d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mit Eszel éppen > General Food Topic
Prev13456748Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 6 2014 09:05am
Quote (anyd @ Aug 6 2014 04:57pm)
egy sajtburgertől nem lesz baja az embernek, a krumpli+ üdítő ami hízlal és egészségtelen


Nem is mondtam, hogy egyből rákos lesz valaki ha eszik egy sajtburgert, de sajnos ha otthon is szart eszik (kenyér+felvágott) és még heti 3x lekajál a mekiben annak azért megvan a következménye

Quote (SummertimeClothes @ Aug 6 2014 05:01pm)
en az ilyen gyuros szarokhoz nem ertek, de pl mekis kajanak sokkal "szabalyosabb" a glikemias indexe, mint barmi masnak h3hh3


Glikémiás indexnek nincs nagy jelentősége szerintem. Inkább a tápanyagtartalom+glikémiás terhelés esetleg.

This post was edited by championmath on Aug 6 2014 09:06am
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 6 2014 09:12am
Quote (Vismajor @ Aug 6 2014 05:04pm)
Azaz igazság, hogy nem látom, miből csinálják a húspogácsát: Faszudja. De amíg én ott melóztam semmi arra utaló jellel nem találkoztam, hogy baszakodnának a hússal. + a mekit minden egészségügyi szervezet leellenőrzi havonta vagy 3x, és akkor ez csak magyarország: Szerinted amerikában mennyire veszik komolyan? És a mekiben minden meki: Egy étterem tulajdonosa mindent a mekitől vesz meg, tehát a sajtburger nyugat-virginiában elvileg ugyanolyan ízű, szagú, és állagú mint a nyugatinál.
Tehát mi okom lenne azt hinni, hogy a fosból csinálják? mintha az ledokumentálható lenne a számodra, hogy a hentesnél vett darálthús az minőségú hús, és nem a padlóról söpörték össze...
a húst nem sütik semmilyen olajban(mármint most nem a panírozottakról beszélek), a saját zsírjában sütik ki, az meg nem is baj, ha kisül.
A zsemle az főellenség a finomított liszt miatt(a cukrot most hagyjuk) de a kólában csak a cukor rossz wtf mon :s a kólában minden rossz, semmi olyan nincs benne( a vízen kívül) amire a testnek szüksége lenne, semmi(most írhaténk fantát, spreitot, érted)
Nem vagyok ingerült, csak úgy írtad, hogy örülsz, hogy más is így gondolkozik, mintha ez üdvözítő lenne: Mert nem úgy gondolkozik ahogy te, hogy éljünk és együnk egészségesen, hanem csak simán úgy, hogy a  meki SZAR a balatonparton az olajtól tocsogó sültkolbász krumplival és sörrel viszont kurva egészséges és finom(túlzok)
Én nem vagyok a meki mellett, de azért lássunk már be obv dolgokat:  A hús ott is hús, a zöldség ott is zöldség, mégha nem is fél órával azelőtt szedték le a tőről... És vannak egészségtelen dolgok a mekiben(leírtam) de ha én úgy eszek egy menüt, hogy salival és narancslével akkor fogadok veled egy szopásban, hogy egészségesebben ebédeltem mint a nemzet 80%a


Hát ja aki így gondolkozik, hogy a meki szar, de fehér kenyeret eszik felvágottal reggelire meg vacsorára az vicc egyetértek. Azért az nem igaz, hogy a hús az hús, mert mint te is írtad amint feldolgozzák valamilyen mértékben már nem tudod mi van benne, discoveryn adták egy időben a hogyan készült sorozatot, érdemes megnézni a hotdogot stb.

Én darálthúst sem eszek pont emiatt. Az, hogy mit vizsgálnak meg nem tudom mennyire mérvadó miután a kóla, mindenféle keksz ami 30 adalékot tartalmaz többek között növényi olajat és kukoricaszirupot, illetve kenhető sajtok amiknek 5%-a sajt belefér az étel kategóriába.

Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 6 2014 09:25am
Quote (Vismajor @ 6 Aug 2014 17:04)
Azaz igazság, hogy nem látom, miből csinálják a húspogácsát: Faszudja. De amíg én ott melóztam semmi arra utaló jellel nem találkoztam, hogy baszakodnának a hússal. + a mekit minden egészségügyi szervezet leellenőrzi havonta vagy 3x, és akkor ez csak magyarország: Szerinted amerikában mennyire veszik komolyan? És a mekiben minden meki: Egy étterem tulajdonosa mindent a mekitől vesz meg, tehát a sajtburger nyugat-virginiában elvileg ugyanolyan ízű, szagú, és állagú mint a nyugatinál.
Tehát mi okom lenne azt hinni, hogy a fosból csinálják? mintha az ledokumentálható lenne a számodra, hogy a hentesnél vett darálthús az minőségú hús, és nem a padlóról söpörték össze...
a húst nem sütik semmilyen olajban(mármint most nem a panírozottakról beszélek), a saját zsírjában sütik ki, az meg nem is baj, ha kisül.
A zsemle az főellenség a finomított liszt miatt(a cukrot most hagyjuk) de a kólában csak a cukor rossz wtf mon :s a kólában minden rossz, semmi olyan nincs benne( a vízen kívül) amire a testnek szüksége lenne, semmi(most írhaténk fantát, spreitot, érted)
Nem vagyok ingerült, csak úgy írtad, hogy örülsz, hogy más is így gondolkozik, mintha ez üdvözítő lenne: Mert nem úgy gondolkozik ahogy te, hogy éljünk és együnk egészségesen, hanem csak simán úgy, hogy a  meki SZAR a balatonparton az olajtól tocsogó sültkolbász krumplival és sörrel viszont kurva egészséges és finom(túlzok)
Én nem vagyok a meki mellett, de azért lássunk már be obv dolgokat:  A hús ott is hús, a zöldség ott is zöldség, mégha nem is fél órával azelőtt szedték le a tőről... És vannak egészségtelen dolgok a mekiben(leírtam) de ha én úgy eszek egy menüt, hogy salival és narancslével akkor fogadok veled egy szopásban, hogy egészségesebben ebédeltem mint a nemzet 80%a


Nemrég kénytelen voltam a mcdonaldsban enni, mert 10 órát vártam a reptéren, és ez volt az egyetlen megfizethető dolog (van ilyen hely is a világon, a pizzásnál 1000 forint lett volna 1 szelet).
A sajtburger zsömléje és húsa más ízű volt, sósabb a hús, és erősebb íze volt a zsemlének. A krumpli vékonyabb hasábokra van vágva és így a hazaival ellentétben a közepe is sül és nem fő.

Ofc nagyon hasonló, de egész biztosan vannak különbségek, ha még Európán belül sem teljesen ugyanolyan. Ilyen alapon lehet köztük minőségi eltérés is. Szerintem amit itthon kapsz az rosszabb minőségű, mint valami komolyabb ország esetében.

This post was edited by CyberPunk666 on Aug 6 2014 09:26am
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 6 2014 09:37am
Quote (Vismajor @ Aug 6 2014 04:04pm)
Azaz igazság, hogy nem látom, miből csinálják a húspogácsát: Faszudja. De amíg én ott melóztam semmi arra utaló jellel nem találkoztam, hogy baszakodnának a hússal. + a mekit minden egészségügyi szervezet leellenőrzi havonta vagy 3x, és akkor ez csak magyarország: Szerinted amerikában mennyire veszik komolyan? És a mekiben minden meki: Egy étterem tulajdonosa mindent a mekitől vesz meg, tehát a sajtburger nyugat-virginiában elvileg ugyanolyan ízű, szagú, és állagú mint a nyugatinál.
Tehát mi okom lenne azt hinni, hogy a fosból csinálják? mintha az ledokumentálható lenne a számodra, hogy a hentesnél vett darálthús az minőségú hús, és nem a padlóról söpörték össze...
a húst nem sütik semmilyen olajban(mármint most nem a panírozottakról beszélek), a saját zsírjában sütik ki, az meg nem is baj, ha kisül.
A zsemle az főellenség a finomított liszt miatt(a cukrot most hagyjuk) de a kólában csak a cukor rossz wtf mon :s a kólában minden rossz, semmi olyan nincs benne( a vízen kívül) amire a testnek szüksége lenne, semmi(most írhaténk fantát, spreitot, érted)
Nem vagyok ingerült, csak úgy írtad, hogy örülsz, hogy más is így gondolkozik, mintha ez üdvözítő lenne: Mert nem úgy gondolkozik ahogy te, hogy éljünk és együnk egészségesen, hanem csak simán úgy, hogy a  meki SZAR a balatonparton az olajtól tocsogó sültkolbász krumplival és sörrel viszont kurva egészséges és finom(túlzok)
Én nem vagyok a meki mellett, de azért lássunk már be obv dolgokat:  A hús ott is hús, a zöldség ott is zöldség, mégha nem is fél órával azelőtt szedték le a tőről... És vannak egészségtelen dolgok a mekiben(leírtam) de ha én úgy eszek egy menüt, hogy salival és narancslével akkor fogadok veled egy szopásban, hogy egészségesebben ebédeltem mint a nemzet 80%a


