d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Rák > 7 Részes Sorozat
Prev13456710Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 27 2014 11:49pm
Quote (AngryBug @ Aug 28 2014 12:33am)
nem működik? nem mondom egy szóval se, hogy a kemoterápia jó, mert életem legrosszabb időszaka volt átélni azt a 7 kezelést, és maradandó károsodást szenvedtem, de biztosra tudom mondani, hogy gyógyult vagyok, és ez a kemoterápiának köszönhető.
a kemo kezelés fordította vissza a daganatok növekedését.. már tüdőn keresztül hánytam vért a tüdőáttétek miatt, ami már az első kezelés elkezdésével megszűnt, egyébként nem éltem volna meg a 2014-et
járj utána a dolgoknak mielőtt elkezdesz érvelni valamivel kapcsolatban championmath onkológus főorvos úr.


Örülök, hogy így érzed, remélem így is van, de sajnos a statisztikák azt mutatják, hogy aki ,,meggyógyult" kemoval, az 5 éven belül vagy meghal vagy újra diagnosztizálják. Persze simán lehet, hogy téged nem fognak többet, ha gyökeresen változtatsz az életmódodon, de az nem a kemotol lesz.

Pl családban 30 éve volt szívrohama valakinek, előtte 4 doboz cigit szívott naponta utánna egyet se azóta teljesen rendben van.

Egyáltalán nem akarok vitatkozni itt senkivel, úgyhogy megyek is, viszont azért ha megnézitek például a koleszterint/telített zsírsavat, amit a nyolcvanas években az ellenségnek kiáltottak ki,

mára bebizonyosodott egyiknek sincs köze a szívinfarktushoz. Imo meg kéne változtatni azt a tévképzetet, hogy az orvosok mindent tudnak.

Quote (Baleee @ Aug 28 2014 12:09am)
remelem tavgyogyit o is egy mmosogep ffutoszallal. Az ilyen idiotakat vihetne el a rak.

amugy meg de volt 100 eve is rak, csak nem biztos, hogy felismertek barmelyik tipusat, mert nem volt meg a diagnosztika hozza. Sot az okori yiptomban is voltak akik rakban hwltak meg, meg mas kulturakban is. A statisztika manapsag sok betegsegre azert mutathat nagyobb szamokat, mert most kisebb bajokkal is mar tobb ember megy el orvoshoz, regen meg kb csak 'a vegso estben'.

ui.:  mg mindig utalok touch screen billen irni


Igen volt 100-1000 éve is 1-2%-ban, persze lehet mondani, hogy előbb meghaltak az emberek stb. De ha nem a rákot nézzük szív és érrendszeri problémák szintén, 100 éve 1%, most M.O.n 50%, és ezt viszont teljesen vissza lehet fordítani étrendel, sokan ezt is teszik, orvosok. Elhízás, 80-as években kb 5-10% Most 40-50%-

Ha mondjuk valaki elhízott, szintén a legrosszabb amit tehet az, hogy elmegy orvoshoz, mit mond? Egyél kevesebbet, mozogj többet, semmit nem tud mondani milyen ételeket egyél, mert nem tanították meg, aztán a végső megoldás, hogy kivágják a zsírja nagy részét, meg a gyomrát összeszűkítik, csak ebbe a műtétbe meghal 20-30% ráadásul nem működik főleg a zsírleszívás.

Melyik orvos az aki bármit is mond a rákosoknak/cukorbetegeknek/szívbetegeknek az életmódról? Azzal kezdik, hogy nagyon fontos lenne minden este időben lefeküdni sokat aludni, legalább 20 percet a napon tölteni napközben, semmit nem enni csak természetes ételeket, semmit ami egy dobozban/zacskóban van, sétálni félórát, nem. Abban sajnos semmi pénz nincs, hogy

a napot, zöldségeket javasoljanak, nem feltétlen az orvosok hibája ez, ők csak azt tudják amire tanítják őket és az, hogy x problémára ez meg ez a gyógyszer kell.

http://www.youtube.com/watch?v=v8WA5wcaHp4

Itt az orvostudomány brillianciája a szív és érrendszeri betegségek terén

This post was edited by championmath on Aug 27 2014 11:52pm
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Aug 28 2014 01:46am
Quote (championmath @ Aug 28 2014 06:49am)
Örülök, hogy így érzed, remélem így is van, de sajnos a statisztikák azt mutatják, hogy aki ,,meggyógyult" kemoval, az 5 éven belül vagy meghal vagy újra diagnosztizálják. Persze simán lehet, hogy téged nem fognak többet, ha gyökeresen változtatsz az életmódodon, de az nem a kemotol lesz.

