d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev13456718Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 21 2014 11:57am
nem. LOL
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Nov 21 2014 12:05pm
Quote (josheide @ Nov 21 2014 06:25pm)
Megse hagyhatjuk ehen halni azokat akik szerencsetlenebbek nalunk?

Vagy szerinted?



Volt egy ilyen vita angolon nalunk es kiderult h az otletemet eppenseggel mar alkalmazzak angliaban
Szigoruan ellenorzott kozmunka/hasonlo melle kotnem az ilyen night shelter hasznaltat + penzt is kapna meg a kajat az "ingyenkonyhan" is ez utan kapna
Es ezt lehet teljesen szajbaragosan kezdeni azzal aki 20 eve hajlektalan/munkanelkuli es szep lassan tobb meloz es ezzel egyutt juttatast adni mig vegul egyentol fuggoen egyszer visszakerulhetne a tarsadalomba

Aki annyira nem kepes hogy 15 percben az intezmeny korul osszesoporje a leveleket cserebe a kaja+szallas+penzert(ofc ez meg mindig deficit es alapitvany/szoctammal valosulna meg, de legalabb valamilyen fejlodes lenne) az felolem ehenhalhat tbh
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 21 2014 12:49pm
Quote (cowding @ 21 Nov 2014 19:05)
Volt egy ilyen vita angolon nalunk es kiderult h az otletemet eppenseggel mar alkalmazzak angliaban
Szigoruan ellenorzott kozmunka/hasonlo melle kotnem az ilyen night shelter hasznaltat + penzt is kapna meg a kajat az "ingyenkonyhan" is ez utan kapna
Es ezt lehet teljesen szajbaragosan kezdeni azzal aki 20 eve hajlektalan/munkanelkuli es szep lassan tobb meloz es ezzel egyutt juttatast adni mig vegul egyentol fuggoen egyszer visszakerulhetne a tarsadalomba

Aki annyira nem kepes hogy 15 percben az intezmeny korul osszesoporje a leveleket cserebe a kaja+szallas+penzert(ofc ez meg mindig deficit es alapitvany/szoctammal valosulna meg, de legalabb valamilyen fejlodes lenne) az felolem ehenhalhat tbh


Ezt hivjak pauperizacionak es ez volt a joleti allam letrejotte elott.
Member
Posts: 42,127
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,520.00
Nov 21 2014 12:53pm
Quote (josheide @ Nov 21 2014 07:49pm)
Ezt hivjak pauperizacionak es ez volt a joleti allam letrejotte elott.


Az efféle szavaktol mindig alabbhagy az erekciom
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 21 2014 01:10pm
Quote (josheide @ 21 Nov 2014 20:49)
Ezt hivjak pauperizacionak es ez volt a joleti allam letrejotte elott.


Es az gyogyithato?
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 21 2014 01:12pm
Quote (daneeka10 @ Nov 21 2014 06:11pm)
azt tudom meg elkepzelni, hogy lehetne kulon segely azoknak akiknek az automatizalas vette el a munkahelyet es akkor par ev vagy evtized alatt le lehetne cserelni mindenkit es a robotok termelnek a GDP-t. Bar ez esetben se tudom, hogy milyen hatassal lenne a penz ertekere ha mar nem allna mogotte munka, onfelaldozas, szopas.


Munka nelkul mi ertelme elni? Es itt ne a napi 8 orat vedd alapul, hanem azt hogy legyenek celjai az embernek, dolgozzon ertuk, es elerje oket. Mi ertelme van annak hogy az emberek munka nelkul is kapjanak fizetest, es miert lenne ez jo a tarsadalomnak??

Ha az embereknek igy biztositanak a letminimumot azzal a tarsadalom rengeteg potencialt veszitene, az emberek elete rosszabb lenne, az egesz nem vezet sehova, legalabbis en nem latom hova.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 21 2014 01:17pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Nov 21 2014 08:12pm)
Munka nelkul mi ertelme elni? Es itt ne a napi 8 orat vedd alapul, hanem azt hogy legyenek celjai az embernek, dolgozzon ertuk, es elerje oket. Mi ertelme van annak hogy az emberek munka nelkul is kapjanak fizetest, es miert lenne ez jo a tarsadalomnak??

Ha az embereknek igy biztositanak a letminimumot azzal a tarsadalom rengeteg potencialt veszitene, az emberek elete rosszabb lenne, az egesz nem vezet sehova, legalabbis en nem latom hova.


tobb idejuk maradna kreativ szabadidokihasznalasra, es a muveszetekben, muvelodesben, kreativ idoeltoltesre, szocializalodasra, gyereknevelsre szannak az idot?
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 01:21pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Nov 21 2014 07:12pm)
Munka nelkul mi ertelme elni?


mi a kurvaistent olvasok
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 21 2014 01:24pm
Quote (jarabekg @ Nov 21 2014 08:17pm)
tobb idejuk maradna kreativ szabadidokihasznalasra, es a muveszetekben, muvelodesben, kreativ idoeltoltesre, szocializalodasra, gyereknevelsre szannak az idot?


Egy masik tarsadalomban/a jovoben talan.

De azok az atlagemberek akiket kora reggel latok a buszra varni tobbsegeben megulnenek a teve elott, jatszananak a szamitogeppel, eljarnanak a kocsmaba etc.


Persze ha az egesz jobb kozoktatassal jar, es megvaltozik a vilag lehet hogy hasznosan toltenek az emberek az idejuket, de jelenleg a tulnyomo tobbseg szerintem csak elbaszna. Van is erre egy kozmondasunk, tetlen keznek az ordog ad munkat.

Ha meg mar jobb a kozoktatas, okosabbak az emberek akkor meg hasznosabb munkat is eltudnak vegezni, es meg nagyobb baj ha csak otthon rohadnak. A muveszetet es tarsait meg lassa el a rendszer, ez is csak annyira utopisztikus mint az, hogy ezek az emberek hasznosan toltenek el az idejuket.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 21 2014 02:00pm
Quote (Senee @ Nov 21 2014 08:21pm)
mi a kurvaistent olvasok


mind tudjuk hogy csak adod magadat itt a vilaghalon

a valosagban jomunkasember vagy, joszivvel dolgozzol a szalag mellett, fontosnak tartod a tarsadalomban betoltott szerepedet, nemsokara meghazasodsz es peldasan, munkara neveled gyermekeidet, majd egyszeru, de boldog emberkent szenderulsz jobbletre, baratok kozott
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456718Next
Add Reply New Topic New Poll