d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev14024034044054065001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
May 14 2012 08:45am
Quote (sylke @ 14 May 2012 16:44)
ugy látszik az a nyil a kép közepén nem volt elég


Vagy te nem érted vis postját ?
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
May 14 2012 08:45am
Quote (sylke @ 14 May 2012 16:44)
ugy látszik az a nyil a kép közepén nem volt elég


:lol:
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
May 14 2012 08:46am
Quote (Vismajor @ May 14 2012 04:41pm)
Mi a lényeg ezena képen?
Bukott magyar tantárggyal és BME diplomával is lehetne pozolni


Corvinushoz nem kell matek?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 08:48am
Quote (HunIndex @ 14 May 2012 15:46)
Corvinushoz nem kell matek?


mióta összevonták minden szarral azóta nem feltétlenül.
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
May 14 2012 08:49am
Quote (HunIndex @ 14 May 2012 15:46)
Corvinushoz nem kell matek?


inb4 Corvinushoz semmi nem kell
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
May 14 2012 08:50am
Quote (josheide @ May 14 2012 02:45pm)
Vagy te nem érted vis postját ?


értem én, csak leszarom.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
May 14 2012 09:01am
Quote (bbaallaaggee @ May 14 2012 03:12pm)
Határozza meg az x^2y' + y = 0 differenciálegyenlet általános megoldását és adja meg az y(1) = 2 kezdeti feltételt kielégítő partikuláris megoldást!

x2y'+y=0
sima szétválasztható
y'=-y.1/xnégyzet
integrál y=integrál -x négyzet
lesz ynégyzet/2 = -x harmadikon/3
aztán y ra rendezve y=gyökalatt(c-2xharmadikon/3
de mondom ebbe nem vok biztos
a b része könnyebb
homogén része landa négyzet+4landa+5
egyenletből lesz -2+i meg -2-i
ebbből a vége yh=e -2xediken(c1sinx + c2 cosx)
ezután az inhomogén része
yp=Axnégyzet+Bx+C
y'p=2Ax+B
y''p=2A
behelyettesíted az eredetibe
2A+4(2Ax+B)+5(Axnégyzet+Bx+C)=5xnégyzet-7x
azt innentől csak kiírod
xnégyzetes tagok bal oldalon
5A=5
A=1
x es tagok
8A+5B=-7
B=-3
konstansok
2A+4B+5C=0 C=2
annyi a lényeg probafügvényeknél ha van x négyzet akkor fel kell írni a Bx meg a C-t is
ha csak X van akkor elég a Bx meg a C
ha sinus van akkor kell Asinx+Bcos x
szal ha csak sinus van vagy csak cosinus akkor is kell a porbafüggvénybe mind2
abba bízok hogy ilyen konstansvariálásos nem lesz

most írták le nekem faszbukon


hanyadéves vagy hogy ezt tanuljátok? ez ilyen példa szintü feladat
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 09:03am
Quote (anyd @ 14 May 2012 16:01)
hanyadéves vagy hogy ezt tanuljátok? ez ilyen példa szintü feladat


engem inkább a résztörtekre bontás magyarázata lepett meg :D

amúgy villanyon meg infon a legerősebb a matek, nekik viszont keményebb a fizika, szóval amit itt nyernek azt elvesztik ott. nem kelll fikázni, nem könnyebb, csak más.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
May 14 2012 09:13am
Quote (CyberPunk666 @ 14 May 2012 16:28)
fizikás résszel szívok, matekban vagyok jó, eletronikával és villannyal szenvedek.


digit tanárom azt mondta, hogy szerinte oda kellett volna mennem :(

amúgy nálunk jóval gyengébb a matek, azt mondta a matektanár, hogy az én teljesítményem az a bmen egy erős kettes körül lenne, vagy jobb (az nem derül ki mivel itt ennyi a követelmény.)

nekem matekra, vagy proginfora kellett volna mennem amúgy... :(

/e jah meg azért nem oda mentem, mert nem vettek fel. amúgy oda adtam be első helyre, de ma már nem bánom, sajnos látom azt, hogy ez kb csak egy alap amin túl kell lenni, valamilyen szinten átlátni, de kurvára nem leszünk ettől még sehol a valóságban...
mondjuk bírom, hogy már használtam egy csomó műszert, meg mérések hibáit láttam tapasztaltam. azért nem olyan rossz itt sem.
ám az már megfordult a fejemben, hogy msc helyett egy elte-ik lesz a folytatás.


jo atlaggal amugy at is kerulhetnel bme-re, nem? vagy csak sulin belul lehet mozogni?
matekII-nel diffegy a kedvencem. bezzeg a kocsog valszam...

Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
May 14 2012 09:24am
Quote (CyberPunk666 @ May 14 2012 03:28pm)
/e jah meg azért nem oda mentem, mert nem vettek fel. amúgy oda adtam be első helyre, de ma már nem bánom, sajnos látom azt, hogy ez kb csak egy alap amin túl kell lenni, valamilyen szinten átlátni, de kurvára nem leszünk ettől még sehol a valóságban...
mondjuk bírom, hogy már használtam egy csomó műszert, meg mérések hibáit láttam tapasztaltam. azért nem olyan rossz itt sem.
ám az már megfordult a fejemben, hogy msc helyett egy elte-ik lesz a folytatás.


tfw a valóságban már egy rakás ilyen szart építettem meg terveztem de szétszopok entry level matekból is
Go Back To Magyar Topic List
Prev14024034044054065001Next
Closed New Topic New Poll