d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev13994004014024035001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
May 14 2012 07:11am
Quote (daneeka10 @ 14 May 2012 13:35)
tfw megtanuljam ötöse a matekot vagy elég a négyes?

a végeredmény úgyis mindig kettes lesz csak szép lenne 3-4 év után 5össel kiszállni a matek1-ből de akkor nem lenne időm ma baszni a rezet hanem tanulnom is kéne


differenciálegyenlettel amúgy kíváncsi vagyok hogy mit fogsz kezdeni, én úgy-ahogy kapisgálom de így is oltári szopó
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
May 14 2012 07:17am
Quote (bbaallaaggee @ May 14 2012 02:11pm)
differenciálegyenlettel amúgy kíváncsi vagyok hogy mit fogsz kezdeni, én úgy-ahogy kapisgálom de így is oltári szopó


csutortok irunk diffegyenletekbol, meg semmit se tudok.


ontopic: nekem elég 3 szelet papir a makulátlan törléshez. egyszer egy ilyen vekony szalvetat kellett hasznalnom, na az volt a kihivas
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
May 14 2012 07:18am
Quote (bbaallaaggee @ May 14 2012 02:11pm)
differenciálegyenlettel amúgy kíváncsi vagyok hogy mit fogsz kezdeni, én úgy-ahogy kapisgálom de így is oltári szopó


a b részét (nem homogén) meg tudnám tanulni kb. 1-2 óra alatt, azzal már 90 pont körül lennék, az a része ami elvileg könnyebb az totál homály
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 07:24am
diffegyenletekből írtunk a múlthéten és 88% lett :(

ilyen hibáim voltak, mint (résztörtekre bontás) 4c=4 --> c=4 a másik hibám meg -2*2 = -2

-.-



Quote (anyd @ 14 May 2012 14:17)
csutortok irunk diffegyenletekbol, meg semmit se tudok.


ontopic: nekem elég 3 szelet papir a makulátlan törléshez. egyszer egy ilyen vekony szalvetat kellett hasznalnom, na az volt a kihivas


Quote (daneeka10 @ 14 May 2012 14:18)
a b részét (nem homogén) meg tudnám tanulni kb. 1-2 óra alatt, azzal már 90 pont körül lennék, az a része ami elvileg könnyebb az totál homály


szerintem mind a ketten meg tudjátok tanulni, ha rááldoztok pár órát, és tudtok deriválni, laplacetransformálini, parciális törtekre bontani, integrálni.
egyenként egyik sem nehéz, csak alkalmazni kell őket sorozatosan.

elszámolni viszont kurvakönnyű, nekem is sikerült, olyanokat alkotni ^^


This post was edited by CyberPunk666 on May 14 2012 07:29am
Member
Posts: 49,980
Joined: Jul 1 2008
Gold: 13,000.00
May 14 2012 07:29am
Quote (CyberPunk666 @ May 14 2012 02:24pm)
diffegyenletekből írtunk a múlthéten és 88% lett :(

ilyen hibáim voltak, mint (résztörtekre bontás) 4c=4 --> c=4 a másik hibám meg -2*2 = -2

-.-


:D
bár én is matekot tanulnék :(
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 07:31am
Quote (Flutter @ 14 May 2012 14:29)
:D
bár én is matekot tanulnék :(


én már bánom, hogy nem matek szakra mentem vagy esetleg proginfora.

most, hogy már élesben tanulom, rájöttem, hogy én ezekben vagyok jó, ezek mennek könnyen, a villany,elektronika meg az ilyen sokkal fizikásabb tárgyak meg a mumusok...


érdekes módon a többségnél pont fordítva van... amit itt szerencsésebb.. (többség alatt azokat értem akik nem buknak mindenből)

This post was edited by CyberPunk666 on May 14 2012 07:32am
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
May 14 2012 07:34am
Quote (CyberPunk666 @ May 14 2012 02:24pm)
diffegyenletekből írtunk a múlthéten és 88% lett :(

ilyen hibáim voltak, mint (résztörtekre bontás) 4c=4 --> c=4 a másik hibám meg -2*2 = -2

-.-







szerintem mind a ketten meg tudjátok tanulni, ha rááldoztok pár órát, és tudtok deriválni, laplacetransformálini, parciális törtekre bontani, integrálni.
egyenként egyik sem nehéz, csak alkalmazni kell őket sorozatosan.

elszámolni viszont kurvakönnyű, nekem is sikerült, olyanokat alkotni ^^


laplace mondjuk semmit nem mond, de inkáb az a bajom, hogy jegyzetem nincs belőle, nem tudsz valami faszát linkelni?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 14 2012 07:37am
Quote (daneeka10 @ 14 May 2012 14:34)
laplace mondjuk semmit nem mond, de inkáb az a bajom, hogy jegyzetem nincs belőle, nem tudsz valami faszát linkelni?


matekból megvettem a fizikai könyvet, nincs elektronikusan semmi, bme-s elektronikus jegyzeteket szoktam még használni, azok elég jók. de nincsenek meg, hanem ha matekra keresek valamit a google mindig elöl adja ki...
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
May 14 2012 07:49am
Quote (daneeka10 @ May 14 2012 02:34pm)
laplace mondjuk semmit nem mond, de inkáb az a bajom, hogy jegyzetem nincs belőle, nem tudsz valami faszát linkelni?


laplace az az áramköröknél van szerintem
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
May 14 2012 07:58am
diffegyenletek az még nem is egy olyan nagy szám, tanulható
Go Back To Magyar Topic List
Prev13994004014024035001Next
Closed New Topic New Poll