d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev14004014024034045001Next
Closed New Topic New Poll
Banned
Posts: 6,409
Joined: Sep 9 2011
Gold: 1,090.00
Warn: 10%
May 14 2012 08:00am
Quote (CyberPunk666 @ May 14 2012 03:37pm)
matekból megvettem a fizikai könyvet, nincs elektronikusan semmi, bme-s elektronikus jegyzeteket szoktam még használni, azok elég jók. de nincsenek meg, hanem ha matekra keresek valamit a google mindig elöl adja ki...


matekbol megvetted a fizika konyvet, wat
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 08:02am
Quote (anyd @ 14 May 2012 14:49)
laplace az az áramköröknél van szerintem


http://ftp.rit.bme.hu/pub/oktatas/2054/gyakorlatianyagok/Laplace.pdf
http://www.math.bme.hu/~lazi/diffegy4.pdf

leegyszerűsítve a lényege annyi, hogy átalakítod laplaceba, elvégzed a műveletet vele amit amúgy kurvanehéz lenne, de így könnyű, majd visszaalakítod.


Quote (meatyowllegs @ 14 May 2012 15:00)
matekbol megvetted a fizika konyvet, wat


tanulj meg olvasni és fuss neki megint..

azért kiemelem neked fizikai értelmezd: nem elektronikus, hanem valódi fizikai megjelenéssel bíró papír alapú tégla.

This post was edited by CyberPunk666 on May 14 2012 08:04am
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
May 14 2012 08:03am
Quote (fahrii @ May 14 2012 02:58pm)
diffegyenletek az még nem is egy olyan nagy szám, tanulható


ja csak nincs miből tanulnom, kb. csak odabaszták az analízis1 végére de netes jegyzetbe bent sincs, arra jó, hogy veszítsünk 20-2X pontot a 100ból vizsgán

a kibaszott bme-n nem szoptam ennyit az anállal mint itt, mondjuk ott a BSZ maximum halál volt ha jól emlékszem.

ráadásul nem akarok faszságot mondani de a bme infón a matek valami kurva nagy kredit számú cucc volt (6-7re emlékszek) itt meg 4
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 08:11am
Quote (daneeka10 @ 14 May 2012 15:03)
ja csak nincs miből tanulnom, kb. csak odabaszták az analízis1 végére de netes jegyzetbe bent sincs, arra jó, hogy veszítsünk 20-2X pontot a 100ból vizsgán

a kibaszott bme-n nem szoptam ennyit az anállal mint itt, mondjuk ott a BSZ maximum halál volt ha jól emlékszem.

ráadásul nem akarok faszságot mondani de a bme infón a matek valami kurva nagy kredit számú cucc volt (6-7re emlékszek) itt meg 4


bszről kéne nekem valami jó könyv, nyáron szeretném átrágni magam rajta, érdekel...
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
May 14 2012 08:12am
Határozza meg az x^2y' + y = 0 differenciálegyenlet általános megoldását és adja meg az y(1) = 2 kezdeti feltételt kielégítő partikuláris megoldást!

x2y'+y=0
sima szétválasztható
y'=-y.1/xnégyzet
integrál y=integrál -x négyzet
lesz ynégyzet/2 = -x harmadikon/3
aztán y ra rendezve y=gyökalatt(c-2xharmadikon/3
de mondom ebbe nem vok biztos
a b része könnyebb
homogén része landa négyzet+4landa+5
egyenletből lesz -2+i meg -2-i
ebbből a vége yh=e -2xediken(c1sinx + c2 cosx)
ezután az inhomogén része
yp=Axnégyzet+Bx+C
y'p=2Ax+B
y''p=2A
behelyettesíted az eredetibe
2A+4(2Ax+B)+5(Axnégyzet+Bx+C)=5xnégyzet-7x
azt innentől csak kiírod
xnégyzetes tagok bal oldalon
5A=5
A=1
x es tagok
8A+5B=-7
B=-3
konstansok
2A+4B+5C=0 C=2
annyi a lényeg probafügvényeknél ha van x négyzet akkor fel kell írni a Bx meg a C-t is
ha csak X van akkor elég a Bx meg a C
ha sinus van akkor kell Asinx+Bcos x
szal ha csak sinus van vagy csak cosinus akkor is kell a porbafüggvénybe mind2
abba bízok hogy ilyen konstansvariálásos nem lesz

most írták le nekem faszbukon
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 08:19am
Quote (bbaallaaggee @ 14 May 2012 15:12)
Határozza meg az x^2y' + y = 0 differenciálegyenlet általános megoldását és adja meg az y(1) = 2 kezdeti feltételt kielégítő partikuláris megoldást!

