d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1420642074208420942104734Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 49,649
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Jan 19 2021 12:48pm
Quote (smokingcanrevealhiddenlasertraps @ Jan 19 2021 04:58pm)
:S
engem tenyleg erdekel
tbh nem tudom mit csinal egy resource manager, nalunk nincs ilyen a cegnel (hacsak nem HR-rol van szo)


Van 35 supervisor technician akit kuldozgetek as assignolok projectekre. Ha kell akkor contractorokat. Emellett a cuccaikat is szallittatom. Pmekkel targyalok h mikor melyik projectre kell ember, pontosan milyen tapasztalattal.

This post was edited by Vismajor on Jan 19 2021 12:49pm
Member
Posts: 1,041
Joined: Feb 21 2020
Gold: 0.00
Jan 19 2021 01:06pm
Quote (ecnebketto @ Jan 19 2021 07:14pm)
nekem az a tapasztalatom, ha az anyagiak nem működnek jól ( = feszültség van ), akkor előbb-utóbb annak a kapcsolatnak vége.
őszintén nem tudom elképzelni, hogy egy gyereket felneveltek, ha egy karácsonyfát + égősort nem tudtok megvásárolni összeveszés nélkül.
barátnőd egyáltalán dolgozott, vis? én azoknál az embereknél látom, hogy szórják a pénzt, aki nem tanulta meg, ha nincs, vagy nem ő szerezte. ( inkább utóbbi )

Aki pedig maga, önerőből saját lakást tudott teremteni, minden elismerésem!


lakas onerobol bpn nem realis 35 ev alatt tbh
de lehet csak azert latom igy, mert 7 evig jartam a bsct hehe

Quote (Vismajor @ Jan 19 2021 07:48pm)
Van 35 supervisor technician akit kuldozgetek as assignolok projectekre. Ha kell akkor contractorokat. Emellett a cuccaikat is szallittatom. Pmekkel targyalok h mikor melyik projectre kell ember, pontosan milyen tapasztalattal.


jah ertem
nalunk akkor valoszinu azert nincs ilyen, mert nincs olyan department, ahol ennyien lennenek
Member
Posts: 54,994
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,280.00
Jan 19 2021 01:14pm
Quote (smokingcanrevealhiddenlasertraps @ 19 Jan 2021 20:06)
lakas onerobol bpn nem realis 35 ev alatt tbh
de lehet csak azert latom igy, mert 7 evig jartam a bsct hehe



jah ertem
nalunk akkor valoszinu azert nincs ilyen, mert nincs olyan department, ahol ennyien lennenek


kulfoldre kell menni a karriered elejen, nincs nagyon mas valasztasod ha a csaladod nem tud sokat segiteni
Member
Posts: 21,452
Joined: Jun 5 2005
Gold: 6,036.50
Jan 19 2021 01:16pm
Quote (josheide @ 19 Jan 2021 20:14)
kulfoldre kell menni a karriered elejen, nincs nagyon mas valasztasod ha a csaladod nem tud sokat segiteni


Hazaáruló.
Member
Posts: 18,376
Joined: May 17 2008
Gold: 1,690.00
Jan 19 2021 01:17pm
Quote (josheide @ 19 Jan 2021 20:14)
kulfoldre kell menni a karriered elejen, nincs nagyon mas valasztasod ha a csaladod nem tud sokat segiteni


#svájc
az baj, hogy túlságosan igaz
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jan 19 2021 04:37pm
Quote (smokingcanrevealhiddenlasertraps @ Jan 18 2021 10:02pm)
mi a budos fasznak karacsonyfa


Nagy csaladi összejövetelnel szerintem meg van a helye, en gyerekkent szerettem disziteni, meg a vegen leeni rola a kokuszos szaloncukrokat
Member
Posts: 2,916
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jan 19 2021 04:39pm
Quote (smokingcanrevealhiddenlasertraps @ 19 Jan 2021 20:06)
lakas onerobol bpn nem realis 35 ev alatt tbh
de lehet csak azert latom igy, mert 7 evig jartam a bsct hehe


azert pesten is eleg jo fizukat lehet leakasztani, mernok/programozo ismerosok legalabbis sokan jarnak brutto 1 milla felett. ha valaki hajlando melle nehany evet valami szakmait maszekolni es hitelt felvenni, akkor azert nem lehetetlen, van ismeros aki ezt csinalja (nyilvan nem egyszeru meg nem mindenki programozo csak ez a 35 ev szurja a szemem)

itt Munchen kornyeken nezegettem a kerteshazakat/telkeket es aranyaiban legalabb olyan rossz a helyzet, ha nem vagy hajlando legalabb 50kmel arrebb koltozni

Member
Posts: 53,921
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 19 2021 04:40pm
Quote (josheide @ 19 Jan 2021 20:14)
kulfoldre kell menni a karriered elejen, nincs nagyon mas valasztasod ha a csaladod nem tud sokat segiteni


