d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1429742984299430043015001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 9 2011 05:36am
Quote (CyberPunk666 @ 9 Aug 2011 13:33)
Az mi a faszomból szedte össze a pontokat?

mondjuk nyelvvizsgával kapott 35 pontot. szociálisan még 20 pont. Meg mondjuk biológiából érettségizett emelten, ezt elfogadják, az előbbiből kiindulva a fizikát kizárhatjuk.
írt egy 3as matekot és bent van. mondjuk értelme semmi, de felvették.

Állítom, ha az ötös matek alapfeltétel lenne, akkor bent lennék.


de nem baj, a kandó 10 perc lesz gyalog otthonról.


Szerintem meg kurvaegyszerű szociális szarok nélkül is összeszedni ~390 pontot középszintű fizika meg matekkal.
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Aug 9 2011 05:37am
Quote (CyberPunk666 @ 9 Aug 2011 13:33)
Az mi a faszomból szedte össze a pontokat?

mondjuk nyelvvizsgával kapott 35 pontot. szociálisan még 20 pont. Meg mondjuk biológiából érettségizett emelten, ezt elfogadják, az előbbiből kiindulva a fizikát kizárhatjuk.
írt egy 3as matekot és bent van. mondjuk értelme semmi, de felvették.

Állítom, ha az ötös matek alapfeltétel lenne, akkor bent lennék.


de nem baj, a kandó 10 perc lesz gyalog otthonról.


nyelvvizsga, lehet, h kettő is, mert segge van. meg fizika és matek érettségije is közép, azok meg kurvára könnyűek, ha az ember állandóan a könyv fölött ül, nincs senkije és csak tanul. millió példát végigvettünk és kb mindent tudta fejből, csak azt nem értette, h miért is úgy van... nemtom hány pontja lett, de most bme-n is csökkentek a határok.

vouch @ balee

This post was edited by zsansaccount on Aug 9 2011 05:37am
Member
Posts: 30,348
Joined: Sep 25 2007
Gold: 2,366.74
Aug 9 2011 05:42am
jo kis zenét csinál imo

Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 9 2011 05:45am
Quote (tevetava @ 9 Aug 2011 13:35)
mindig elfelejtem, hogy mennyi idős vagy..
5körül mész a monitorért?


23.
kb 5-kor jönnek értem. Azt alig várom már...

Quote (Baleee @ 9 Aug 2011 13:36)
Szerintem meg kurvaegyszerű szociális szarok nélkül is összeszedni ~390 pontot középszintű fizika meg matekkal.


középszinten szarok nélkül a 390pont az 97,5% érettségi eredmény a két tárgyból. ez azért nem kurvaegyszerű, mert lehet, hogy könnyű, de gyakorlatilag egyetlen figyelmetlenséged nem lehet és a szóbelis tanárnak is korrektül kell pontoznia, mert én pl info emelten mindent tudtam, egyetlen szívatós kérdés volt a végén amin gondolkodnom kellett és kettő pontot is levontak érte, pedig arra is rájöttem. szevasz.

tényleg könnyű, de azért nem kell a ló másik oldalára átesni. Nagy valószínűség szerint egy 95 és egy 99%-os között semmilyen tudásbeli különbség már nincsen, csak rosszabb napja van, izgulósabb, vagy csúnyán ír és elnézik... kb.

Quote (zsansaccount @ 9 Aug 2011 13:37)
nyelvvizsga, lehet, h kettő is, mert segge van. meg fizika és matek érettségije is közép, azok meg kurvára könnyűek, ha az ember állandóan a könyv fölött ül, nincs senkije és csak tanul. millió példát végigvettünk és kb mindent tudta fejből, csak azt nem értette, h miért is úgy van... nemtom hány pontja lett, de most bme-n is csökkentek a határok.

vouch @ balee


hogy lehet a matekot úgy megtanulni, hogy nem értesz belőle semmit? Pont ezt szeretem a matekban, hogy ez nem az a hagyományos tanulás, hogy leülök seggelni.

This post was edited by CyberPunk666 on Aug 9 2011 05:47am
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 9 2011 05:47am
Quote (CyberPunk666 @ 9 Aug 2011 13:45)
23.
kb 5-kor jönnek értem. Azt alig várom már...



középszinten szarok nélkül a 390pont az 97,5% érettségi eredmény a két tárgyból. ez azért nem kurvaegyszerű, mert lehet, hogy könnyű, de gyakorlatilag egyetlen figyelmetlenséged nem lehet és a  szóbelis tanárnak is korrektül kell pontoznia, mert én pl info emelten mindent tudtam, egyetlen szívatós kérdés volt a végén amin gondolkodnom kellett és kettő pontot is levontak érte, pedig arra is rájöttem. szevasz.



hogy lehet a matekot úgy megtanulni, hogy nem értesz belőle semmit? Pont ezt szeretem a matekban, hogy ez nem az a hagyományos tanulás, hogy leülök seggelni.


