d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Félévi/évvégi Osztályzat Topik
Prev1345678Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 20 2014 03:11pm
Quote (CyberPunk666 @ 20 Jun 2014 23:07)
Nem érdekel már a szak.
Nem szereted.
Nem megy neked.
Sokba kerül (már fizetsz?).
Máshol csinálsz egy szakot, amivel foglalkozni akarsz és érdekel.

Mégis mi a fasznak csinálod még mindig a mechatronikát?
De komolyan, minek?

Az önbecsülésedet attól teszed függővé, hogy lesz-e BME-s diplomád, bármi áron? Minek?
Szerintem nincs annál nagyobb hülyeség, ha csak hiúságból szenvedsz. Inkább csinálnál olyan dolgokat, amiket szeretsz és örömet okoznak.
Például teljes gőzzel tolhatnád a gazdaságit.


én szeretek animet nézni, nem akarsz fizetést adni érte?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 20 2014 03:19pm
Quote (Rawen @ 20 Jun 2014 23:11)
én szeretek animet nézni, nem akarsz fizetést adni érte?


Jara utálja már a műszakit, nem is ért hozzá, de elkezdett vele párhuzamosan egy gazdasági diplomát, amit meg szeret és azzal foglalkozna.
Tehát a bme-s diploma csak a falra kell neki.
Meg így később lesz kész a gazdaságival, szóval csak veszít a bme erőltetésével.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 20 2014 03:21pm
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jun 20 2014 03:23pm
Quote (Rawen @ Jun 20 2014 10:11pm)
én szeretek animet nézni, nem akarsz fizetést adni érte?


Gondolom nem fizet valami jol, de lehetsz meg crunchyrollnal fordito. :^)
Member
Posts: 15,766
Joined: Jul 30 2012
Gold: 70.00
Jun 20 2014 04:12pm
Quote (MarcusD @ Jun 20 2014 11:07pm)
ja azt kihagytam, az is 5 ofc


ofcofc, egyből gondoltam
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jun 20 2014 04:41pm
Quote (CyberPunk666 @ Jun 20 2014 10:19pm)
Jara utálja már a műszakit, nem is ért hozzá, de elkezdett vele párhuzamosan egy gazdasági diplomát, amit meg szeret és azzal foglalkozna.
Tehát a bme-s diploma csak a falra kell neki.
Meg így később lesz kész a gazdaságival, szóval csak veszít a bme erőltetésével.


Sokat foglalkoztam már a témával magamban, elhiheted. Az, hogy nem értek hozzá, vagy nem menne erős túlzás lenne, mert ha összekapom magam, akkor mindig sikerül amit tényleg szeretnék, hogy sikerüljön, egyedül ugye olyan problémám van, hogy nem érdekelnek bizonyos részei, vagy csak nem olyan mélységben érdekel mint azt meg kéne tanulni, vagy nem is látom értelmét ilyen mélységében ezt megtanulni. Onnantól kezdve, hogy valamihez az embernek nem fűlik a foga, nehezebben ül elé, nehezebben tanulja meg és a többi. De a gazdaságinak is egészen biztosan lesznek olyan részei amik nem fognak érdekelni, és a mechának is van olyan része, ami eléggé érdekel.
Szóval tl;dr nem tudom kijelenteni egy az egyben, hogy az egész nem érdekel ahogy van, mert egyszerűen nincs így
az okok amiket magamban összeszedtem, hogy miért akarom befejezni:
1: Valójában a kettő együtt érdekelne, a gazdasági és a műszaki együtt. nem akarok bankban vagy it vagy akármilyen más szektorban menedzsereskedni, mint az ipari szektor. Ez áll hozzám a legközelebb, itt tudok olyan dolgot véghezvinni, ami valójában jobbá teheti a világot.
2: Szerintem a műszaki menedzser önnönmagában pont semmire sem jó, egyikhez sem ért eléggé, kb akárki helyettesítheti a munkahelyén etc. Míg a mecha alapképzés elég jó rálátási lehetőséget biztosít a műszaki tudományok elég nagy spektrumára, szóval ha az 1-es ponthoz szeretném tartani magam, akkor még mindig ez tűnik a legjobbnak.
3: Nekem 18 éves koromig semmiért nem kellett megdolgoznom, minden freebe tanulás nélkül az ölembe pottyant az érettségitől a nyelvvizsgákig a jogsin át, különösebb készülést nem igényeltek, míg itt már az első évben vért izzadtam. Ennyi fáradságot soha semmiben nem öltem, még akkor is, ha sűrűn kudarcokkal volt kikövezve az utam. Ha ki akartam volna szállni, már sokkal hamarabb megtettem volna, mostmár tényleg kb 35+15 szakdoli kredit van hátra, itt már tényleg hihetetlen pazarlás lenne kiszállni.
4: A hiúság is ofc közrejátszik. De enm azért, mert szeretném, hogy a BME diploma ott lógjon a falamon, valószínűleg jól el is fogom dugni, mert nem tölt majd el büszkeséggel, nem a sznobság motivál. Egyszerűen a teljes kudarcot, és a feladást nem engedi az egóm, inkább küzdök még éveket.