x2y'+y=0
sima szétválasztható
y'=-y.1/xnégyzet
integrál y=integrál -x négyzet
lesz ynégyzet/2 = -x harmadikon/3
aztán y ra rendezve y=gyökalatt(c-2xharmadikon/3
de mondom ebbe nem vok biztos
a b része könnyebb
homogén része landa négyzet+4landa+5
egyenletből lesz -2+i meg -2-i
ebbből a vége yh=e -2xediken(c1sinx + c2 cosx)
ezután az inhomogén része
yp=Axnégyzet+Bx+C
y'p=2Ax+B
y''p=2A
behelyettesíted az eredetibe
2A+4(2Ax+B)+5(Axnégyzet+Bx+C)=5xnégyzet-7x
azt innentől csak kiírod
xnégyzetes tagok bal oldalon
5A=5
A=1
x es tagok
8A+5B=-7
B=-3
konstansok
2A+4B+5C=0 C=2
annyi a lényeg probafügvényeknél ha van x négyzet akkor fel kell írni a Bx meg a C-t is
ha csak X van akkor elég a Bx meg a C
ha sinus van akkor kell Asinx+Bcos x
szal ha csak sinus van vagy csak cosinus akkor is kell a porbafüggvénybe mind2
abba bízok hogy ilyen konstansvariálásos nem lesz

most írták le nekem faszbukon


nem rossz de a résztörtekrebontásnál az a ha xnégyzet van akkor kell bx meg c is az eléggé le van egyszerűsítve :D meg így ebben a formában nem is igaz.

egy adott polinom minden hatványának szerepelnie kell.
tehát ha van A/((s-2)^3) akkor kell B/((s-2)^2), C/(s-2) is.
Az As+B akkor kell, ha mondjuk egy x^2+3x-7 van a számlálóban és nem lehet szorzattá alakítani.

meg nem beszélt a rezonanciáról ami nagyon fontos, mert anélkül szar lesz...
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
May 14 2012 08:20am
Quote (CyberPunk666 @ 14 May 2012 15:19)
nem rossz de a résztörtekrebontásnál az a ha xnégyzet van akkor kell bx meg c is az eléggé le van egyszerűsítve :D meg így ebben a formában nem is igaz.

egy adott polinom minden hatványának szerepelnie kell.
tehát ha van A/((s-2)^3) akkor kell B/((s-2)^2), C/(s-2) is.
Az As+B akkor kell, ha mondjuk egy x^2+3x-7 van a számlálóban és nem lehet szorzattá alakítani.

meg nem beszélt a rezonanciáról ami nagyon fontos, mert anélkül szar lesz...


el is kezdtem rezonálni..
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 08:24am
Quote (bbaallaaggee @ 14 May 2012 15:20)
el is kezdtem rezonálni..


amit linkeltem abban az is le van írva, egyszerű, a lényeg, hogy ha a gyökök egybeesnek, akkor az általános megoldásban az egyik tagot X-el kell szorozni. (egész pontosan a lényeg, hogy úgy, hogy ne legyen ismétlődés, tehát ha az meg rezonálna egy másik taggal, akkor x négyzettel, ha az is akkor x köb...)
ha nem esnek egybe, de a partikuláris megoldással van egyezés, akkor ott kell szorozni.

tipikus esetek, ha az egyik gyök 0 és a zavarófüggvényben van sima polinóm, akkor a két konstans rezonál.
ha a két gyök egybeesik, akkor az általános megoldásban van rezonancia.

This post was edited by CyberPunk666 on May 14 2012 08:25am
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
May 14 2012 08:25am
Quote (CyberPunk666 @ May 14 2012 03:24pm)
diffegyenletekből írtunk a múlthéten és 88% lett :(


am most nem akarok egy cp vallomása hullámot elindítani, de nem értem, hogy te miért nem a BMEre jöttél.
Az itt olvasottak alapján, vágod a tárgyak nagy részét, több közöd van fiizkához/elektronikához hasonlókhoz mint nekem, programozol, vágod a dolgok info részét is.
Nekem meg itt 3,33 átlagom van.
Tényleg nem értem.
Go Back To Magyar Topic List
Prev14004014024034045001Next
Closed New Topic New Poll