Quote (Ghostmasterq @ 19 Jan 2021 20:17)
#svájc
az baj, hogy túlságosan igaz


sztem nem igaz, de nem akarok igazából az lenni aki idejön, quoteol egyet, és ránegál a dolgokra :D ezután abbahagyom

nyílván rosszabb fizetések vannak MO-n általánosságban, de csipet szerencsével és irányítottan a karrierre fókuszálva én azt látom h összejöhet az embereknek
amúgy megkockáztatom, hogy ha az emberek annyi időt ölnének ebbe a témába, mint amennyit D2-be öltünk anno, akkor $$$ lehetne. csak egy idő után elfogadjuk olyannak a dolgokat, amilyennek gondoljuk/a közvetlen környezetünk gondolja (lásd itt is mondogatjuk egymásnak h felesleges neki is állni), amit viszont nem biztos h érdemes

tegyük fel h havi 300..500-at kell tudni félretenni ahhoz h 2-3 év alatt hitellel, 4-7 év alatt önerőből összeszedjenek egy lakást

teljesség igénye nélkül:
  • ismerősöm ért a biztosításhoz (1 év gyakorlati tapasztalat), teljesen hétköznapi pénzügyi/gazdasági tudással (egyetem) --> a kettőért együtt (erre a kombóra volt szükség) 7 számjegyet kapott amikor 2. éve dolgozott egy szakmai Ügyfélszolgálaton (összesen 3. éve dolgozott)
    // ez általánosságban is igaz amúgy h a különböző skillek összeszorzódnak, érdemes észben tartani

  • több ismerősöm bankban dolgozik különböző pozikban és pár év alatt megkapták, plusz egyáltalán nem lehetetlenebb bejutni ezekre a helyekre sem mint bárhova (sőt, igazából nem különösebben vonzóak, ezért megy is a folyamatos recruitment)
    // itt nyílván van a tradeoff: időre járva ingben robotolni stb VS. nagyobb szabadság. pl. több ismerősöm alapból kitalálta h milyen helyen akar dolgozni ("7 fős belvárosi hippiségben akar hippizni", emiatt programozóként annyit keres mint egy LIDLben), és ebből nem engednek. mindenki döntse el magának h mi a fontos, nekem a bank túl sok, néhányuknak már bármelyik multi is az, érthető mindegyik

  • relatív fiatal "projekt managerek" 7 számjegyeket kapnak oldschoolabb német multiknál, közel nulla skillt igénylő common sense pozik között ugrálva, ahol kb. 2 ilyen munkája ellátható lenne fél munkaidőben
    // job hopping, esetleg kiismerni h mik vannak a piacon amivel "minmaxolható" az élet (minimal efforttal max profit), stb. -> működik, láttam, és folyamatosan látom is működni: vannak rá subredditek amúgy : ]

  • programozó fizukat ismerem (sőt, a hetekben új role-t kaptam úgyh állítani is fogom), van olyan—nem gyakori de lehetséges—aki pár év alatt eléri a 7 számjegyet
    // beleölt effort függvénye... itt persze megint lehet minmaxolni olyan formában, h test automationhöz pl sokkal sokkal kevesebb tudás kell, nem sokkal kevesebb fizetésért, de sokkal kevesebb stresszért, és könnyebb vele elindulni; de pl. egyik ismerősöm 35+ évesen 24/7 nekiállt teperni/szakmát váltott, fél év alatt elhelyezkedett nulláról, 2-3 évvel később megvan a fenti cél

  • ismerős biztosítást árul, majdhogynem nem tudja mire költeni a pénzt (ez kicsit nehezebben indult be, de megvolt ez is 5 éven belül, cserébe sokkal jobban skálázódik, normális 8 órás munkával ezt már nem igazán lehet utólérni)

  • ismerős tartozásokat vesz meg és jogi úton hajt be, végtelen income, cserébe már dolgoznia sem kell


egy közöset látok bennük: kurva sokat foglalkoztak a témával, és kaptak otthonról oktatást meg ételt

ezt inkább motivációs postnak szántam, mint sem h szarul érezzük magunkat h Bezos mennyit keres
Member
Posts: 53,921
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 19 2021 04:41pm
Quote (SteelMeetsSteel @ 19 Jan 2021 23:39)
azert pesten is eleg jo fizukat lehet leakasztani, mernok/programozo ismerosok legalabbis sokan jarnak brutto 1 milla felett. ha valaki hajlando melle nehany evet valami szakmait maszekolni es hitelt felvenni, akkor azert nem lehetetlen, van ismeros aki ezt csinalja (nyilvan nem egyszeru meg nem mindenki programozo csak ez a 35 ev szurja a szemem)

itt Munchen kornyeken nezegettem a kerteshazakat/telkeket es aranyaiban legalabb olyan rossz a helyzet, ha nem vagy hajlando legalabb 50kmel arrebb koltozni


na ha ezt látom akkor le se írom én, írhattad volna előbb is :D
Member
Posts: 2,916
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jan 19 2021 04:46pm
Quote (Anarkin @ 19 Jan 2021 23:41)
na ha ezt látom akkor le se írom én, írhattad volna előbb is :D


en alavetoen nem is tudom hogy akarok-e egyaltalan sajat hazat, nagyon ugy erzem h lekoti vele magat az ember es utana ha valami valtozik csak a gond van belole

ebbol a szempontbol az amerikai modell szimpatikusabb, akarmilyen szar a legtobb haz

e: a belenyugvassal meg a kornyezeted meghatarozza mit gondolsszal meg abszolut egyet ertek, ebbol mesmate szerintem egesz jo flame topicot tudna csinalni

This post was edited by SteelMeetsSteel on Jan 19 2021 04:47pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1420642074208420942104734Next
Add Reply New Topic New Poll