tehát a lényeg:
nem csak dísznek lesz a diploma, atom biztos kombináció együtt a közgével, plusz a kettő keveréke érdekelne igazán.
feladni sem akarok, túl sokat szenvedtem már érte.

Jövő félévtől folytatom a közgét is egyébként, és sokkal nagyobb kedvvel vágok neki a félévnek úgy, hogy a mecha is elég nagy szopóálarc lesz, és ha nem akarok semmiből megbukni, akkor ez első héttől 0 szabadidőm sem lesz.
Egy tdk-t is írni fogok, amit úgy terveztem, hogy mindkét szakon le lehet majd faszásan adni. Ha ebből lenne egy kis sikerélményem, az nagy löketet adna a folytatáshoz.
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jun 20 2014 04:49pm
Quote (jarabekg @ 21 Jun 2014 00:41)
Sokat foglalkoztam már a témával magamban, elhiheted. Az, hogy nem értek hozzá, vagy nem menne erős túlzás lenne, mert ha összekapom magam, akkor mindig sikerül amit tényleg szeretnék, hogy sikerüljön, egyedül ugye olyan problémám van, hogy nem érdekelnek bizonyos részei, vagy csak nem olyan mélységben érdekel mint azt meg kéne tanulni, vagy nem is látom értelmét ilyen mélységében ezt megtanulni. Onnantól kezdve, hogy valamihez az embernek nem fűlik a foga, nehezebben ül elé, nehezebben tanulja meg és a többi. De a gazdaságinak is egészen biztosan lesznek olyan részei amik nem fognak érdekelni, és a mechának is van olyan része, ami eléggé érdekel.
Szóval tl;dr nem tudom kijelenteni egy az egyben, hogy az egész nem érdekel ahogy van, mert egyszerűen nincs így
az okok amiket magamban összeszedtem, hogy miért akarom befejezni:
1: Valójában a kettő együtt érdekelne, a gazdasági és a műszaki együtt. nem akarok bankban vagy it vagy akármilyen más szektorban menedzsereskedni, mint az ipari szektor. Ez áll hozzám a legközelebb, itt tudok olyan dolgot véghezvinni, ami valójában jobbá teheti a világot.
2: Szerintem a műszaki menedzser önnönmagában pont semmire sem jó, egyikhez sem ért eléggé, kb akárki helyettesítheti a munkahelyén etc. Míg a mecha alapképzés elég jó rálátási lehetőséget biztosít a műszaki tudományok elég nagy spektrumára, szóval ha az 1-es ponthoz szeretném tartani magam, akkor még mindig ez tűnik a legjobbnak.
3: Nekem 18 éves koromig semmiért nem kellett megdolgoznom, minden freebe tanulás nélkül az ölembe pottyant az érettségitől a nyelvvizsgákig a jogsin át, különösebb készülést nem igényeltek, míg itt már az első évben vért izzadtam. Ennyi fáradságot soha semmiben nem öltem, még akkor is, ha sűrűn kudarcokkal volt kikövezve az utam. Ha ki akartam volna szállni, már sokkal hamarabb megtettem volna, mostmár tényleg kb 35+15 szakdoli kredit van hátra, itt már tényleg hihetetlen pazarlás lenne kiszállni.
4: A hiúság is ofc közrejátszik. De enm azért, mert szeretném, hogy a BME diploma ott lógjon a falamon, valószínűleg jól el is fogom dugni, mert nem tölt majd el büszkeséggel, nem a sznobság motivál. Egyszerűen a teljes kudarcot, és a feladást nem engedi az egóm, inkább küzdök még éveket.

tehát a lényeg:
nem csak dísznek lesz a diploma, atom biztos kombináció együtt a közgével, plusz a kettő keveréke érdekelne igazán.
feladni sem akarok, túl sokat szenvedtem már érte.

