Quote (bbaallaaggee @ 14 May 2012 15:20)
el is kezdtem rezonálni..
amit linkeltem abban az is le van írva, egyszerű, a lényeg, hogy ha a gyökök egybeesnek, akkor az általános megoldásban az egyik tagot X-el kell szorozni. (egész pontosan a lényeg, hogy úgy, hogy ne legyen ismétlődés, tehát ha az meg rezonálna egy másik taggal, akkor x négyzettel, ha az is akkor x köb...)
ha nem esnek egybe, de a partikuláris megoldással van egyezés, akkor ott kell szorozni.
tipikus esetek, ha az egyik gyök 0 és a zavarófüggvényben van sima polinóm, akkor a két konstans rezonál.
ha a két gyök egybeesik, akkor az általános megoldásban van rezonancia.
This post was edited by CyberPunk666 on May 14 2012 08:25am