
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Sep 18 2018 10:07am
Quote (josheide @ 18 Sep 2018 17:23)
Azert remelem a kivegzesemre eljonnetek paran.


ha azt nem is, de nehany csovest odalancolnank a kinai nagykovetseg ele, "NE VEGEZZETEK KI SZUZEN JOSHIT" transzparensekkel
Go Back To Magyar Topic List
Prev1429430431432433532Next
Add Reply New Topic New Poll