Jövő félévtől folytatom a közgét is egyébként, és sokkal nagyobb kedvvel vágok neki a félévnek úgy, hogy a mecha is elég nagy szopóálarc lesz, és ha nem akarok semmiből megbukni, akkor ez első héttől 0 szabadidőm sem lesz.
Egy tdk-t is írni fogok, amit úgy terveztem, hogy mindkét szakon le lehet majd faszásan adni. Ha ebből lenne egy kis sikerélményem, az nagy löketet adna a folytatáshoz.


érdekes
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 20 2014 04:54pm
Értem. Te tudod.

Szerintem egy TDK-t nem adhatsz le két helyen.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 20 2014 11:50pm
Quote (jarabekg @ 21 Jun 2014 00:41)
Sokat foglalkoztam már a témával magamban, elhiheted. Az, hogy nem értek hozzá, vagy nem menne erős túlzás lenne, mert ha összekapom magam, akkor mindig sikerül amit tényleg szeretnék, hogy sikerüljön, egyedül ugye olyan problémám van, hogy nem érdekelnek bizonyos részei, vagy csak nem olyan mélységben érdekel mint azt meg kéne tanulni, vagy nem is látom értelmét ilyen mélységében ezt megtanulni. Onnantól kezdve, hogy valamihez az embernek nem fűlik a foga, nehezebben ül elé, nehezebben tanulja meg és a többi. De a gazdaságinak is egészen biztosan lesznek olyan részei amik nem fognak érdekelni, és a mechának is van olyan része, ami eléggé érdekel.
Szóval tl;dr nem tudom kijelenteni egy az egyben, hogy az egész nem érdekel ahogy van, mert egyszerűen nincs így
az okok amiket magamban összeszedtem, hogy miért akarom befejezni:
1: Valójában a kettő együtt érdekelne, a gazdasági és a műszaki együtt. nem akarok bankban vagy it vagy akármilyen más szektorban menedzsereskedni, mint az ipari szektor. Ez áll hozzám a legközelebb, itt tudok olyan dolgot véghezvinni, ami valójában jobbá teheti a világot.
2: Szerintem a műszaki menedzser önnönmagában pont semmire sem jó, egyikhez sem ért eléggé, kb akárki helyettesítheti a munkahelyén etc. Míg a mecha alapképzés elég jó rálátási lehetőséget biztosít a műszaki tudományok elég nagy spektrumára, szóval ha az 1-es ponthoz szeretném tartani magam, akkor még mindig ez tűnik a legjobbnak.
3: Nekem 18 éves koromig semmiért nem kellett megdolgoznom, minden freebe tanulás nélkül az ölembe pottyant az érettségitől a nyelvvizsgákig a jogsin át, különösebb készülést nem igényeltek, míg itt már az első évben vért izzadtam. Ennyi fáradságot soha semmiben nem öltem, még akkor is, ha sűrűn kudarcokkal volt kikövezve az utam. Ha ki akartam volna szállni, már sokkal hamarabb megtettem volna, mostmár tényleg kb 35+15 szakdoli kredit van hátra, itt már tényleg hihetetlen pazarlás lenne kiszállni.
4: A hiúság is ofc közrejátszik. De enm azért, mert szeretném, hogy a BME diploma ott lógjon a falamon, valószínűleg jól el is fogom dugni, mert nem tölt majd el büszkeséggel, nem a sznobság motivál. Egyszerűen a teljes kudarcot, és a feladást nem engedi az egóm, inkább küzdök még éveket.

tehát a lényeg:
nem csak dísznek lesz a diploma, atom biztos kombináció együtt a közgével, plusz a kettő keveréke érdekelne igazán.
feladni sem akarok, túl sokat szenvedtem már érte.

Jövő félévtől folytatom a közgét is egyébként, és sokkal nagyobb kedvvel vágok neki a félévnek úgy, hogy a mecha is elég nagy szopóálarc lesz, és ha nem akarok semmiből megbukni, akkor ez első héttől 0 szabadidőm sem lesz.
Egy tdk-t is írni fogok, amit úgy terveztem, hogy mindkét szakon le lehet majd faszásan adni. Ha ebből lenne egy kis sikerélményem, az nagy löketet adna a folytatáshoz.


