d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1420742084209421042114734Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Jan 19 2021 05:39pm
Europaban max azert vennek hazat hogy airbnb legyen belole meg hogy 20 ev mulva a tobbszoroset erje.
Ezt csak igy bedobom ide mint uj tema.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Jan 19 2021 06:09pm
Quote (Anarkin @ 19 Jan 2021 23:40)
sztem nem igaz, de nem akarok igazából az lenni aki idejön, quoteol egyet, és ránegál a dolgokra :D ezután abbahagyom

nyílván rosszabb fizetések vannak MO-n általánosságban, de csipet szerencsével és irányítottan a karrierre fókuszálva én azt látom h összejöhet az embereknek
amúgy megkockáztatom, hogy ha az emberek annyi időt ölnének ebbe a témába, mint amennyit D2-be öltünk anno, akkor $$$ lehetne. csak egy idő után elfogadjuk olyannak a dolgokat, amilyennek gondoljuk/a közvetlen környezetünk gondolja (lásd itt is mondogatjuk egymásnak h felesleges neki is állni), amit viszont nem biztos h érdemes

tegyük fel h havi 300..500-at kell tudni félretenni ahhoz h 2-3 év alatt hitellel, 4-7 év alatt önerőből összeszedjenek egy lakást

teljesség igénye nélkül:
  • ismerősöm ért a biztosításhoz (1 év gyakorlati tapasztalat), teljesen hétköznapi pénzügyi/gazdasági tudással (egyetem) --> a kettőért együtt (erre a kombóra volt szükség) 7 számjegyet kapott amikor 2. éve dolgozott egy szakmai Ügyfélszolgálaton (összesen 3. éve dolgozott)
    // ez általánosságban is igaz amúgy h a különböző skillek összeszorzódnak, érdemes észben tartani
  • több ismerősöm bankban dolgozik különböző pozikban és pár év alatt megkapták, plusz egyáltalán nem lehetetlenebb bejutni ezekre a helyekre sem mint bárhova (sőt, igazából nem különösebben vonzóak, ezért megy is a folyamatos recruitment)
    // itt nyílván van a tradeoff: időre járva ingben robotolni stb VS. nagyobb szabadság. pl. több ismerősöm alapból kitalálta h milyen helyen akar dolgozni ("7 fős belvárosi hippiségben akar hippizni", emiatt programozóként annyit keres mint egy LIDLben), és ebből nem engednek. mindenki döntse el magának h mi a fontos, nekem a bank túl sok, néhányuknak már bármelyik multi is az, érthető mindegyik
  • relatív fiatal "projekt managerek" 7 számjegyeket kapnak oldschoolabb német multiknál, közel nulla skillt igénylő common sense pozik között ugrálva, ahol kb. 2 ilyen munkája ellátható lenne fél munkaidőben
    // job hopping, esetleg kiismerni h mik vannak a piacon amivel "minmaxolható" az élet (minimal efforttal max profit), stb. -> működik, láttam, és folyamatosan látom is működni: vannak rá subredditek amúgy : ]
  • programozó fizukat ismerem (sőt, a hetekben új role-t kaptam úgyh állítani is fogom), van olyan—nem gyakori de lehetséges—aki pár év alatt eléri a 7 számjegyet
    // beleölt effort függvénye... itt persze megint lehet minmaxolni olyan formában, h test automationhöz pl sokkal sokkal kevesebb tudás kell, nem sokkal kevesebb fizetésért, de sokkal kevesebb stresszért, és könnyebb vele elindulni; de pl. egyik ismerősöm 35+ évesen 24/7 nekiállt teperni/szakmát váltott, fél év alatt elhelyezkedett nulláról, 2-3 évvel később megvan a fenti cél
  • ismerős biztosítást árul, majdhogynem nem tudja mire költeni a pénzt (ez kicsit nehezebben indult be, de megvolt ez is 5 éven belül, cserébe sokkal jobban skálázódik, normális 8 órás munkával ezt már nem igazán lehet utólérni)
  • ismerős tartozásokat vesz meg és jogi úton hajt be, végtelen income, cserébe már dolgoznia sem kell


egy közöset látok bennük: kurva sokat foglalkoztak a témával, és kaptak otthonról oktatást meg ételt

ezt inkább motivációs postnak szántam, mint sem h szarul érezzük magunkat h Bezos mennyit keres


