d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Mi A Vércsoportod?
Prev13456710Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Aug 14 2014 03:31am
Quote (cowding @ Aug 14 2014 10:24am)
ezen röhögtem



mert gecire nem szereti a tested ha más dolog van benne mint amit ő állit elő és elkezd ellene küzdeni
0- nál lehet ez a leggyengébb és 70% h tuléled a mellékhatást, de ha valami másbol kapsz véletlen ami erősebb reakciot vált ki abbol pár ml halálos


no én ehhez nem értek de ez így baromságnak tűnik nekem...
"A vércsoport tulajdonságai az érett, sejtmag nélküli vörösvérsejtek felületén lévő antigéneken alapulnak; a több száz ismert antigén közül vérátömlesztés szempontjából mindössze kettő jelentős: az alfa (A) és a béta (B) jelű. Az A-vércsoport azt jelzi, hogy a vörösvérsejten A-antigén van, a vérplazmában viszont béta-antitestek vannak. B vércsoportnál ennek épp a fordítottja igaz, míg az AB-típusnál mindkét antigén megtalálható, a 0-s vércsoportúaknak viszont semmilyen antigénjük nincs. "
"Azonos típusú antitestek és antigének találkozásakor (pl. ha a B-vércsoport béta-antigénje találkozik az A-vércsoport béta-antitestjeivel), a reakció nyomán a vörösvértestek kicsapódnak, összecsomósodnak, agglutinálódnak. Így, ha valakinek a sajátjától eltérő vércsoportú vért adnak, akkor pár percen belül akár halálos kimenetelű reakció is felléphet a kétféle vér találkozása nyomán. Ezért a rászorulóknak legideálisabb, ha csoportazonos vért kapnak, de más lehetőség is van, a lényeg, hogy ne olyan vért kapjon, amelynek antitestjei megtalálhatók az ő vérében. Így A-s és B-s vércsoport nem keveredhet, az AB vércsoportú ember azonban elvileg bárkitől kaphat vért, hiszen nincsenek antitestjei. A 0-s vércsoportúak vészhelyzet esetén bárkinek adhatnak vért, mert nem létező antigénjeik nem váltanak ki védekező reakciót a befogadó vérplazmában, ők viszont csak 0-s vércsoportú vért kaphatnak. A helyzetet bonyolítja még az Rh-faktor is amit nem szabad figyelemen kívül hagyni."
Az rh:
"Rh ~ Releasing hormon, hormonelválasztást serkentő antigén. Az RhD antigént a már említett Karl Landsteiner és Alexander S. Wiener fedezte fel 1937-ben, és rhesus majmok vérében mutatták ki először, innen az Rh jelölés. Az ember vérében ez az antigén vagy jelen van (Rh+), vagy nincs (Rh-). Az Rh+ domináns mendeli tulajdonság, azaz valaki csak úgy lehet Rh-, ha mindkét szülőtől olyan gént örököl (ettől még persze mindkét szülő lehet Rh+, ha heterozigóták). Az Rh- vérben természetes körülmények között nincsenek jelen antitestek, így a legtöbb esetben a véradásnál nem kell figyelembe venni ezt a vércsoportot. Rh- donorok vérét azonban antitest-vizsgálatnak kell alávetni. Figyelembe kell venni, hogy ha Rh- ember kap Rh+ vért, akkor az antitestek kialakulhatnak. Ezért olyan Rh- nőnek, aki még teherbe eshet, nem szabad Rh+ vért adni, mert ez egy Rh+ magzat esetében problémát okozhat, ugyanis az antitestek a méhlepényen keresztül a magzat vérébe jutnak, és megtámadják a magzat vörösvértestjeit. Ugyanez az állapot előállhat akkor is, ha az Rh- anya és az Rh+ magzat vére keveredik. Ebben az esetben anti-D antitestek termelődnek az anyában, melyek vagy a szülés során (amikor az anya és a magzat vére keveredhet), vagy a következő magzat hordásakor okoz betegséget, amit hydrops foetalisnak neveznek."

Nekem ebből még midnig az jön le, hogy a 0-nak se antitestje, se antigénje nincs, ezért azt bárkibe bele lehet nyomni, 0+nak viszont van antitestje, de nincs antigénje ezért bárkibe mehet aki POZITÍV(hogy egyezzen az antitest, az antigén meg ugye mindegy mert a nulláson az nincs)

