d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Folytköv
Prev134567Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Dec 9 2014 06:46am
Quote (josheide @ 9 Dec 2014 12:49)
Nem tapasztaltak semmilyen üzemzavart.

Ugyanakkor nehéz volt a leszálláshoz megfelelő környezetet találni. Nem lett volna ugyanis szerencsés ha egy melegvízforrás megolvasztotta volna alattuk a jeget, és a fagyos óceánba merült volna a hajó.

Órákig repültek, míg az őrmester végül egy kicsi, de megbízhatónak tűnő fennsíkon tette le a hajót. A biztonságos szárazföld csupán pár kilóméter átmérőjű terület volt. Szabad szemmel is könnyen belátható, jól védhető hely.

Kovássy, aki az első felderítő csapat tagja volt hívta fel a pilóta figyelmét a sziklák között található kisebb-nagyobb barlangokra.

"Előfordulhat, hogy itt a M.E.S.H.en kívül más életformával is találkozni fogunk."


Kovassy belenézett tavcsovebe, hogy jobban szemügyre vehesse a barlangokat. Az egyik tetejében egy színes tárgyra lett figyelmes. Bar alig látszott, mivel - valószínűleg a szel miatt - enyhén felborborult, es a hó is nagyrészt ellepte mar, de tisztán latszodtak a piros-feher csíkok sorozata.
"Mintha lattam volna mar ilyet - vagyis az űrakademian mar tanitottak. Ez teljesen ugy nez ki, mint egy árpádsávos zászló. De lehetetlen! Hisz ok mar évszázadok ota kihaltak!!"
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 9 2014 06:54am
Quote (Ghostmasterq @ 9 Dec 2014 13:46)
Kovassy belenézett tavcsovebe, hogy jobban szemügyre vehesse a barlangokat. Az egyik tetejében egy színes tárgyra lett figyelmes. Bar alig látszott, mivel - valószínűleg a szel miatt - enyhén felborborult, es a hó is nagyrészt ellepte mar, de tisztán latszodtak a piros-feher csíkok sorozata.
"Mintha lattam volna mar ilyet - vagyis az űrakademian mar tanitottak. Ez teljesen ugy nez ki, mint egy árpádsávos zászló. De lehetetlen! Hisz ok mar évszázadok ota kihaltak!!"


A Vismajor2000 nevre keresztelt forma- es szinfelismero szoftver azonban megerositette az ex-szazados gyanujat.

Bizony, az ur-neo-nacik meg e tavoli szegletet is elleptek a galaxisnak.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 9 2014 06:55am
Quote (josheide @ 9 Dec 2014 12:49)
Nem tapasztaltak semmilyen üzemzavart.

Ugyanakkor nehéz volt a leszálláshoz megfelelő környezetet találni. Nem lett volna ugyanis szerencsés ha egy melegvízforrás megolvasztotta volna alattuk a jeget, és a fagyos óceánba merült volna a hajó.

Órákig repültek, míg az őrmester végül egy kicsi, de megbízhatónak tűnő fennsíkon tette le a hajót. A biztonságos szárazföld csupán pár kilóméter átmérőjű terület volt. Szabad szemmel is könnyen belátható, jól védhető hely.

Kovássy, aki az első felderítő csapat tagja volt hívta fel a pilóta figyelmét a sziklák között található kisebb-nagyobb barlangokra.

"Előfordulhat, hogy itt a M.E.S.H.en kívül más életformával is találkozni fogunk."


Erre felkészülvén védelmi állást kezdtek kialakítani az egység tagjai, Jarabek műszaki tiszt vezetésével, aki éppen a radartorony felállításán ügyködött, hogy feltudják térképezni a bolygó felszínét, amit az űrből nem tudtak megtenni valamiféle zavaró energia miatt. Csillag őrmester és Kovássy kadét régről ismerték egymást és az őrmester tisztában volt Kovássy képességeivel ideiglenesen megtette tizedessé, hogy vezethesse a felderítő akciókat, ezt követően a felderítő osztag kétfős csoportokra oszlott és 8-an négy irányba indultak el. Kovássy tizedes mellé Balla közlegényt osztották be. Szkafanderekre nem volt ugyan szükség, mert oxigéndús lélegezhető atmoszférája volt a bolygónak, viszont az elviselhetetlen hideg miatt annyira be volt mindenki bugyolálva a fehér álcaruhájába, hogy nem is ismerték volna fel egymást, ha nem lett volna rangjelzés a vállukon. El is indultak hát a felderítők útjukra és ahogy lassan távolodtak a fehér ruhájuk beleolvadt a hófödte tájba és szépen lassan eltűntek a láthatáron, immáron csak rádióval tudtak kommunikálni egymással. Amikor Balla közlegény előrement és felért a hágó tetejére ...

