d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Érdekes Folyamatnak Lehetünk Szemtanúi...
Prev13456715Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 24 2014 01:02pm
Quote (Anarkin @ 24 Nov 2014 19:59)
http://i.imgur.com/r2gCurb.png


Egy darabig meg talan lesz rozsaszin vaio a piacon
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,991.38
Trader: Trusted
Nov 24 2014 01:04pm
Quote (josheide @ 24 Nov 2014 20:58)
De csinalnak.

Lasd Sony vaio szeria

ja es van belole pont rozsaszin is.


Olyan laptop lenne fasza, aminek a külseje is valamilyen képernyő lenne és akkor olyan színű, mintázatú lenne, amilyet csak szeretnél. Sőt, mivel állíthatod, ezért az öltözékedhez, irodai kiegészítőkhöz vagy úgy bármihez igazítható lenne. Divatorientált nők előnyben. :D


lenne
Member
Posts: 42,131
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Nov 24 2014 01:05pm
Quote (GoreKnight9 @ Nov 24 2014 06:57pm)
be kell kapcsolni
huehue


:lol:
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 24 2014 01:13pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 24 Nov 2014 20:04)
Olyan laptop lenne fasza, aminek a külseje is valamilyen képernyő lenne és akkor olyan színű, mintázatú lenne, amilyet csak szeretnél. Sőt, mivel állíthatod, ezért az öltözékedhez, irodai kiegészítőkhöz vagy úgy bármihez igazítható lenne. Divatorientált nők előnyben. :D


lenne


Vagy mondjuk lehetne egy feheren vilagito alma a hatuljan.
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,991.38
Trader: Trusted
Nov 24 2014 01:16pm
Quote (josheide @ 24 Nov 2014 21:13)
Vagy mondjuk lehetne egy feheren vilagito alma a hatuljan.


Naneeee, ez az ötlet zseniális! :o
Egyszer valaki tuti megcsinálja és hülyére keresi magát vele!
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 24 2014 01:21pm
Quote (josheide @ Nov 24 2014 07:58pm)
De csinalnak.

Lasd Sony vaio szeria

ja es van belole pont rozsaszin is.


embeir áron gondoltam
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 24 2014 01:30pm
Quote (Vismajor @ 24 Nov 2014 20:21)
embeir áron gondoltam


Na akkor most meseld el hogyan torted el a kezed es a telod!
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Nov 24 2014 02:27pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 24 Nov 2014 16:11)
Hay!

TV-kről van szó.

Általában, ami a műszaki cikkek technológiai fejlődésnek egyik legnagyobb gátja az, hogy igyekeznek eltolni a fejlesztéseket, ha még a régi termékekre is igény van.

Tökéletesen megfigyelhető ez pendrive-ok/SSD-k területén, ahol simán sok-sok terránál járhatnának, ha akarnának... csak épp felesleges, lassabban csöpögtetik a népnek és így mindig "rákényszerítenek", hogy vedd meg az újabbat, ami már nagyobb kapacitású. Tudatosan tartják magasan az árakat.

Ellenben, ami a TV-k esetében az elmúlt 1 évben történik, az valami elképesztő és szerintem az egyik legnagyobb fail, ever.

Egy kis történeti áttekintés:
Régebben, évtizedekig csak képcsöves TV-k voltak...
Aztán megjelentek olyan 15 éve a plazma, majd az LCD TV-k . Ezek is nagyon sokáig "egyeduralkodói" voltak a piacnak. Egyszerűen semmilyen technológia vetélytársuk nem akadt
Ám, pár éve bejöttek a Smart TV-k, LED TV-k és projectorok, amik így egy egész szép palettát biztosítottak, pláne úgy, hogy a plazma tv-ket és még lcd tv-ket is gyártottak.

Viszont az elmúlt 1 év.......
Elképesztő módon bepörgött a piac.

Hatalmas várakozás előzte meg a 4k-s TV-ket (UHD 3840x2160) és - velem együtt - nagyon sokan azt hitték, hogy itt már úgy nagyjából vége is van a dolognak, mert ez már olyan felbontást biztosít, amit tényleg nem érdemes felülmúlni.
Rá 1-2 hónapra érkezett meg derült égből villámcsapásként az ovális TV-k generációja, ahol a képernyő nem síkban van, hanem ívelt. Szintén 4k-ban, ami így a "hagyományos" 4k-s TV-k árát lenyomta a francba, mert pár hónap alatt elavult technológiává vált.
Ismét csak pár hónap telt el és megjelentek az OLED TV-k... amik visszavettek a felbontásból és "csak" Full HD-ban gyártottak, de olyan képet biztosít, hogy beszarás.

Ez a folyamat okozza azt, hogy egy  40" 3D Smart UHD LED TV most 175 000 ft körül mozog, ahelyett, hogy 1 millió lenne.

Szerintem hatalmas bukás volt a TV gyártóknak az, hogy gyakorlatilag 3 havonta elavulttá tették a korábbi technológiákat és ahelyett, hogy milliókért tudták volna eladni őket, le kellett vinni harmadára/negyedére az árát, mert különben nem vették volna meg.

Mindenesetre biztosra veszem, hogy még 1-2 hónap és kihoznak 4k-s OLED TV-t is, ami megint felborítja az egészet...

Mi értele van, azt nem tudom, de jó látni, hogy már a 4k-s TV-ket is "szarért-hugyért" dobálják az ember után. :D


inb4 tl;dr


55"-ös Samsung 3D HD faszom tudja milyen TV-t vettem átszámítva kb 180K HUF-ért amikor Magyarországon az a tévé 450K volt.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 24 2014 04:14pm
Quote (ace07 @ 24 Nov 2014 22:27)
55"-ös Samsung 3D HD faszom tudja milyen TV-t vettem átszámítva kb 180K HUF-ért amikor Magyarországon az a tévé 450K volt.


ITT: ace07 is svajcban el.
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Nov 24 2014 04:19pm
nincs tévém
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456715Next
Add Reply New Topic New Poll