This post was edited by Vismajor on Aug 14 2014 03:32am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 14 2014 03:36am
ennek örömére iszok ma pár liter sört
álitolag az segit a vérkébzésbe
elöálicsa a kedvezö dolgokat
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 14 2014 03:37am
Quote (Vismajor @ Aug 14 2014 10:31am)
no én ehhez nem értek de ez így baromságnak tűnik nekem...
"A vércsoport tulajdonságai az érett, sejtmag nélküli vörösvérsejtek felületén lévő antigéneken alapulnak; a több száz ismert antigén közül vérátömlesztés szempontjából mindössze kettő jelentős: az alfa (A) és a béta (B) jelű. Az A-vércsoport azt jelzi, hogy a vörösvérsejten A-antigén van, a vérplazmában viszont béta-antitestek vannak. B vércsoportnál ennek épp a fordítottja igaz, míg az AB-típusnál mindkét antigén megtalálható, a 0-s vércsoportúaknak viszont semmilyen antigénjük nincs. "
"Azonos típusú antitestek és antigének találkozásakor (pl. ha a B-vércsoport béta-antigénje találkozik az A-vércsoport béta-antitestjeivel), a reakció nyomán a vörösvértestek kicsapódnak, összecsomósodnak, agglutinálódnak. Így, ha valakinek a sajátjától eltérő vércsoportú vért adnak, akkor pár percen belül akár halálos kimenetelű reakció is felléphet a kétféle vér találkozása nyomán. Ezért a rászorulóknak legideálisabb, ha csoportazonos vért kapnak, de más lehetőség is van, a lényeg, hogy ne olyan vért kapjon, amelynek antitestjei megtalálhatók az ő vérében. Így A-s és B-s vércsoport nem keveredhet, az AB vércsoportú ember azonban elvileg bárkitől kaphat vért, hiszen nincsenek antitestjei. A 0-s vércsoportúak vészhelyzet esetén bárkinek adhatnak vért, mert nem létező antigénjeik nem váltanak ki védekező reakciót a befogadó vérplazmában, ők viszont csak 0-s vércsoportú vért kaphatnak. A helyzetet bonyolítja még az Rh-faktor is amit nem szabad figyelemen kívül hagyni."
Az rh:
"Rh ~ Releasing hormon, hormonelválasztást serkentő antigén. Az RhD antigént a már említett Karl Landsteiner és Alexander S. Wiener fedezte fel 1937-ben, és rhesus majmok vérében mutatták ki először, innen az Rh jelölés. Az ember vérében ez az antigén vagy jelen van (Rh+), vagy nincs (Rh-). Az Rh+ domináns mendeli tulajdonság, azaz valaki csak úgy lehet Rh-, ha mindkét szülőtől olyan gént örököl (ettől még persze mindkét szülő lehet Rh+, ha heterozigóták). Az Rh- vérben természetes körülmények között nincsenek jelen antitestek, így a legtöbb esetben a véradásnál nem kell figyelembe venni ezt a vércsoportot. Rh- donorok vérét azonban antitest-vizsgálatnak kell alávetni.Figyelembe kell venni, hogy ha Rh- ember kap Rh+ vért, akkor az antitestek kialakulhatnak. Ezért olyan Rh- nőnek, aki még teherbe eshet, nem szabad Rh+ vért adni, mert ez egy Rh+ magzat esetében problémát okozhat, ugyanis az antitestek a méhlepényen keresztül a magzat vérébe jutnak, és megtámadják a magzat vörösvértestjeit. Ugyanez az állapot előállhat akkor is, ha az Rh- anya és az Rh+ magzat vére keveredik. Ebben az esetben anti-D antitestek termelődnek az anyában, melyek vagy a szülés során (amikor az anya és a magzat vére keveredhet), vagy a következő magzat hordásakor okoz betegséget, amit hydrops foetalisnak neveznek."

Nekem ebből még midnig az jön le, hogy a 0-nak se antitestje, se antigénje nincs, ezért azt bárkibe bele lehet nyomni, 0+nak viszont van antitestje, de nincs antigénje ezért bárkibe mehet aki POZITÍV(hogy egyezzen az antitest, az antigén meg ugye mindegy mert a nulláson az nincs)


http://dnr.hu/tetudod/atultetes_beultetes_donacio_transzplantacio/veratomlesztes_vertranszfuzio/
Member
Posts: 39,304
Joined: Oct 30 2006
Gold: 79.11
Aug 14 2014 03:43am
0rh- vagy mi

This post was edited by Psyclon on Aug 14 2014 03:43am
Member
Posts: 5,054
Joined: Dec 27 2011
Gold: 0.00
Warn: 10%
Aug 14 2014 03:48am
0+
lehet kaptatok már az én awesum véremből, voltam véradásokon

This post was edited by Lacii on Aug 14 2014 03:55am
Member
Posts: 6,350
Joined: Sep 5 2007
Gold: 50.10
Aug 14 2014 04:22am
URH-
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Aug 14 2014 04:25am
B Rh +
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Aug 14 2014 04:29am
Quote (ScorpionLord @ Aug 14 2014 11:22am)
URH-


urh-, az miaz?
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Aug 14 2014 04:29am
lol mennyi orvostanhallgató van a topicban
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 14 2014 04:31am
Quote (Vismajor @ Aug 14 2014 10:29am)
urh-, az miaz?


poén
jo reggelt

a rendőr vércsoportja
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456710Next
Add Reply New Topic New Poll