Pl családban 30 éve volt szívrohama valakinek, előtte 4 doboz cigit szívott naponta utánna egyet se azóta teljesen rendben van.

Egyáltalán nem akarok vitatkozni itt senkivel, úgyhogy megyek is, viszont azért ha megnézitek például a koleszterint/telített zsírsavat, amit a nyolcvanas években az ellenségnek kiáltottak ki,

mára bebizonyosodott egyiknek sincs köze a szívinfarktushoz. Imo meg kéne változtatni azt a tévképzetet, hogy az orvosok mindent tudnak.



Igen volt 100-1000 éve is 1-2%-ban, persze lehet mondani, hogy előbb meghaltak az emberek stb. De ha nem a rákot nézzük szív és érrendszeri problémák szintén, 100 éve 1%, most M.O.n 50%, és ezt viszont teljesen vissza lehet fordítani étrendel, sokan ezt is teszik, orvosok. Elhízás, 80-as években kb 5-10% Most 40-50%-

Ha mondjuk valaki elhízott, szintén a legrosszabb amit tehet az, hogy elmegy orvoshoz, mit mond? Egyél kevesebbet, mozogj többet, semmit nem tud mondani milyen ételeket egyél, mert nem tanították meg, aztán a végső megoldás, hogy kivágják a zsírja nagy részét, meg a gyomrát összeszűkítik, csak ebbe a műtétbe meghal 20-30% ráadásul nem működik főleg a zsírleszívás.

Melyik orvos az aki bármit is mond a rákosoknak/cukorbetegeknek/szívbetegeknek az életmódról? Azzal kezdik, hogy nagyon fontos lenne minden este időben lefeküdni sokat aludni, legalább 20 percet a napon tölteni napközben, semmit nem enni csak természetes ételeket, semmit ami egy dobozban/zacskóban van, sétálni félórát, nem. Abban sajnos semmi pénz nincs, hogy

a napot, zöldségeket javasoljanak, nem feltétlen az orvosok hibája ez, ők csak azt tudják amire tanítják őket és az, hogy x problémára ez meg ez a gyógyszer kell.

http://www.youtube.com/watch?v=v8WA5wcaHp4

Itt az orvostudomány brillianciája a szív és érrendszeri betegségek terén


Regen is volt rak, nehany fajtajat neven is neveztek. Van olyan fajtaja ami azota sokkal elterjedtebb,e s van olyan ami szinte elo se fordul, nem is ertem ezt a nagy altalanositast.

Nyilvan sok hatulutoje van a modern vilagnak, de nem mindegyiket muszaly megelned. Es eppen ez az amiben mas a jelenkor, mert mostmar az eletmodjaert mindenki maga felel(beszeljunk a legalabb fejlodo tarsadalmakrol), lehetosege van gyakorlatilag barmire esszeru keretek kozott. Ehet valasztekosan, elhet jo levegon, mozoghat sokat, kerulheti a tomegesen eloallitott eteleket es adalekokat etc - persze mindennek megvan az ara, es nem feltetlenul penzben, ezt csak a lelekben szegenyebbek kedveert irom ide. Az orvosok feladata nem az, hogy eletmodra oktassak az embereket, hogy megvaltoztassak a tarsadalmat, de szerintem tulnyomo reszt egy lenyegesen jobb utat kinalnak az embereknek mint amilyet jarnak.

Innentol kezdve mi ertelme az orvosokat meg a vilagot okolni a rakert es a ravalo gyogyszerekert? Biztos vagyok benne, hogy az orvosok tulnyomo tobbsege mindent megtesz a betegeiert, ok sem lelkesednek a kemoterapiaert, es ha draga hat draga. Mindennek megvan az ara, es ez ennyibe kerul. Ha megtudnak gyogyitani meggyogyitanak, es valoszinuleg sokkal tobbe kerulne, sokkal tobbet lehetne vele keresni, es akkor meg azert lehetne sirni.

Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Aug 28 2014 01:54am
Quote (championmath @ 28 Aug 2014 06:49)
Örülök, hogy így érzed, remélem így is van, de sajnos a statisztikák azt mutatják, hogy aki ,,meggyógyult" kemoval, az 5 éven belül vagy meghal vagy újra diagnosztizálják. Persze simán lehet, hogy téged nem fognak többet, ha gyökeresen változtatsz az életmódodon, de az nem a kemotol lesz.

Pl családban 30 éve volt szívrohama valakinek, előtte 4 doboz cigit szívott naponta utánna egyet se azóta teljesen rendben van.

