d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1411141124113411441155001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 19 2015 12:01pm
Múltkor láttam álmaim nőjét konditeremben. Ma megtaláltam facebookon :wub:

2000 ismerős
eléggé wacko

This post was edited by fahrii on Feb 19 2015 12:02pm
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 19 2015 12:03pm
Quote (fahrii @ Feb 19 2015 07:01pm)
Múltkor láttam álmaim nőjét konditeremben. Ma megtaláltam facebookon :wub:

2000 ismerős
eléggé wacko


jelölj be te is 3000 randomot mielött rairsz
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Feb 19 2015 12:12pm
nemtudom miért ide postolom de


ha elvégzem most a bmet és aztán kimegyek bécsbe a tuwien-re msczni, és 2ésfélév múlva úgy fogok állni hogy felsőfokú angol + felsőfokú német + 2 év gyakornoki tapasztalat különböző helyeken, akkor lehet annak értelme hogy inkább itthon próbáljak meg elhelyezkedni mint kint? mert gondolom ausztriában - németországban azért annyira nem nagy szám ha valaki tud angolul meg magyarul, viszont itthon lehet egész jó melókat ellehetne csípni fasza előrelépési lehetőséggel meg etc. és azon gondolkozok hogy 5-10 év alatt talán belehetne hozni azt a fizut közelítőleg amit kint megkapnék, és akkor nemkell emigrálnom a faszba mert igazából szeretem az országot. vagy pedig tökmind1 és számítsak rá hogy 300k nettónál sokkal többet nemfog adni senki és jobban járok sokkal a kinti 2,5-3k euroval

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Feb 19 2015 12:13pm
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 19 2015 12:18pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ Feb 19 2015 07:12pm)
nemtudom miért ide postolom de


ha elvégzem most a bmet és aztán kimegyek bécsbe a tuwien-re msczni, és 2ésfélév múlva úgy fogok állni hogy felsőfokú angol + felsőfokú német + 2 év gyakornoki tapasztalat különböző helyeken, akkor lehet annak értelme hogy inkább itthon próbáljak meg elhelyezkedni mint kint? mert gondolom ausztriában - németországban azért annyira nem nagy szám ha valaki tud angolul meg magyarul, viszont itthon lehet egész jó melókat ellehetne csípni fasza előrelépési lehetőséggel meg etc. és azon gondolkozok hogy 5-10 év alatt talán belehetne hozni azt a fizut közelítőleg amit kint megkapnék, és akkor nemkell emigrálnom a faszba mert igazából szeretem az országot. vagy pedig tökmind1 és számítsak rá hogy 300k nettónál sokkal többet nemfog adni senki és jobban járok sokkal a kinti 2,5-3k euroval


Ne a penz legyen a mervado, nem az fog boldogga tenni.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Feb 19 2015 12:20pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 19 Feb 2015 20:12)
nemtudom miért ide postolom de


ha elvégzem most a bmet és aztán kimegyek bécsbe a tuwien-re msczni, és 2ésfélév múlva úgy fogok állni hogy felsőfokú angol + felsőfokú német + 2 év gyakornoki tapasztalat különböző helyeken, akkor lehet annak értelme hogy inkább itthon próbáljak meg elhelyezkedni mint kint? mert gondolom ausztriában - németországban azért annyira nem nagy szám ha valaki tud angolul meg magyarul, viszont itthon lehet egész jó melókat ellehetne csípni fasza előrelépési lehetőséggel meg etc. és azon gondolkozok hogy 5-10 év alatt talán belehetne hozni azt a fizut közelítőleg amit kint megkapnék, és akkor nemkell emigrálnom a faszba mert igazából szeretem az országot. vagy pedig tökmind1 és számítsak rá hogy 300k nettónál sokkal többet nemfog adni senki és jobban járok sokkal a kinti 2,5-3k euroval


A legtobb multinal van egy rangletra, amin ha belegebedsz se jutsz feljebb egy ido utan imo. Azzal meg, hogy esetleg hozzadbasznak projektvezetoi feladatokat, azzal nem jar sokszor annyi extra $$$, mint amennyi extra stressz/melo.

Kint mondjuk, svjacban gepeszkent megkeresel kezdobeni is mondjuk 2 ev szakmai tapasztalattal + 2 nyelvel ~ 8k frankot, amit flehuzol, mondjuk 10k frankra par honapon belul akar, ha jol csinalod, utana meg kitudja, hogy mennyi. Mondjuk elmegy lakas + rezsire, havi szinten ~2-2,5k frank, a tobbi marad a kaja, pia, pina, etc. Nem veletlenul ugral kem, tenyleg jol meg lehet elni azokbol a fizukbol, amit ilyen szakmam keresnek, ott is, ha %-os aranyban nezzuk, akkor is.

De Audi, General motors, faszomtudja, akarminel is siman euroezreket kereshetsz, aminek boven kenyelmes feletti eles mellett is szerintem az 40-50%-kat lehet felre tudod tenni.

Quote (Karan2_Returned @ 19 Feb 2015 20:18)
Ne a penz legyen a mervado, nem az fog boldogga tenni.


