d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Autó Help Topic > Tolem Lehet Official Is.
Prev13456730Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 12 2013 05:02pm
Quote (HunIndex @ 12 Mar 2013 23:58)
Amúgy nem tudom, hogy mennyire ajánlatos, de ha én autót vennék akkor banki aukciókon is körül néznék. Legalább egy két oldalt. Azt hallottam lehet ott egy két dolgot találni. de lehet tévedek.


ha valakitl elvette a bank az autóját, akkor annak alapvető karbantartásokra sem volt pénze, a legnagyobb faszság ilyen autót venni
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 12 2013 05:02pm
Quote (HunIndex @ 13 Mar 2013 00:58)
Amúgy nem tudom, hogy mennyire ajánlatos, de ha én autót vennék akkor banki aukciókon is körül néznék. Legalább egy két oldalt. Azt hallottam lehet ott egy két dolgot találni. de lehet tévedek.


Gondolkodtam én is ilyeneken amúgy, csak egy olyan naiv véleményem van, hogy ott jót csak protekciósok foghatnak ki, de amúgy abban igazad lehet, hogy underprice árvereznek sokszor el elég jó gépeket.


Amúgy ennek pl már örülnék: http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot%5F407%5Fsw%5F2.0%5Fhdi%5Fsymbole%5Fmagyar.szervizkonyves-6620402 Mondjuk napfénytetőre nem vágyom, de belefér, ha nem szarul van tömítve.

Quote (bbaallaaggee @ 13 Mar 2013 01:02)
ha valakitl elvette a bank az autóját, akkor annak alapvető karbantartásokra sem volt pénze, a legnagyobb faszság ilyen autót venni


Ez csak részben igaz, ha 'friss' az autó, vagy éppen a lízing miatt bukta be, mert nem tudta befejezni a törlesztését, etc, akkor az azrt más helyzet.

This post was edited by Baleee on Mar 12 2013 05:03pm
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 12 2013 05:03pm
Quote (Baleee @ 13 Mar 2013 00:02)
Gondolkodtam én is ilyeneken amúgy, csak egy olyan naiv véleményem van, hogy ott jót csak protekciósok foghatnak ki, de amúgy abban igazad lehet, hogy underprice árvereznek sokszor el elég jó gépeket.


Amúgy ennek pl már örülnék: http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_sw_2.0_hdi_symbole_magyar.szervizkonyves-6620402 Mondjuk napfénytetőre nem vágyom, de belefér, ha nem szarul van tömítve.


én inkább még mindig az 1,6 hdi-vel keresném, jobb motorok és kevesebbet is esznek

a napfénytető pedig alapfelszereltség volt a kombikon, nem nyitható viszont, csak egy üvegtábla, belül árnyékolóval. nem tud beázni :D

Quote (Baleee @ 13 Mar 2013 00:02)
Ez csak részben igaz, ha 'friss' az autó, vagy éppen a lízing miatt bukta be, mert nem tudta befejezni a törlesztését, etc, akkor az azrt más helyzet.


nem tudod megállapítani ránézésre, hatalmas a bukó esélye

This post was edited by bbaallaaggee on Mar 12 2013 05:04pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 12 2013 05:06pm
Quote (bbaallaaggee @ 13 Mar 2013 01:03)
én inkább még mindig az 1,6 hdi-vel keresném, jobb motorok és kevesebbet is esznek

a napfénytető pedig alapfelszereltség volt a kombikon, nem nyitható viszont, csak egy üvegtábla, belül árnyékolóval. nem tud beázni :D


Amit 1.6 HDi talaltam az mar 1,5m+ szalad, akkor viszont nem lesz 'tartalek', ha kezdetben adodna 1-2 cserelni valo, nem akarom a teljes osszeget magara az auto vetelere kolteni.
Bar biztos ki lehet ilyet is fogni 1.1-1.2 korul, de pl hasznaltauto.hu-n most nem nagyon latok, legalabb is fotovoal. 8DD 1 van fotok nelkul.
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 12 2013 05:08pm
Quote (Baleee @ 13 Mar 2013 00:06)
Amit 1.6 HDi talaltam az mar 1,5m+ szalad, akkor viszont nem lesz 'tartalek', ha kezdetben adodna 1-2 cserelni valo, nem akarom a teljes osszeget magara az auto vetelere kolteni.
Bar biztos ki lehet ilyet is fogni 1.1-1.2 korul, de pl hasznaltauto.hu-n most nem nagyon latok, legalabb is fotovoal. 8DD 1 van fotok nelkul.


megnéztem a hirdetést amit linkeltél, teljesen korrektnak tűnik, ennél gázabbakat meg se nézz
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 12 2013 05:12pm
Quote (bbaallaaggee @ 13 Mar 2013 01:08)
megnéztem a hirdetést amit linkeltél, teljesen korrektnak tűnik, ennél gázabbakat meg se nézz