Egyáltalán nem akarok vitatkozni itt senkivel, úgyhogy megyek is, viszont azért ha megnézitek például a koleszterint/telített zsírsavat, amit a nyolcvanas években az ellenségnek kiáltottak ki,

mára bebizonyosodott egyiknek sincs köze a szívinfarktushoz. Imo meg kéne változtatni azt a tévképzetet, hogy az orvosok mindent tudnak.



Igen volt 100-1000 éve is 1-2%-ban, persze lehet mondani, hogy előbb meghaltak az emberek stb. De ha nem a rákot nézzük szív és érrendszeri problémák szintén, 100 éve 1%, most M.O.n 50%, és ezt viszont teljesen vissza lehet fordítani étrendel, sokan ezt is teszik, orvosok. Elhízás, 80-as években kb 5-10% Most 40-50%-

Ha mondjuk valaki elhízott, szintén a legrosszabb amit tehet az, hogy elmegy orvoshoz, mit mond? Egyél kevesebbet, mozogj többet, semmit nem tud mondani milyen ételeket egyél, mert nem tanították meg, aztán a végső megoldás, hogy kivágják a zsírja nagy részét, meg a gyomrát összeszűkítik, csak ebbe a műtétbe meghal 20-30% ráadásul nem működik főleg a zsírleszívás.

Melyik orvos az aki bármit is mond a rákosoknak/cukorbetegeknek/szívbetegeknek az életmódról? Azzal kezdik, hogy nagyon fontos lenne minden este időben lefeküdni sokat aludni, legalább 20 percet a napon tölteni napközben, semmit nem enni csak természetes ételeket, semmit ami egy dobozban/zacskóban van, sétálni félórát, nem. Abban sajnos semmi pénz nincs, hogy

a napot, zöldségeket javasoljanak, nem feltétlen az orvosok hibája ez, ők csak azt tudják amire tanítják őket és az, hogy x problémára ez meg ez a gyógyszer kell.

http://www.youtube.com/watch?v=v8WA5wcaHp4

Itt az orvostudomány brillianciája a szív és érrendszeri betegségek terén


Aha, ez tipikusan olyan dolog, ami nem hagy nyomot.



Kicsit el vagy tevedve.

A zsirleszivas halalozasi aranya se 20-30%.

Es ha mar ott a tumor, akkor feldughatod magadnak a zoldsegeid, nem fogjak megmenteni az eleted.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 28 2014 02:35am
olyan ignoráns vagyok hogy kb amig nem alakitja az életem addig kettéfosom a rákot écet ebolát lábgombát
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Aug 28 2014 02:36am
Quote (josheide @ 27 Aug 2014 22:59)
Amugy sry ha tapintatlan voltam, igazan nem volt celom de nekem is van egy rokonom aki valami durva rakot tulelt es teljesen megvaltozott, ilyen fura spiritualis dolgokban kezdett el hinni es nem volt o se hajlando hinni a statisztikaimnak.

Kicsit turelmetlen vagyok az ilyen emberekkel.


a legtöbb ilyen úgy működik, h elmegy xy orvoshoz, türelmetlen, omg nem gyógyultam meg 1 hét alatt, elmegyek vmi spiritualistához is. aztán ha szépen lassan meggyógyul, akkor ofc a spiritualista gyógyított meg kézrátétellel, nem a folyamatos orvosi kezelés

amúgy meg ha vki felépül mondjuk szívrohamból vagy rákból és utána változtat az életmódján és boldogan él 90 éves koráig, akkor az is az orvosok érdeme, mert ha nem lennének, akkor nem élte volna meg az életmód változtatás lehetőségét (fyi)


amúgy be kellene lépned a szcientológiai egyházba, ott megértő fülekre találnál.

This post was edited by zsansaccount on Aug 28 2014 02:45am
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 28 2014 03:17am
Quote (zsansaccount @ Aug 28 2014 10:36am)
a legtöbb ilyen úgy működik, h elmegy xy orvoshoz, türelmetlen, omg nem gyógyultam meg 1 hét alatt, elmegyek vmi spiritualistához is. aztán ha szépen lassan meggyógyul, akkor ofc a spiritualista gyógyított meg kézrátétellel, nem a folyamatos orvosi kezelés

amúgy meg ha vki felépül mondjuk szívrohamból vagy rákból és utána változtat az életmódján és boldogan él 90 éves koráig, akkor az is az orvosok érdeme, mert ha nem lennének, akkor nem élte volna meg az életmód változtatás lehetőségét (fyi)


amúgy be kellene lépned a szcientológiai egyházba, ott megértő fülekre találnál.


