d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1413241334134413541364765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Oct 1 2020 03:07am
Quote (cowding @ 1 Oct 2020 10:59)
most elkezdtem a 2021 cadet nézegetni, hát első körben azt sem tudom milyen mértékegységben vagyok, meg amik eddig inkscapeben azonos méretű pöckök voltak itt vannak bennük eltérések ugyh elég wtf
az arányos méretezést megtaláltam de az still szar nekem sajna, olyan funkcio kéne igazából, hogy kijelölök egy a) halmazt ami nem vált méretet csak xy poziciót, tartva magát a b) csoporthoz ami meg méretet (és ebböl adódóan xy poziciot) vált


Írd be, hogy units, ott meg tudod nézni a mértékegységet

Most elég sok dolgom van, megprobalok segíteni délután :D
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Oct 1 2020 03:13am
Quote (Ghostmasterq @ Oct 1 2020 11:07am)
Írd be, hogy units, ott meg tudod nézni a mértékegységet

Most elég sok dolgom van, megprobalok segíteni délután :D


elvileg miliméterbe vagyok de nem annyit ir mint amennyinek kéne lennie
ráér ofc köszcsi



Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Oct 1 2020 03:43am
Quote (cowding @ 1 Oct 2020 11:13)
elvileg miliméterbe vagyok de nem annyit ir mint amennyinek kéne lennie
ráér ofc köszcsi

https://i.imgur.com/QHn7byG.png
https://i.imgur.com/7qrrZl3.png
https://i.imgur.com/jWA3mKi.png


Hát ez gőzöm sincs miért van, ha mindkettő milliméterven van, ugyan annak kéne lennie
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Oct 1 2020 04:02am
Quote (Ghostmasterq @ Oct 1 2020 11:43am)
Hát ez gőzöm sincs miért van, ha mindkettő milliméterven van, ugyan annak kéne lennie



Nice :ddd
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Oct 1 2020 10:19am
Quote (cowding @ 1 Oct 2020 12:02)
Nice :ddd


gőzöm nincs mi lehet a gond amúgy :D

esetleg ha több helyen is egyenlő aránnyal nagyobb, akkor scalezd le

This post was edited by Ghostmasterq on Oct 1 2020 10:20am
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Oct 1 2020 02:28pm
Quote (Ghostmasterq @ Oct 1 2020 06:19pm)
gőzöm nincs mi lehet a gond amúgy :D

esetleg ha több helyen is egyenlő aránnyal nagyobb, akkor scalezd le



Igazabol valahogy a dxf file megtriplazta magat kb, lescaleztem es majdnem kijott aminek ki kell
Inkabb majd a masik problemara ha tudsz valamit esetleg, mar 65 fele kepp probaltam ezt azt lockolni meg igy ugy viszonyitva meretezni de nem mukodik
Megprobaltam mar amit balu mondott is hogy egy eredetit lemasolok es kezzel odarakom de meg racsnezetbe is kurva sok ido jo helyre rakni, ilyen 2-3 ora lenne kb az egesz designt megcsinalni (es ez ugye minden meretvaltasnal)
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Oct 2 2020 04:27am
Quote (cowding @ 1 Oct 2020 22:28)
Igazabol valahogy a dxf file megtriplazta magat kb, lescaleztem es majdnem kijott aminek ki kell
Inkabb majd a masik problemara ha tudsz valamit esetleg, mar 65 fele kepp probaltam ezt azt lockolni meg igy ugy viszonyitva meretezni de nem mukodik
Megprobaltam mar amit balu mondott is hogy egy eredetit lemasolok es kezzel odarakom de meg racsnezetbe is kurva sok ido jo helyre rakni, ilyen 2-3 ora lenne kb az egesz designt megcsinalni (es ez ugye minden meretvaltasnal)


átküldöd a fájlt?
Van egy tippem mi lehet a problema, és megoldást is tudok, de nem akarok hülyeséget írni / mondani :D
ha átküldöd a fájlt, meglesem azt is
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Oct 2 2020 04:48am
Quote (Ghostmasterq @ Oct 2 2020 12:27pm)
átküldöd a fájlt?
Van egy tippem mi lehet a problema, és megoldást is tudok, de nem akarok hülyeséget írni / mondani :D
ha átküldöd a fájlt, meglesem azt is


persze
meg van még kérdésem ha nem fárasztalak még eléggé :D

itt ennél hogy a rákba tudom őket szépen x y ra rakni? 200/175/150/125 átmérő 3 vastag körök és az istenért se rakja az origóra őket pontosan
also majd valahogy gyűrűket kéne belőle csinálni de az még a jövő zenéje
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Oct 2 2020 05:25am
Quote (cowding @ 2 Oct 2020 12:48)
persze
meg van még kérdésem ha nem fárasztalak még eléggé :D

itt ennél hogy a rákba tudom őket szépen x y ra rakni? 200/175/150/125 átmérő 3 vastag körök és az istenért se rakja az origóra őket pontosan
also majd valahogy gyűrűket kéne belőle csinálni de az még a jövő zenéje
https://i.imgur.com/40QtUUe.png


Ezek körök vagy micsodák?

/e
splineok :mad:

/e2
igazából ha a közepét meg fogod tudni fogni, akkor

Jelöld ki
írd be csak úgy, hogy _move
snappelj a közepére (f3-mal be tudok kapcsolgatni, az alsó sávban ki tudod válsztani melyik snapek legyenek aktívak)
Alulra a parancssorba pedig beírod 0,0 , ezután nyomsz egy entert




This post was edited by Ghostmasterq on Oct 2 2020 05:29am
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Oct 3 2020 02:56pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1413241334134413541364765Next
Add Reply New Topic New Poll