+ no offense kozgesek, de szerintem egy bme/muszaki/termeszettudomanyos szak utan faceroll lesz a kozgaz szak, plane ha erdekel az is.

This post was edited by Baleee on Jun 20 2014 11:50pm
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jun 21 2014 03:06am
Quote (CyberPunk666 @ Jun 20 2014 11:54pm)
Értem. Te tudod.

Szerintem egy TDK-t nem adhatsz le két helyen.


Nem ugyan azt a tdk-t, hanem olyan temat valasztok, ami mindkettore jo (merestechnika+marketing), az egyik dolgozatban az egyiket, másikban a másikat domborítom ki, így gondoltam.
Quote (Baleee @ Jun 21 2014 06:50am)
+ no offense kozgesek, de szerintem egy bme/muszaki/termeszettudomanyos szak utan faceroll lesz a kozgaz szak, plane ha erdekel az is.


Valoban nagysagrendekkel konnyebb, csak a parhuzamos csinalassal van egy olyan gondom, hogy surun onmagaban a mecha is sok, es nem marad ido a masikra.
Kozg 1 (mikro) vizsgamra legutobb egy ejszakam maradt felkeszulni egy sziltan meg egy matek szigo kozott, mikozben arra az ottaniak heteket keszulnek. (mondjuk aztan valami huszoneves doktorandusz picsa azt mondta, nem birja kiolvasni az irasomat, ugyhogy megbuktatott beugron ^^)

Szoval igazabol annyira egyebkent nem veszes a helyzet imo, gimi utan meg nem igazan akartam volna kozvetlen egyetemre jonni, nem tudtam, hogy melyik szak mirol szol, nem tudtam melyikkel szeretnek foglalkozni, melyiket tudnam jo kedvvel tanulni. Elmentem volna egy evet utazgatni meg dolgozni (nagy almom hogy narancsot szedjek spanyolorszagban ^^), kicsit megtalalni onmagamat, igazabol anyagilag is megtehettem volna, most sem kell sietni az egyetem elvegzesevel hala a jo istennek, a stabil csaladi hatter miatt, de a szuleim nem engedtek, ugyhogy maradt ez.

Majd 28-33 evesen akarok meg csinalni egy MBA-t valami igazan jo egyetemen, aztan lassacskan elerni az almaimat, de ez meg tavol van : ).

This post was edited by jarabekg on Jun 21 2014 03:12am
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jun 21 2014 03:28am
Quote (jarabekg @ 21 Jun 2014 10:06)
Nem ugyan azt a tdk-t, hanem olyan temat valasztok, ami mindkettore jo (merestechnika+marketing), az egyik dolgozatban az egyiket, másikban a másikat domborítom ki, így gondoltam.


Valoban nagysagrendekkel konnyebb, csak a parhuzamos csinalassal van egy olyan gondom, hogy surun onmagaban a mecha is sok, es nem marad ido a masikra.
Kozg 1 (mikro) vizsgamra legutobb egy ejszakam maradt felkeszulni egy sziltan meg egy matek szigo kozott, mikozben arra az ottaniak heteket keszulnek. (mondjuk aztan valami huszoneves doktorandusz picsa azt mondta, nem birja kiolvasni az irasomat, ugyhogy megbuktatott beugron ^^)

Szoval igazabol annyira egyebkent nem veszes a helyzet imo, gimi utan meg nem igazan akartam volna kozvetlen egyetemre jonni, nem tudtam, hogy melyik szak mirol szol, nem tudtam melyikkel szeretnek foglalkozni, melyiket tudnam jo kedvvel tanulni. Elmentem volna egy evet utazgatni meg dolgozni (nagy almom hogy narancsot szedjek spanyolorszagban ^^), kicsit megtalalni onmagamat, igazabol anyagilag is megtehettem volna, most sem kell sietni az egyetem elvegzesevel hala a jo istennek, a stabil csaladi hatter miatt, de a szuleim nem engedtek, ugyhogy maradt ez.

Majd 28-33 evesen akarok meg csinalni egy MBA-t valami igazan jo egyetemen, aztan lassacskan elerni az almaimat, de ez meg tavol van : ).


Narancsot szedni Spanyolországban?

This post was edited by fahrii on Jun 21 2014 03:28am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1345678Next
Add Reply New Topic New Poll