Kibeszél spiritualistáról te szerencsétlen, a videóban is szerepelnek orvosok, csak a szkeptikusabb fajtából, egyáltalán nem vagyok az orvosok ellen direkt írtam, hogy a vészhelyzeteknél nagyon hasznosak,

csak a krónikus betegségekkel nem tudnak mit kezdeni, második sorra meg, írod, hogy van aki felépül rákból/szívrohamból, implikálod, hogy a kezelésektől épült fel, úgy, hogy egy kibaszott cikket/kutatást nem olvastál el, a kezelések hatékonyságáról, vagy arról, hogy hogy működnek

pl szívinfarktusnál, statin drogok, katéter, stb. sőt lefogadom fingod sincs, hogy egyáltalán mi a protokoll ilyen esetekbe, de bejössz a topikba és írsz egy ide nem illő faszságot, úgy, hogy bele se néztél a videóba, csak elolvastad a többiek kommentjét és egyből úgy érzed írnod kell egy hasonlót, csak, hogy ne tagadjanak ki, nevetséges

Quote (josheide @ Aug 28 2014 09:54am)
Aha, ez tipikusan olyan dolog, ami nem hagy nyomot.

http://breastcancerinfoblog.com/wp-content/uploads/2014/07/lungs-after-quitting-smoking.jpg

Kicsit el vagy tevedve.

A zsirleszivas halalozasi aranya se 20-30%.

Es ha mar ott a tumor, akkor feldughatod magadnak a zoldsegeid, nem fogjak megmenteni az eleted.


Sry igazad van, elírtam nem a zsírleszívást akartam, hanem ezt a ,,gastric bypass" műtétet magyarul nem tudom gyomor/bélszűkítés? 6 hónapon belül 15-20%-a jelez komplikációkat és 2% 1 hónapon belül belehal. Pedig az elhízás tényleg 100%-ban étrend kérdése.

Írod, hogy ha ott a tumor akkor feldughatod a zöldsegidet, ezt az allítást megis mire alapozod? Pont, hogy ilyenkor a legfontosabb. Szerinted ha megfazol vagy lazad van mi gyógyít meg? Nem a gyógyszer amit beveszel hanem a szervezeted. Miért lenne más a rák? Meg kell teremteni a megfelelő körülményeket a gyógyuláshoz.

Imo több értelme van mint kórházba menni ahol megmérgeznek+sugaraznak (ami rákot okoz) mindez egy stresszes környezetben ahol parízeres margarinos kenyeret kapsz reggelire meg vacsorára.

Quote (TresholdOfUniverse @ Aug 28 2014 09:46am)
Regen is volt rak, nehany fajtajat neven is neveztek. Van olyan fajtaja ami azota sokkal elterjedtebb,e s van olyan ami szinte elo se fordul, nem is ertem ezt a nagy altalanositast.

Nyilvan sok hatulutoje van a modern vilagnak, de nem mindegyiket muszaly megelned. Es eppen ez az amiben mas a jelenkor, mert mostmar az eletmodjaert mindenki maga felel(beszeljunk a legalabb fejlodo tarsadalmakrol), lehetosege van gyakorlatilag barmire esszeru keretek kozott. Ehet valasztekosan, elhet jo levegon, mozoghat sokat, kerulheti a tomegesen eloallitott eteleket es adalekokat etc - persze mindennek megvan az ara, es nem feltetlenul penzben,  ezt csak a lelekben szegenyebbek kedveert irom ide. Az orvosok feladata nem az, hogy eletmodra oktassak az embereket, hogy megvaltoztassak a tarsadalmat, de szerintem tulnyomo reszt egy lenyegesen jobb utat kinalnak az embereknek mint amilyet jarnak.

Innentol kezdve mi ertelme az orvosokat meg a vilagot okolni a rakert es a ravalo gyogyszerekert? Biztos vagyok benne, hogy az orvosok tulnyomo tobbsege mindent megtesz a betegeiert, ok sem lelkesednek a kemoterapiaert, es ha draga hat draga. Mindennek megvan az ara, es ez ennyibe kerul. Ha megtudnak gyogyitani meggyogyitanak, es valoszinuleg sokkal tobbe kerulne, sokkal tobbet lehetne vele keresni, es akkor meg azert lehetne sirni.