azert ezek tobbsegehez sok szerencse kell meg skill ami sztem az emberek nagytobbsegenek igy szimplan nincs meg
Member
Posts: 26,644
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jan 20 2021 12:49am
Quote (Anarkin @ 19 Jan 2021 23:40)
sztem nem igaz, de nem akarok igazából az lenni aki idejön, quoteol egyet, és ránegál a dolgokra :D ezután abbahagyom

nyílván rosszabb fizetések vannak MO-n általánosságban, de csipet szerencsével és irányítottan a karrierre fókuszálva én azt látom h összejöhet az embereknek
amúgy megkockáztatom, hogy ha az emberek annyi időt ölnének ebbe a témába, mint amennyit D2-be öltünk anno, akkor $$$ lehetne. csak egy idő után elfogadjuk olyannak a dolgokat, amilyennek gondoljuk/a közvetlen környezetünk gondolja (lásd itt is mondogatjuk egymásnak h felesleges neki is állni), amit viszont nem biztos h érdemes

tegyük fel h havi 300..500-at kell tudni félretenni ahhoz h 2-3 év alatt hitellel, 4-7 év alatt önerőből összeszedjenek egy lakást

teljesség igénye nélkül:
  • ismerősöm ért a biztosításhoz (1 év gyakorlati tapasztalat), teljesen hétköznapi pénzügyi/gazdasági tudással (egyetem) --> a kettőért együtt (erre a kombóra volt szükség) 7 számjegyet kapott amikor 2. éve dolgozott egy szakmai Ügyfélszolgálaton (összesen 3. éve dolgozott)
    // ez általánosságban is igaz amúgy h a különböző skillek összeszorzódnak, érdemes észben tartani
  • több ismerősöm bankban dolgozik különböző pozikban és pár év alatt megkapták, plusz egyáltalán nem lehetetlenebb bejutni ezekre a helyekre sem mint bárhova (sőt, igazából nem különösebben vonzóak, ezért megy is a folyamatos recruitment)
    // itt nyílván van a tradeoff: időre járva ingben robotolni stb VS. nagyobb szabadság. pl. több ismerősöm alapból kitalálta h milyen helyen akar dolgozni ("7 fős belvárosi hippiségben akar hippizni", emiatt programozóként annyit keres mint egy LIDLben), és ebből nem engednek. mindenki döntse el magának h mi a fontos, nekem a bank túl sok, néhányuknak már bármelyik multi is az, érthető mindegyik
  • relatív fiatal "projekt managerek" 7 számjegyeket kapnak oldschoolabb német multiknál, közel nulla skillt igénylő common sense pozik között ugrálva, ahol kb. 2 ilyen munkája ellátható lenne fél munkaidőben
    // job hopping, esetleg kiismerni h mik vannak a piacon amivel "minmaxolható" az élet (minimal efforttal max profit), stb. -> működik, láttam, és folyamatosan látom is működni: vannak rá subredditek amúgy : ]
  • programozó fizukat ismerem (sőt, a hetekben új role-t kaptam úgyh állítani is fogom), van olyan—nem gyakori de lehetséges—aki pár év alatt eléri a 7 számjegyet
    // beleölt effort függvénye... itt persze megint lehet minmaxolni olyan formában, h test automationhöz pl sokkal sokkal kevesebb tudás kell, nem sokkal kevesebb fizetésért, de sokkal kevesebb stresszért, és könnyebb vele elindulni; de pl. egyik ismerősöm 35+ évesen 24/7 nekiállt teperni/szakmát váltott, fél év alatt elhelyezkedett nulláról, 2-3 évvel később megvan a fenti cél
  • ismerős biztosítást árul, majdhogynem nem tudja mire költeni a pénzt (ez kicsit nehezebben indult be, de megvolt ez is 5 éven belül, cserébe sokkal jobban skálázódik, normális 8 órás munkával ezt már nem igazán lehet utólérni)
  • ismerős tartozásokat vesz meg és jogi úton hajt be, végtelen income, cserébe már dolgoznia sem kell


egy közöset látok bennük: kurva sokat foglalkoztak a témával, és kaptak otthonról oktatást meg ételt

ezt inkább motivációs postnak szántam, mint sem h szarul érezzük magunkat h Bezos mennyit keres


en is 35 alatt vagyok, es van sajat lakasom.
nem mondom, hogy csalad nem segitett, de azert az is benne van, hogy x dologrol lemondtam.
nincs autom, hajlando voltam bkvzni mindenhova.
10+ eve nem jartam nyaralni, kivetel 1 hetvege balaton.
NAGYON megnezem mire koltok penzt.
meg pl anno lejart eletbiztositasom, abbol kerek 0 ftot basztam el, ment egybol lakastorlesztesre.
Member
Posts: 1,041
Joined: Feb 21 2020
Gold: 0.00
Jan 20 2021 04:53am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jan 20 2021 07:49am)
en is 35 alatt vagyok, es van sajat lakasom.
nem mondom, hogy csalad nem segitett, de azert az is benne van, hogy x dologrol lemondtam.
nincs autom, hajlando voltam bkvzni mindenhova.
10+ eve nem jartam nyaralni, kivetel 1 hetvege balaton.
NAGYON megnezem mire koltok penzt.
meg pl anno lejart eletbiztositasom, abbol kerek 0 ftot basztam el, ment egybol lakastorlesztesre.