ami dokfilmet lattam, hogy hogy keszitik a hust, az 1/3 szoja, 1/3 zsiradek, 1/3 vagohidi hulladek, amit valami savval osszepurisitenek aztan telenyomjak izfokozoval


de nekem mindegy is, a fo gond az, hogy 300 kaliora egy sajtburi, es kell vagy 4, hogy telitsen, az meg egy napi energiabevitelt fedezi lel
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Aug 6 2014 09:40am
racz mate máját.
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Aug 6 2014 09:41am
nem tom volt-e már, de
anyádat
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 6 2014 09:42am
xddddddddd
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 6 2014 09:49am
Quote (tevetava @ Aug 6 2014 04:41pm)
nem tom volt-e már, de
anyádat


nem volt meg, de azért reportálom, thx
Member
Posts: 366
Joined: Jul 23 2014
Gold: 0.00
Warn: 10%
Aug 6 2014 09:57am
Quote (Vismajor @ Aug 6 2014 05:04pm)
Azaz igazság, hogy nem látom, miből csinálják a húspogácsát: Faszudja. De amíg én ott melóztam semmi arra utaló jellel nem találkoztam, hogy baszakodnának a hússal. + a mekit minden egészségügyi szervezet leellenőrzi havonta vagy 3x, és akkor ez csak magyarország: Szerinted amerikában mennyire veszik komolyan? És a mekiben minden meki: Egy étterem tulajdonosa mindent a mekitől vesz meg, tehát a sajtburger nyugat-virginiában elvileg ugyanolyan ízű, szagú, és állagú mint a nyugatinál.
Tehát mi okom lenne azt hinni, hogy a fosból csinálják? mintha az ledokumentálható lenne a számodra, hogy a hentesnél vett darálthús az minőségú hús, és nem a padlóról söpörték össze...
a húst nem sütik semmilyen olajban(mármint most nem a panírozottakról beszélek), a saját zsírjában sütik ki, az meg nem is baj, ha kisül.
A zsemle az főellenség a finomított liszt miatt(a cukrot most hagyjuk) de a kólában csak a cukor rossz wtf mon :s a kólában minden rossz, semmi olyan nincs benne( a vízen kívül) amire a testnek szüksége lenne, semmi(most írhaténk fantát, spreitot, érted)
Nem vagyok ingerült, csak úgy írtad, hogy örülsz, hogy más is így gondolkozik, mintha ez üdvözítő lenne: Mert nem úgy gondolkozik ahogy te, hogy éljünk és együnk egészségesen, hanem csak simán úgy, hogy a  meki SZAR a balatonparton az olajtól tocsogó sültkolbász krumplival és sörrel viszont kurva egészséges és finom(túlzok)
Én nem vagyok a meki mellett, de azért lássunk már be obv dolgokat:  A hús ott is hús, a zöldség ott is zöldség, mégha nem is fél órával azelőtt szedték le a tőről... És vannak egészségtelen dolgok a mekiben(leírtam) de ha én úgy eszek egy menüt, hogy salival és narancslével akkor fogadok veled egy szopásban, hogy egészségesebben ebédeltem mint a nemzet 80%a


a zsidóké a meki
kiakarnak minket irtani
9/11 was an inside job
etc
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 6 2014 09:59am
Quote (jarabekg @ 6 Aug 2014 17:37)
ami dokfilmet lattam, hogy hogy keszitik a hust, az 1/3 szoja, 1/3 zsiradek, 1/3 vagohidi hulladek, amit valami savval osszepurisitenek aztan telenyomjak izfokozoval


de nekem mindegy is, a fo gond az, hogy 300 kaliora egy sajtburi, es kell vagy 4, hogy telitsen, az meg egy napi energiabevitelt fedezi lel


1200 kcal a napi beviteled?
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456748Next
Add Reply New Topic New Poll