javallom akkor legyen úgy, hogy a ti postjaitok az enyém után következnek

This post was edited by Cpt_Ghost on Dec 9 2014 06:57am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 9 2014 07:04am
Quote (josheide @ 9 Dec 2014 13:54)
A Vismajor2000 nevre keresztelt forma- es szinfelismero szoftver azonban megerositette az ex-szazados gyanujat.

Bizony, az ur-neo-nacik meg e tavoli szegletet is elleptek a galaxisnak.


Kovássy tizedes jelentést tett erről az állomásnak és ekkor már elkészült a radartorony is, úgyhogy Jarabek műszaki tiszt elkezdte a feltérképezését a koordináták mentén és egy horogkereszt formájú létesítményre bukkantak a képernyőn.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 9 2014 10:36am
Quote (Cpt_Ghost @ Dec 9 2014 02:04pm)
Kovássy tizedes jelentést tett erről az állomásnak és ekkor már elkészült a radartorony is, úgyhogy Jarabek műszaki tiszt elkezdte a feltérképezését a koordináták mentén és egy horogkereszt formájú létesítményre bukkantak a képernyőn.


Közben visszajött a gejzír által kiokádott víz/gáz permet kémiai elemzésére kiküldött labor-drón. A 10 km sugarú körben fellelt 37 gejzír elemzése alapján megközelítőleg azonos koncentrációban találtak: nitrogént, metánt, oxigént, széndioxidot mindegyik mintában.

Fura, szólalt meg Lajo segédtiszt. Mintha csak fingot elemeznék. Rici kezében megállt a kanál. "Már láttam ilyet"...mondta sokat sejtetően.
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Dec 9 2014 11:09am
Quote (beni @ 9 Dec 2014 17:36)
Közben visszajött a gejzír által kiokádott víz/gáz permet kémiai elemzésére kiküldött labor-drón. A 10 km sugarú körben fellelt 37 gejzír elemzése alapján megközelítőleg azonos koncentrációban találtak: nitrogént, metánt, oxigént, széndioxidot mindegyik mintában.

Fura, szólalt meg Lajo segédtiszt. Mintha csak fingot elemeznék. Rici kezében megállt a kanál. "Már láttam ilyet"...mondta sokat sejtetően.


!!!! ציטער אויס בראָ - szólalt meg Jarabek műszaki tiszt is.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 9 2014 11:24am
Quote (Ghostmasterq @ Dec 9 2014 06:09pm)
!!!! ציטער אויס בראָ - szólalt meg Jarabek műszaki tiszt is.


Jarabek csak tudatlansága okán volt nyugodt. Illetve azért, mert ő már órákkal a szuper érzékeny szondák előtt kiszagolta a dolgot, hála a hordó méretű orrának.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 9 2014 11:53am
Quote (beni @ 9 Dec 2014 18:24)
Jarabek csak tudatlansága okán volt nyugodt. Illetve azért, mert ő már órákkal a szuper érzékeny szondák előtt kiszagolta a dolgot, hála a hordó méretű orrának.


Eközben Kovássy tizedes es Balla közlegény pozicioba kerultek a hegyteton. Kovássy tizedes összeszerelte a mesterlövesz puskáját, lefeküdtek a hóba, Kovássy a puska távcsövén, Balla pedig a figyelőn keresztül pásztázta a létesítményt, eközben Balla közlegény elvégezte a szükséges számításokat ( szél, pára, gravitáció etc) és nemsokára előbukkant pár katona, Kovássy engedélyt kért a támaszponttól tüzet nyitni...
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Dec 9 2014 11:58am
kezd kurvaszar lenni
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 9 2014 12:18pm
Quote (sylke @ 9 Dec 2014 18:58)
kezd kurvaszar lenni


Ja már lekéne zárni, kezd uncsi lenni
Go Back To Magyar Topic List
Prev134567Next
Add Reply New Topic New Poll