d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1411641174118411941205001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Feb 19 2015 02:37pm
Quote (Baleee @ Feb 19 2015 09:34pm)
Bezzeg a BME-n...


eleg sok ott az indiai meg az arab

de lehet csak jol oltozott ciganyok
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 19 2015 02:38pm
Quote (Baleee @ 19 Feb 2015 22:34)
Bezzeg a BME-n...


Az én pozíciómra négy embert hívtak be interjúra. Abból kettő BME-s volt.
Az egyik "szakmailag vállalhatatlan", a másik pedig "emberileg vállalhatatlan" volt, az interjúztató szerint.

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 19 2015 02:40pm
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Feb 19 2015 02:42pm
Quote (Cpt_Ghost @ Feb 19 2015 07:02pm)
azert eros kijelenteni hogy az indiai munkaero szar


csak pörgettem a topicot, de ez kibaszta a szemem
gondolom gyakran dolgozol indiaiakkal
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 19 2015 02:43pm
Quote (llllllllllll @ 19 Feb 2015 22:42)
csak pörgettem a topicot, de ez kibaszta a szemem
gondolom gyakran dolgozol indiaiakkal


Az indiai "képzett" munkások körül elég sok negatív sztereotípia van.













































Mind igaz.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Feb 19 2015 02:46pm
Quote (CyberPunk666 @ Feb 19 2015 08:43pm)
Az indiai "képzett" munkások körül elég sok negatív sztereotípia van.













































Mind igaz.


nekem egy kedvenc eset maradt meg ilyen c/c++ kódrészlet, amiben volt egy függvény ami egy bitsorozatot balra shiftelt nulla bittel
lehet te találsz benne értelmet
könyörgöm fejtsd meg nekem miért volt benne ilyen, mert fél éve láttam és azóta foglalkoztat
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 19 2015 02:47pm
Kedvencem: (mondjuk nem indiai, de azok is ilyenek)

Kínai kiscsaj, aki német egyetemre (!) jár MSc-re (!), ezen apropón volt az itteni fejlesztőközpontban is, megkérdezte a haveromat, hogy hogyan tud UART-on átküldeni 10 bitet, ha az uarton 8 bites adatcsomagokat tud küldeni.
Már a kérdés is nagyon durva, de miután megkapta a választ lebeszélte a főnökkel, hogy legyen elég az ADC felső 8 bitje. (ami amúgy elég, de nem emiatt beszélte le, hanem mert nem tudta megcsinálni)

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 19 2015 02:48pm
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Feb 19 2015 02:48pm
Quote (llllllllllll @ Feb 19 2015 09:46pm)
nekem egy kedvenc eset maradt meg ilyen c/c++ kódrészlet, amiben volt egy függvény ami egy bitsorozatot balra shiftelt nulla bittel
lehet te találsz benne értelmet
könyörgöm fejtsd meg nekem miért volt benne ilyen, mert fél éve láttam és azóta foglalkoztat


Konferencia beszelgetes ~ejfelkor, mert gaz van - igazabol midnegy hogy mivel kapcsolatban. ~6 ember probal valami ertelmes megoldast kitalalni, Kumar elsonek megszolal: anyam hiv, mennem kell. es lelep. es a jovahagyasa nelkul nem mehetunk tovabb.

es ez mindennapos pelda kb
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 19 2015 02:50pm
Quote (llllllllllll @ 19 Feb 2015 22:46)
nekem egy kedvenc eset maradt meg ilyen c/c++ kódrészlet, amiben volt egy függvény ami egy bitsorozatot balra shiftelt nulla bittel
lehet te találsz benne értelmet
könyörgöm fejtsd meg nekem miért volt benne ilyen, mert fél éve láttam és azóta foglalkoztat


Ez volt az egész függvény teljes funkciója?
Lehet csak benne maradt egy átírás után a nulla :D
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Feb 19 2015 02:51pm
Quote (CyberPunk666 @ Feb 19 2015 08:47pm)
Kedvencem: (mondjuk nem indiai, de azok is ilyenek)

Kínai kiscsaj, aki német egyetemre (!) jár MSc-re (!), ezen apropón volt az itteni fejlesztőközpontban is, megkérdezte a haveromat, hogy hogyan tud UART-on átküldeni 10 bitet, ha az uarton 8 bites adatcsomagokat tud küldeni.
Már a kérdés is nagyon durva, de miután megkapta a választ lebeszélte a főnökkel, hogy legyen elég az ADC felső 8 bitje. (ami amúgy elég, de nem emiatt beszélte le, hanem mert nem tudta megcsinálni)


Quote (TresholdOfUniverse @ Feb 19 2015 08:48pm)
Konferencia beszelgetes ~ejfelkor, mert gaz van - igazabol midnegy hogy mivel kapcsolatban. ~6 ember probal valami ertelmes megoldast kitalalni, Kumar elsonek megszolal: anyam hiv, mennem kell. es lelep. es a jovahagyasa nelkul nem mehetunk tovabb.

es ez mindennapos pelda kb


nyertetek
maximum agyvérzés
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 19 2015 02:57pm
Amúgy pont emiatt nem aggódnék mesh helyében.

Máshol sincs jobb képzés, sőt...
Aki itt tisztességgel elvégzi a sulit, és csinál némi gyakorlatot, annak semmi szégyellnivalója sincsen még a nemzetközi mezőnyben sem.

Ott sincs jobb ember anyag.

Ráadásul külföldön egyetlen magyar egyetemet sem ismernek a munkáltatók, még a BME-t sem. Most komolyan, a filmekből híres meg a világ top angol meg usa beli egyetemeit kivéve tud bárki is mondani külföldi sulit, meg megmondani, hogy milyen? Maximum, ha tök véletlen volt valami személyes érintettsége vele kapcsolatban (erasmus vagy akármi), de kb ennyi.

Totál felesleges parázni, te döntöd el, hogy mit akarsz csinálni és lesz rá lehetőséged.


Szerintem el kéne mennie meshnek gyakornokoskodni valami nemzetközi multihoz. Rájönne, hogy simán boldogulna ő bárhol...

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 19 2015 03:00pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1411641174118411941205001Next
Closed New Topic New Poll