Nem, hanem azok, amit tud venni rajta.

This post was edited by Baleee on Feb 19 2015 12:20pm
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Feb 19 2015 12:21pm
Quote (Karan2_Returned @ Feb 19 2015 07:18pm)
Ne a penz legyen a mervado, nem az fog boldogga tenni.


nem is azt szeretném hogy boldoggá tegyen, csak logikusan ha 150 kilóméterre innen 5x annyit fizetnek akkor átmegyek. butaság lenne nem így tenni!
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Feb 19 2015 12:22pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 19 Feb 2015 20:21)
nem is azt szeretném hogy boldoggá tegyen, csak logikusan ha 150 kilóméterre innen 5x annyit fizetnek akkor átmegyek. butaság lenne nem így tenni!


Olvasd el a tl;dr-em, de mondjuk meg annyit hozza, hogy attol fugg mik az igenyeid. Ha 3 gyerek csalad, evi 1 nyaralas + 1 sieles minimum mondjuk, azt magyarorszagon lehet nehezbben rakod ossze. Emellett egy ertelmes varos vonzaskorzeteben, jo iskolakkal rendelkezo kornyeken a kerteshaz..
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Feb 19 2015 12:23pm
Quote (Baleee @ Feb 19 2015 07:20pm)
A legtobb multinal van egy rangletra, amin ha belegebedsz se jutsz feljebb egy ido utan imo. Azzal meg, hogy esetleg hozzadbasznak projektvezetoi feladatokat, azzal nem jar sokszor annyi extra $$$, mint amennyi extra stressz/melo.

Kint mondjuk, svjacban gepeszkent megkeresel kezdobeni is mondjuk 2 ev szakmai tapasztalattal + 2 nyelvel ~ 8k frankot, amit flehuzol, mondjuk 10k frankra par honapon belul akar, ha jol csinalod, utana meg kitudja, hogy mennyi. Mondjuk elmegy lakas + rezsire, havi szinten ~2-2,5k frank, a tobbi marad a kaja, pia, pina, etc. Nem veletlenul ugral kem, tenyleg jol meg lehet elni azokbol a fizukbol, amit ilyen szakmam keresnek, ott is, ha %-os aranyban nezzuk, akkor is.

De Audi, General motors, faszomtudja, akarminel is siman euroezreket kereshetsz, aminek boven kenyelmes feletti eles mellett is szerintem az 40-50%-kat lehet felre tudod tenni.



Nem, hanem azok, amit tud venni rajta.


ja csak svájcban a 2 nyelv az nem 2 nyelv, mert a német az alap, a magyar meg irreleváns, ez a BALY. míg itthon talán még nagyra tarthatják a 2 extra populáris nyelvet
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Feb 19 2015 12:23pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 19 Feb 2015 20:23)
ja csak svájcban a 2 nyelv az nem 2 nyelv, mert a német az alap, a magyar meg irreleváns, ez a BALY. míg itthon talán még nagyra tarthatják a 2 extra populáris nyelvet


Marmint angol + nemet.

Batyam meg nem tudott nemetul, csak alap szinten, angolul viszont pro volt, es ez eleg volt oda, hogy felvegyek, mert a szakmai tudasa viszont olyan volt. A nemetet meg behozza par honap alatt, ha hasznalnia is kell, akkor meg plane.
Szoval nem a nyelvtudas a mervado szerintem. Ami a szakmadhoz kell azt tudjad legalabb angolul, meg legyel fogekony uj nyelv tanulasara. Esetedben ha van nemet akkor ez kevesbe gond.

This post was edited by Baleee on Feb 19 2015 12:25pm
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 19 2015 12:25pm
Quote (Baleee @ Feb 19 2015 07:20pm)
A legtobb multinal van egy rangletra, amin ha belegebedsz se jutsz feljebb egy ido utan imo. Azzal meg, hogy esetleg hozzadbasznak projektvezetoi feladatokat, azzal nem jar sokszor annyi extra $$$, mint amennyi extra stressz/melo.

Kint mondjuk, svjacban gepeszkent megkeresel kezdobeni is mondjuk 2 ev szakmai tapasztalattal + 2 nyelvel ~ 8k frankot, amit flehuzol, mondjuk 10k frankra par honapon belul akar, ha jol csinalod, utana meg kitudja, hogy mennyi. Mondjuk elmegy lakas + rezsire, havi szinten ~2-2,5k frank, a tobbi marad a kaja, pia, pina, etc. Nem veletlenul ugral kem, tenyleg jol meg lehet elni azokbol a fizukbol, amit ilyen szakmam keresnek, ott is, ha %-os aranyban nezzuk, akkor is.

De Audi, General motors, faszomtudja, akarminel is siman euroezreket kereshetsz, aminek boven kenyelmes feletti eles mellett is szerintem az 40-50%-kat lehet felre tudod tenni.



Nem, hanem azok, amit tud venni rajta.


Azert itt sem basznak az emberhez csak ugy havi 10k-t.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1411141124113411441155001Next
Closed New Topic New Poll