Nagyon tetszett ez a komment, igen részben ezért is nyitottam a topicot, pont ezt sugallja ez a video is imo, hogy ne az orvosokra hagyatkozzon senki az egészségét illetően hanem vállaljon felelősséget érte. Szerintem se rossz emberek az orvosok, ők segíteni szeretnének biztos vagyok benne, de tény, hogy a krónikus betegségeknél nagyon rossz a felépülés aránya, nem működnek a protokollok.

Quote (Fej @ Aug 28 2014 11:25am)
amennyire tudom zsan pecsett tanul az orvosin, talan pszichologiat


Akkor gondolom megsértődött, hogy valaki meg meri kérdőjelezni az orvostudományt, ha viszont orvosnak tanul, gondolom járt kórházban és látja mik az eljárások szívbetegeknél/cukorbetegeknél stb.

This post was edited by championmath on Aug 28 2014 03:31am
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Aug 28 2014 03:25am
Quote (championmath @ 28 Aug 2014 10:17)
Kibeszél spiritualistáról te szerencsétlen, a videóban is szerepelnek orvosok, csak a szkeptikusabb fajtából, egyáltalán nem vagyok az orvosok ellen direkt írtam, hogy a vészhelyzeteknél nagyon hasznosak,

csak a krónikus betegségekkel nem tudnak mit kezdeni, második sorra meg, írod, hogy van aki felépül rákból/szívrohamból, implikálod, hogy a kezelésektől épült fel, úgy, hogy egy kibaszott cikket/kutatást nem olvastál el, a kezelések hatékonyságáról, vagy arról, hogy hogy működnek

pl szívinfarktusnál, statin drogok, katéter, stb. sőt lefogadom fingod sincs, hogy egyáltalán mi a protokoll ilyen esetekbe, de bejössz a topikba és írsz egy ide nem illő faszságot, úgy, hogy bele se néztél a videóba, csak elolvastad a többiek kommentjét és egyből úgy érzed írnod kell egy hasonlót, csak, hogy ne tagadjanak ki, nevetséges





amennyire tudom zsan pecsett tanul az orvosin, talan pszichologiat
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Aug 28 2014 03:33am
Amugy meselj mi valtotta ki beloled ezt az egesz rak iranti erdeklodest!
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 28 2014 03:40am
Quote (josheide @ Aug 28 2014 11:33am)
Amugy meselj mi valtotta ki beloled ezt az egesz rak iranti erdeklodest!


Miután kb 1 évig jártam orvosokhoz, és ~200 ezret költöttem csak a vizitekre miközbe egyre szarabbul lettem és nem tudtak semmit se csinálni, elegem lett, és nem mentem többet orvoshoz, el kezdtem utánna nézni, hátha van más megoldás,

aztán elkezdtem foglalkozni az étrend/egészség közti kapcsolatról, egyszóval nem a betegségemnek kerestem az okát, hanem minél többet próbáltam megtudni arról mi egy egészséges étrend/életmód mert kb halálomon voltam.

Úgy fél év után sikerült felépülnöm a károkból amit a napi két savcsökkentő gyógyszer tett az emésztésemmel, és szinte teljesen megszűnt az alap probléma is, ami folytonos nagyon erős torokfájás volt. (+fogytam 40 kilót)

Aztán kíváncsiságból utánna néztem pár betegségnek mint a rák/szívinfarktus/cukorbetegség, amikről én is ugyanígy gondoltam, hogy teljesen genetiika semmit nem lehet ellene csinálni ha diagnosztizálják baszhatod.

A rák meg főleg azért érdekes mert az tényleg az ami a legtitokzatosabb, nincs nagyon magyarázat rá, nem tudja szinte senki, hogy mi, mi okozza stb. Míg a szívinfarktust/cukorbetegséget már rég tudják, és vissza is lehet fordítani egyszerű életmódváltással.

Egyébként a zöldségek/gyógynövények nagyon hatásosak rengeteg betegség ellen, persze ha étrend/alvás stb rendbe van, de itt benne van, hogy semelyik gyógyszergyártó cég nem fog kutatást fizetni, ami a fokhagyma rákellenes hatását vizsgálni, mivel azt akarják kutatni amit el akarnak adni.

Még annyi, hogy azok alapján amiket olvastam az elmúlt hónapokban, klinikai kutatásokat is beleértve az alvás/napfény/egészséges étrend/mozgás/stresszmentes életmód minden krónikus betegség ellen sokkal hatásosabb mint bármi amit az orvostudomány tud ajánlani

This post was edited by championmath on Aug 28 2014 03:47am
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Aug 28 2014 03:47am
ohhhjaj
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456710Next
Add Reply New Topic New Poll