Nyelvvizsgát azért számold bele, az alap, akárhogy nézzük. Szerintem nagyon nagy seggnek kell lenni ahhoz, hogy egy középszintet ne szedjen valaki össze 4-5-6 év alatt gimiben.
Member
Posts: 25,402
Joined: Oct 18 2006
Gold: 0.00
Warn: 100%
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 9 2011 05:51am
Quote (CyberPunk666 @ 9 Aug 2011 13:45)
hogy lehet a matekot úgy megtanulni, hogy nem értesz belőle semmit? Pont ezt szeretem a matekban, hogy ez nem az a hagyományos tanulás, hogy leülök seggelni.


Nézd már meg a matek érettségiket, amilyenek manapság vannak.

Úgy írtam 87%-ot, hogy kibaszott szar napom volt, koncentrálás béka segge alatt, meg a II. részben túlbonyolítottam a geometriai feladatokat, mert azokhoz voltam fakton szokva és vmi rémegyszerű dolgot csesztem emiatt el.

Fizika szóbeli úgy lett asszem 100%-os, hogy azt a tételt húztam, amit legjobban utáltam (hőtan - mondjuk mostanság kivételesen kedvenc témáim anyagismeret miatt is) és annyit tanultam rá, hogy előző este kikulcsszavaztam a tételsor lapjára 1-2 fontos dolgot.

Lényegében a 6 év gimi alatt (7.-et kezdtem már ott) nem tanultam pluszba kb semmiből, csak matek, fizikából oldottam feladatokat, a többi az órai jegyzetelés miatt, meg egyszeri átolvasás után kb meg is maradt és ennyi elég is volt a középszinthez.

Most is ezt csinálom egyetemen és soknál a masszív órai figyelés és egyszeri átolvasás (gyakorlati tárgyaknál feladatmegoldás) bőven elég a teljesítéshez. A magolós tárgyakat meg magolni kell, ez van.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 9 2011 05:53am
Quote (Baleee @ 9 Aug 2011 13:47)
Nyelvvizsgát azért számold bele, az alap, akárhogy nézzük. Szerintem nagyon nagy seggnek kell lenni ahhoz, hogy egy középszintet ne szedjen valaki össze 4-5-6 év alatt gimiben.


Én estire jártam.
Azt nem tudom milyen színvonalon ment itt az oktatás lévén basztam bejárni, de azért pár tanács amit az angoltanár adott az osztálynak az előző napi írásbeli után:
1, a leveles résznél próbáljanak meg a feladatban lévő szavak segítségével mondatokat alkotni, hogy legyen mit értékelni.
2, a második levélnek neki se álljanak, mert nem fog menni, az utolsó egy órát töltsék az első rövid levél megírásával, hogy legyen belőle pár pontjuk.
3, a hallás utáni szövegértésen írjanak be bármit, de ne hagyjanak üresen semmit, hátha bejön pár tipp.
4, ne felejtsék el, hogy az utolsó hallás utáni szövegértés feladatban, mindig igaz/hamis/nem szerepelt. Ebből a nem szerepelt mindig csak 1-2 van, szóval az ab-t írogassák be.


ebből nekem az jött le, hogy ezek semmit se csináltak eddig.



Quote (Baleee @ 9 Aug 2011 13:51)
Nézd már meg a matek érettségiket, amilyenek manapság vannak.

Úgy írtam 87%-ot, hogy kibaszott szar napom volt, koncentrálás béka segge alatt, meg a II. részben túlbonyolítottam a geometriai feladatokat, mert azokhoz voltam fakton szokva és vmi rémegyszerű dolgot csesztem emiatt el.

Fizika szóbeli úgy lett asszem 100%-os, hogy azt a tételt húztam, amit legjobban utáltam (hőtan - mondjuk mostanság kivételesen kedvenc témáim anyagismeret miatt is) és annyit tanultam rá, hogy előző este kikulcsszavaztam a tételsor lapjára 1-2 fontos dolgot..


tehát ha 87% lett, akkor mégsem olyan könnyű a 390 pont középszintűvel.

This post was edited by CyberPunk666 on Aug 9 2011 05:55am
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Aug 9 2011 05:54am


Member
Posts: 37,178
Joined: Jul 18 2010
Gold: 10.00
Aug 9 2011 05:55am
Quote (My_Acc_Is_Bazur @ Aug 9 2011 12:54pm)
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/183566_113844672023581_100001941463656_117209_5474033_n.jpg

http://www.napiszar.com/wp-content/uploads/2011/08/vandam.jpg


:lol:
Go Back To Magyar Topic List
Prev1429742984299430043015001Next
Closed New Topic New Poll