d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1411541164117411841195001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 19 2015 01:42pm
Quote (Baleee @ Feb 19 2015 08:31pm)
En meg batyam tapasztalatabol mondtam. (Zurich/kornyeke), bar nem keres 10k folott, de atlaghoz kepest boven jobban (BMV-Vik : Mscje van)


Zürichben alapbol nagyobbak a fizetesek a szakmaban, de cserebe dragabb minden.
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Feb 19 2015 01:43pm
Quote (Karan2_Returned @ Feb 19 2015 08:42pm)
Zürichben alapbol nagyobbak a fizetesek a szakmaban, de cserebe dragabb minden.


nemis kicsit
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Feb 19 2015 01:46pm
Quote (Cpt_Ghost @ Feb 19 2015 08:02pm)
azert eros kijelenteni hogy az indiai munkaero szar


szerintem meg rendkivul kulturaltan fogalmazott, indiaba mocskos sok a buta, gyerekes, lusta ember es a maradekbol is alig akad hasznalhato
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 19 2015 01:48pm
Quote (TresholdOfUniverse @ 19 Feb 2015 20:46)
szerintem meg rendkivul kulturaltan fogalmazott, indiaba mocskos sok a buta, gyerekes, lusta ember es a maradekbol is alig akad hasznalhato


egymilliard emberbol biztos sok a hulye is
de azert nekik megis van valahogy egy space programjuk, mi meg orulunk ha csinalnak rolunk kepeket az urbol
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 19 2015 01:49pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Feb 19 2015 08:46pm)
szerintem meg rendkivul kulturaltan fogalmazott, indiaba mocskos sok a buta, gyerekes, lusta ember es a maradekbol is alig akad hasznalhato


En inkabb ciganyokkal dolgoznek együtt mint indaiakkal
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Feb 19 2015 01:56pm
Quote (Karan2_Returned @ 19 Feb 2015 21:49)
En inkabb ciganyokkal dolgoznek együtt mint indaiakkal


lehet sokan igy vannak ezzel, csak a cigányok nem dolgoznak :DDDDDDD
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 19 2015 02:12pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 19 Feb 2015 20:55)
ja csak nekem nem az a végcélom hogy 40 évig ugyanazt nyomjam


Nem tudom miért hiszed, hogy ha nem leszel a világon a legjobb, akkor 40 évig ugyanazt kell csinálnod és alig fogsz pénzt kapni.
Hiányszakma. Az igény növekszik, és mégsincs egyre több műszakis / természettudományos ember, sőt...

Azt csinálsz, amit akarsz a szakmában. Amit meg tudsz tanulni, azt tolhatod, mert úgyis hiány van.

Quote (BmA_BeMyAngel @ 19 Feb 2015 21:00)
ja mondjuk ez igaz hogy kicsit előreszaladtam és eltértem az origi témától lol rofl. de kicsit a kérdésemben bennevolt a hosszútáv is, habár nem érzékeltettem.

nemrég beszéltem 1 sráccal aki kint dolgozott németországban és ő mondta hogy vannak ott ilyen 30-35 éves középvezetők akik már 10k eurot visznek haza, aztán az úgy elég nice még az életed kezdetén. nemtudom magyarországon mennyire lehet hasonló dolog reális de gondolom annyira nem, arra gondoltam hogy talán ilyen pró nyelvtudással esetleg, de akkor ti azon az elven vagytok hogy igazából nem számít olyan sokat


Magyarországon ez totál elérhetetlen, de nem az extra nyelvtudásuk miatt jutottak oda, ez is biztos.
Egy csomó vezető van a cégnél, aki csak angolul tud. A németet a cég taníttatja annak, aki akarja, de aki tud németül az is angolul beszél a németekkel...


Quote (BmA_BeMyAngel @ 19 Feb 2015 20:55)
hát mondjuk gondolj arra hogy nem feltétlenül szeretnék alsó szintű beosztásban levő mérnökként dolgozni végig, hanem mondjuk szívesen lennék idővel középvezető vagy még több is akinek mondjuk sok ügyféllel kell kommunikálnia, utazni etc. meg nyelveket tudni amúgyis kurvamenő szerintem, ilyen 5-6 nyelvet akarok tudni minimum mire ded


De ezt nem az extra nyelvek, hanem a vezetői képességeid fogják eldönteni. Ha jól rögtönzöl, jól irányítasz embereket, jól átlátod a szakmai dolgokat, könnyen teremtesz kapcsolatot stb, akkor vesznek téged elő, nem akkor ha még három nyelven tudsz.

A nyelvtudás itt tényleg csak arra kell, hogy mindenképpen tudj kommunikálni mindenkivel, akivel szükséges.


Quote (Cpt_Ghost @ 19 Feb 2015 21:02)
azert eros kijelenteni hogy az indiai munkaero szar


Igen, amit kiszarunk az szakmailag jobb.
Itt a munka jelentős része abból áll, hogy rendbehozzák, amit az indiai meg a kínai telephelyeken elbasznak.
Nem véletlenül nem viszik egyébként kínába a legtöbb dolgot, csak a legótvarabbakat. Hidd el, ha lehetne ott lenne, mert olcsóbb.


Quote (Cpt_Ghost @ 19 Feb 2015 21:48)
egymilliard emberbol biztos sok a hulye is
de azert nekik megis van valahogy egy space programjuk, mi meg orulunk ha csinalnak rolunk kepeket az urbol


Nyilván vannak köztük jók is, de arányaiban sokkal kevesebben, mert az oktatás náluk elég szar.

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 19 2015 02:13pm
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Feb 19 2015 02:34pm
Quote (Cpt_Ghost @ Feb 19 2015 08:48pm)
egymilliard emberbol biztos sok a hulye is
de azert nekik megis van valahogy egy space programjuk, mi meg orulunk ha csinalnak rolunk kepeket az urbol


ez nem tul relevans

de igazabol hagyjuk, remelem nem kell majd kumarekkal dolgoznod

Quote (RRC @ Feb 19 2015 08:56pm)
lehet sokan igy vannak ezzel, csak a cigányok nem dolgoznak :DDDDDDD


tfw eletemben eloszor volt ertelme annak h rrc postjat elolvastam
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Feb 19 2015 02:34pm
Quote (CyberPunk666 @ 19 Feb 2015 22:12)
Nyilván vannak köztük jók is, de arányaiban sokkal kevesebben, mert az oktatás náluk elég szar.


Bezzeg a BME-n...
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Feb 19 2015 02:37pm
Quote (TresholdOfUniverse @ 19 Feb 2015 22:34)
ez nem tul relevans

de igazabol hagyjuk, remelem nem kell majd kumarekkal dolgoznod



tfw eletemben eloszor volt ertelme annak h rrc postjat elolvastam


most mi bajod? minden postom quality
Go Back To Magyar Topic List
Prev1411541164117411841195001Next
Closed New Topic New Poll