kiemeltem a lenyeget
toobad, nincsenek olyan szuleim, mint patriknak, h tobb lakasuk van
segithetne mar mate, hogy kell financial PENTIDELENCET csinalni
Member
Posts: 26,644
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jan 20 2021 04:59am
Quote (smokingcanrevealhiddenlasertraps @ 20 Jan 2021 11:53)
kiemeltem a lenyeget
toobad, nincsenek olyan szuleim, mint patriknak, h tobb lakasuk van
segithetne mar mate, hogy kell financial PENTIDELENCET csinalni


de az magaban nem eleg, hogy a csalad segit valamit, ha szarul vagy nevelve / nem erdekel a lakas tema - inkabb elbaszod a lovet masra, akkor mind1 mennyit segit a csalad.
tobb milliot takaritottam meg azon pl, hogy lemondtam az autorol, utazasokrol, meg mondjuk pl nem dohanyzok.
lakhatnek alberletben es akkor lehet allna a haz elott egy auto, es jarhatnek evente 2-3 hetet kulfoldon, de ezt hasznosabbnak talaltam.
Member
Posts: 31,242
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 20 2021 05:12am
Quote (SteelMeetsSteel @ Jan 19 2021 11:39pm)
azert pesten is eleg jo fizukat lehet leakasztani, mernok/programozo ismerosok legalabbis sokan jarnak brutto 1 milla felett. ha valaki hajlando melle nehany evet valami szakmait maszekolni es hitelt felvenni, akkor azert nem lehetetlen, van ismeros aki ezt csinalja (nyilvan nem egyszeru meg nem mindenki programozo csak ez a 35 ev szurja a szemem)

itt Munchen kornyeken nezegettem a kerteshazakat/telkeket es aranyaiban legalabb olyan rossz a helyzet, ha nem vagy hajlando legalabb 50kmel arrebb koltozni



Munchen az egyik legdragabb nemet varos, szoval ez annyira nem meglepo
Member
Posts: 31,242
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 20 2021 05:15am
Quote (Anarkin @ Jan 19 2021 11:41pm)
na ha ezt látom akkor le se írom én, írhattad volna előbb is :D



Ezt kvotolom mert rovidebb

Hogyan lehet havi 3-500-at felrerakva 2-4 ev alatt lakashoz jutni? Ezt kifethetned

This post was edited by anyd on Jan 20 2021 05:20am
Member
Posts: 26,644
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jan 20 2021 05:25am
Quote (anyd @ 20 Jan 2021 12:15)
Ezt kvotolom mert rovidebb

Hogyan lehet havi 3-500-at felrerakva 2-4 ev alatt lakashoz jutni? Ezt kifethetned


onerot villantod, es tudsz felvenni hitelt - persze az se baj, ha ezt a penzt nem feketen keresed, hanem rendesen van rola papirod :D
amugy ha a legjobb esetet szamolod, 500rugo/ho 4evig az 24milla.
abbol azert mar lehet venni akar bpn is

This post was edited by bazdmegmarnemtudom on Jan 20 2021 05:28am
Member
Posts: 49,649
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Jan 20 2021 05:42am
Quote (anyd @ Jan 20 2021 12:15pm)
Ezt kvotolom mert rovidebb

Hogyan lehet havi 3-500-at felrerakva 2-4 ev alatt lakashoz jutni? Ezt kifethetned


Miert ne lehetne? 2 ev alatt 300 ezerrel szamolva tehát minimummal is kikom 7.2milla ami boven eleg 20%os onerohoz
Member
Posts: 22,418
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,967.77
Jan 20 2021 05:51am
Milliós megtakarítások, nyolc-kilencszázezres kezdő fizetések, családi támogatás, befektetések, lakás 2-3 év alatt. Hunsub.

This post was edited by -joey- on Jan 20 2021 05:52am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1420742084209421042114734Next
Add Reply New Topic New Poll