d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Szakmai Gyakorlat > Tapasztalatok
Prev13456716Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
Jun 6 2014 01:39pm
Quote (Baleee @ 6 Jun 2014 21:33)
Anno batyam is, ha nem ment volna minden szabadidejeben (vizsgaidoszakok vegen, nyariszunetben, etc), akar 2-3 hetekre is vmi ceghez fusizni villamosmernokkent, szarba se lett volna a BME-vel. Amugy nem mondanam, hogy nem az eletre nevelnek, mert bizony egy komoly cegnel is ezer olyan munkat is meg kell csinalnod, ami nem feltetlen a szakmad es ertened kell hozza ( = olyan targyak, amit elsore ugy gondolom semmi szukseged nem lesz hozza), jarhatsz folyamatosan tovabbkepzesekre ( = sok egymasraepules), megtanulsz rohadtul gondolkodni, es tanulni, megalazkodsz kicsit, mert a cegnel is bizony basztatni fognak. Nem kell lenezni azokat az egyetemeket, ahol elsore sok 'haszontalan' tudast adnak. Mondjuk nem ertem a BME-s nagykepuseget, nem feltetlen mindenben ez az etalon egyetem (pl a TTK-juk is mernoki oldalrol fogja meg a matekot/fizikat, ami dunno mennyire jobb, nezopont kerdese), de bizony eleg jol csinaljak, hosszu tavon igen csak kifizetodo az a 3,5-5,5 ev szopas. Ahogy mas kemenyebb egyetemnel is.

Masik oldal viszont, videki egyetemeknel, Debrecen/Miskolc akar, vagy szeged/Pecs, vannak olyan szakok, amik igen csak top tierben vannak es nem kell veluk szemben sem arcoskodni.

Debrecen: Info
Pecs: Jog
Szeged: Biologia 'alapu'
Miskolcon meg talan hegesztomernok es banyamernok, amikkel aztan csilliokat lehet keresni.


Tény hogy nem jártam oda, és lehet nem tudom miről beszélek, de ha jól tudom a debreceni műszaki képzés az pont az amivel nem nagyon lehet büszkélkedni. Akkor már inkább az orvos képzést kéne onnan kiemelni.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jun 6 2014 01:39pm
Quote (Baleee @ Jun 6 2014 08:33pm)
Anno batyam is, ha nem ment volna minden szabadidejeben (vizsgaidoszakok vegen, nyariszunetben, etc), akar 2-3 hetekre is vmi ceghez fusizni villamosmernokkent, szarba se lett volna a BME-vel. Amugy nem mondanam, hogy nem az eletre nevelnek, mert bizony egy komoly cegnel is ezer olyan munkat is meg kell csinalnod, ami nem feltetlen a szakmad es ertened kell hozza ( = olyan targyak, amit elsore ugy gondolom semmi szukseged nem lesz hozza), jarhatsz folyamatosan tovabbkepzesekre ( = sok egymasraepules), megtanulsz rohadtul gondolkodni, es tanulni, megalazkodsz kicsit, mert a cegnel is bizony basztatni fognak. Nem kell lenezni azokat az egyetemeket, ahol elsore sok 'haszontalan' tudast adnak. Mondjuk nem ertem a BME-s nagykepuseget, nem feltetlen mindenben ez az etalon egyetem (pl a TTK-juk is mernoki oldalrol fogja meg a matekot/fizikat, ami dunno mennyire jobb, nezopont kerdese), de bizony eleg jol csinaljak, hosszu tavon igen csak kifizetodo az a 3,5-5,5 ev szopas. Ahogy mas kemenyebb egyetemnel is.

Masik oldal viszont, videki egyetemeknel, Debrecen/Miskolc akar, vagy szeged/Pecs, vannak olyan szakok, amik igen csak top tierben vannak es nem kell veluk szemben sem arcoskodni.

Debrecen: Info
Pecs: Jog
Szeged: Biologia 'alapu'
Miskolcon meg talan hegesztomernok es banyamernok, amikkel aztan csilliokat lehet keresni.


nem kicsit, es eleg sokszor
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 6 2014 01:52pm
Quote (HunIndex @ 6 Jun 2014 21:39)
Tény hogy nem jártam oda, és lehet nem tudom miről beszélek, de ha jól tudom a debreceni műszaki képzés az pont az amivel nem nagyon lehet büszkélkedni. Akkor már inkább az orvos képzést kéne onnan kiemelni.


Informatikus az miota mernok? (matek + proginfo, elmeleti)

This post was edited by Baleee on Jun 6 2014 01:52pm
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
Jun 6 2014 02:03pm
Quote (Baleee @ 6 Jun 2014 21:52)
Informatikus az miota mernok? (matek + proginfo, elmeleti)


ok sry
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 6 2014 02:05pm
Quote (Baleee @ 6 Jun 2014 20:52)
Informatikus az miota mernok? (matek + proginfo, elmeleti)


a képzésem és az új munkaköröm neve is Software Engineer (pedig 180 kredit matek meg algoritmusok ^^)
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 6 2014 02:05pm
Quote (Baleee @ Jun 6 2014 08:52pm)
Informatikus az miota mernok? (matek + proginfo, elmeleti)


nemtudom.. én például mérnökinformatikus szakra járok
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 6 2014 02:15pm
Quote (anyd @ Jun 6 2014 09:05pm)
nemtudom.. én például mérnökinformatikus szakra járok


ja
valaki azt mondja el nekem, hogy a mérnökinformatikus az miért nem informatikusmérnök
minden kurva mérnöknél a mérnök van a szak mögött, építészmérnök, gépészmérnök, hídmérnök, földmérnök faszomtudja
de a mérnökinformatikus az ilyen fuckthesystem v wut
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Jun 6 2014 02:33pm
Quote (Baleee @ 6 Jun 2014 20:52)
Informatikus az miota mernok? (matek + proginfo, elmeleti)


:angry:
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jun 6 2014 02:44pm
Quote (Baleee @ Jun 6 2014 07:52pm)
Informatikus az miota mernok? (matek + proginfo, elmeleti)


:angry:
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Jun 6 2014 03:01pm
Quote (Baleee @ Jun 6 2014 09:52pm)
Informatikus az miota mernok? (matek + proginfo, elmeleti)


:angry:
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456716Next
Add Reply New Topic New Poll