Quote (Cpt_Ghost @ Aug 7 2016 11:46pm)
twitch az még sc2-vel futott fel, esport meg streaming mar broodwarban boven volt nyugaton eleg erosen, a lol kesobb futott fel boven.
pl
https://en.wikipedia.org/wiki/Evil_Geniuses Evil Geniuses (EG) is an eSports organization based in San Francisco, California, United States. Founded in 1999
igazabol maga az internet kultura szelesebb korben valo elterjedese hozta meg azt ami ma van, ha nem lett volna lol lett volna helyette akarmi jatek mas ami elerhetobb, egyszerubb, es szelesebb kozonseget tud megfogni, mert a korabbi jatekok nagysagrendekkel hcbbak voltak, aztan a sok filthy casual akikben a penz van nyilvan nem fognak rakattanni annyian, szoval azt nem mondom, hogy nem tett hozza, de boven potolhato lett volna massal
a riot emellett meg gusztustalan agressziv marketinget is folytatott es lefizettek kurva sok mindenkit, hogy az o jatekukat nyomjak mas helyett, es hiaba, hogy mostmar, hogy kinotte magat a jatek, nincs szukseg ilyen mlg-kre, dreamhackekre vagy akarmire, azok voltak a bolcsoi az e-sportnak, szoval a riot nem termeszetes versenyt csinalt a vetelytarsaival, csak volt penzuk.
leirtad, hogy tenyleg a lol miatt lett nyugaton az ami ma van, es ha tobb penzed van es jobb marketinged, az ugyan ugy verseny by definition, ugyan ugy hozzatartozik a termekhez
meg akkor is ha ez neked nem tetszik, vagy szerinted akar lehetett volna mashogy, attol meg igy van
de azert nevetseges hogy ugyan ezt leirtam
Quote (lacketto @ Aug 7 2016 11:47pm)
nem akarlak elszomoritani de ezelott 12-14 évvel is mentek több 100k$ összdíjazású wc3 tournamentek moonnal meg grubbyval, ha jol tudom hogy sc2ben is competitive playerek voltak
gondolom starcraft1ben meg quake fénykorában is voltak hasonlo tournamentek
dota2ben mar akkor 1m$-os tournament volt amikor a lol még csak closed beta volt szoval nemtom mi köze van a lolnak az esport kultúra felvirágzásához azon kívül hogy az is egy volt a sok közül.
amugy ha bármi igazság is van abban amit leírtál szeretném megköszönni ezt a ___________stream kultúrát________ de inkább kérnék helyette egy másikat
ha véletlenül igazat adsz a "túloldalnak" én biztos nem fogom x év múlva az orrod alá dörgölni hogy DE HÁT TE IS EGYETÉRTETÉL csak tényleg ne ringasd magad illúziókba.
emberek akik beköpködik a levegőbe a nonszensz bullshitet és tovább is mennek
mi a jo budos lofaszrol beszelsz? A lol 5 evvel oregebb jatek mint a dotocskatok
This post was edited by jarabekg on Aug 7 2016 04:53pm