Igazabol, mire oda jutok, addigra ugy sem lesz ez fent nyilvan, vagy is valoszinu, meg addig meg kiderul, ha eppen lesz egy jo ajanlat, amit eppen 'frissen' kifogunk es kiprobalas utan is jonak tunik, akkor nyilvan le is snipeoljuk. De ehhez ugye first az kell, hogy tudjak mit nezni. : )

Amugy eddig igy ez eleg realis, mint lehetoseg, de azert hatha lesznek meg masoktol is tapasztalatok, stb mas autokkal kapcsolatban, azert ez nalunk hosszabb tavu dontes lesz, nem 1-2 eves.
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
Mar 12 2013 05:14pm
Quote (bbaallaaggee @ 13 Mar 2013 00:02)
ha valakitl elvette a bank az autóját, akkor annak alapvető karbantartásokra sem volt pénze, a legnagyobb faszság ilyen autót venni


Na persze sok éves autót nem érdemes onnan venni. De mondjuk ha pár hónapos gépben gondolkoznék, azért csak szétnéznék. De ezt elfelejtettem, hogy itt használt autóról van szó. My fault.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 12 2013 05:19pm
Amugy, ha mar itt tartunk, hogy az az 1.6 HDi motor jo, ami a 407-ben van, gondolom, mivel motor gyarto nincs annyi mint auto 'gyarto', ezert ugyanaz a motor esetleg kerul mas markak modelljeibe is, max aprobb inkabb szerelesse kapcsolatos modositasok esetleg, inkabb, mint teljesitmeny/elettartam, etc. Ilyen alapon van ertelme korulnezni? ^^

This post was edited by Baleee on Mar 12 2013 05:24pm
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 12 2013 05:26pm
Quote (Baleee @ 13 Mar 2013 00:12)
Igazabol, mire oda jutok, addigra ugy sem lesz ez fent nyilvan, vagy is valoszinu, meg addig meg kiderul, ha eppen lesz egy jo ajanlat, amit eppen 'frissen' kifogunk es kiprobalas utan is jonak tunik, akkor nyilvan le is snipeoljuk. De ehhez ugye first az kell, hogy tudjak mit nezni. : )

Amugy eddig igy ez eleg realis, mint lehetoseg, de azert hatha lesznek meg masoktol is tapasztalatok, stb mas autokkal kapcsolatban, azert ez nalunk hosszabb tavu dontes lesz, nem 1-2 eves.


mondok én még neked jó autókat olcsón, azért kezdtem a 407-tel, mert sztem ennyiért ez a legpofásabb

Opel Vectra C kombi, minél korábbi, annál jobb. 2003-tól volt kombi, 4 ajtós 2002-től. ez a két évjárat, amit dicsérnek, de ezt nagyon. az 1.9 dízel is jó motor, a fiattól vették bele, híresen tartós.
Opel Astra kombi, leginkább az 1,7-es dízellel, az még elvileg a híres Isuzu motor, kurva megbízható
Ford Mondeo, Focus kombi csak benzinesben, tdci motorokról rengeteg rémhír terjed
VW konszernből is lehet, Octavia jutna először eszembe, 1,6 dízelt nem tudod kifizetni, 2.0 dízel egy kalap fos, 1.9 dízel viszont kurvajó, belehugyozol, azzal is elmegy és nem eszik sokat
Citroen C5 hulladék
Renault Laguna, megane hulladék
Fiat Stilo kombi .. nem is tudom miért jutott eszembe, felejtsd is el inkább azonnal
Volvo V50 nemtom van-e ennyiért, nem rossz autók, csak meglepően pici. Volvo V40 viszont nagyon felejtős, okádék egy autó
Toyota Corolla kombi sehogy nem néz ki, de a világból is kimegy
mazda 6 - honda accord : csak nagyon leélt lesz ennyi pénzért, hiába a híres megbízhatóság, ha nem vigyáztak rá előtted csak a baj lesz vele
nemtom mit hagytam ki
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 12 2013 05:27pm
Quote (Baleee @ 13 Mar 2013 00:19)
Amugy, ha mar itt tartunk, hogy az az 1.6 HDi motor jo, ami a 407-ben van, gondolom, mivel motor gyarto nincs annyi mint auto 'gyarto', ezert ugyanaz a motor esetleg kerul mas markak modelljeibe is, max aprobb inkabb szerelesse kapcsolatos modositasok esetleg, inkabb, mint teljesitmeny/elettartam, etc. Ilyen alapon van ertelme korulnezni? ^^


hogyne lenne
az összes 1.6 dízel citroen, peugeot, újabb fordok, mini, volvo mind ugyan azzal a blokkal vannak, csak a PSA fejlesztette
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456730Next
Add Reply New Topic New Poll