d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1411041114112411341145001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Feb 19 2015 03:16am
Quote (TresholdOfUniverse @ Feb 19 2015 09:51am)
helpdeskbol is vannak nagyon komolyak, pl SAP fejlesztoknek, ahol nagyon durva penzeket lehet keresni

meg ugy altalaban attol hogy helpdesk meg lehet hogy erteni kell hozza, nem csak Margit neni outlookjat lehet javitgatni

en Bulgariaban csinaltam ilyesmit egy evig, es a fent emlitett osszegeknel lenyegesen tobbet kerestem, pedig nem vagyok szoftverfejleszto es Bulgariaban 80k korul van az atlagkereset


azzal hogy valmairől azt mondod hogy it helpdesk akkor abban megvan az a rejtett célzás hogy NEM valami bonyolultabb munkát végez

a sap szakértő az megint más, az enm hármas szintü helpdesk (nemtudom hogy vannak ezek a szintek 1-3 között vagy ilyesmi)
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Feb 19 2015 03:51am
Quote (anyd @ Feb 19 2015 09:47am)
hát azért a helpdesk tök más kategoria


inkább az volt a lényeg, hogy olyan elvárásokat írtak bele, hogy aki azt megugorja kb. 3 órányi autóúttal arrébb tízszer annyit kereshet.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 19 2015 03:58am
Quote (daneeka10 @ 19 Feb 2015 10:03)
Jól fizetnek? Milyen elvárásokat kell megugrani? Szoktam néha látni olyan mérnöki hirdetéseket (inkább szoftver területen) picsányi pénzekért (ilyen 150k v kevesebb), hogy aki megugorja az elvárásokat (x év tapasztalat, angolul és németül beszéljen stb.) az már valószínűleg rég külföldön van.


A legkisebb fizetés nettó 220 amiről tudok, de pályakezdő, rugalmas munkaidős és külső céges az illető.
Olyan 240-250 nettó + 30k cafeteria reális egy pályakezdőnek itt némi gyakornoki tapasztalattal.

Ismerős 2 éves tapasztalattal jött és 290-300 közé esik a nettója + 30 kajajegy
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Feb 19 2015 04:02am
Quote (anyd @ Feb 19 2015 10:16am)
azzal hogy valmairől azt mondod hogy it helpdesk akkor abban megvan az a rejtett célzás hogy NEM valami bonyolultabb munkát végez

a sap szakértő az megint más, az enm hármas szintü helpdesk (nemtudom hogy vannak ezek a szintek 1-3 között vagy ilyesmi)


az SAP szakerto nalunk a masodik szint volt - harmadik szintre mindennapos problemak, akarmilyen sulyosak rendkivul ritkan jutottak el, ott rendszerfejlesztest, es nagyobb volumenu valtoztatasokat, transzportokat inteztek. de az hogy hol mi a masodik harmadik szint az elegge valtozo, mas csoportoknal volt hogy harmadik szinten is full kukak ultek

sokfele it helpdesk is van, ez nem feltetlenul jelenti azt hogy nem bonyolult munkat vegez. persze lehet en ismertem meg a kisebbseget, es mashol csak jelszot szoktak kerni toluk

Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Feb 19 2015 04:24am
Quote (TresholdOfUniverse @ Feb 19 2015 11:02am)
az SAP szakerto nalunk a masodik szint volt - harmadik szintre mindennapos problemak, akarmilyen sulyosak rendkivul ritkan jutottak el, ott rendszerfejlesztest, es nagyobb volumenu valtoztatasokat, transzportokat inteztek. de az hogy hol mi a masodik harmadik szint az elegge valtozo, mas csoportoknal volt hogy harmadik szinten is full kukak ultek

sokfele it helpdesk is van, ez nem feltetlenul jelenti azt hogy nem bonyolult munkat vegez. persze lehet en ismertem meg a kisebbseget, es mashol csak jelszot szoktak kerni toluk


Én nem nézek le senkit félreértés ne essék, csak a fizetéskategóriák mások
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Feb 19 2015 08:41am
Quote (CyberPunk666 @ Feb 19 2015 08:40am)
Elkezdtek egy új fejlesztőközpontot építeni Romániában (nem olcsóbbak semmivel), a hivatalos álláspont szerint azért, mert itt egyszerűen nincs elég mérnök, hiába van kb két falnyi álláshirdetés (ki van rakva a büfénél minden nyitott műszaki pozíció), alig jelentkeznek rá, és abból a kevésből is egy rakás tök hülye van.

Idén még 250 embert akarnak felvenni, és jövőre még egyszer ennyit, de a valós számok messze elmaradnak ettől. (csak viszonyításképp kb 1100-an vagyunk, irreális 1 év alatt ekkorát bővíteni. minden negyedik emberre jutna egy új...).


értelmes német és/vagy angolul beszélő villamos/szofvtveres ember nem akar 250-ért itthon dolgozni, amikor két óra repülőúttal 4x ennyit kereshet imo :wacko:

több "rossz" szakember kéne, hogy fel lehessen tölteni ezeket az állásokat is, de mire a vidéki főiskolák/egyetemek lereagálják az igényt az 3-5-8 év szokott lenni, annyi idő alatt meg már rég kihelyezték az egész vállalatot indiába vagy kínába ^^
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Feb 19 2015 10:00am
>tfw man mode on, és elhárítod a dugulást B)
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 19 2015 10:26am
Quote (jarabekg @ 19 Feb 2015 17:00)
>tfw man mode on, és elhárítod a dugulást B)


no homo
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Feb 19 2015 10:30am
Quote (fahrii @ Feb 19 2015 05:26pm)
no homo


hiába pumpáltam a likat nem volt jó, keményebb férfimunka volt ez annál
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Feb 19 2015 10:36am
Quote (jarabekg @ Feb 19 2015 04:30pm)
hiába pumpáltam a likat nem volt jó, keményebb férfimunka volt ez annál


szétmuszkultad kerítésdróttal
Go Back To Magyar Topic List
Prev1411041114112411341145001Next
Closed New Topic New Poll