Quote (Oberon_os @ 26 May 2010 21:05)
Gondolom írták már, de ha nem: lódarázs. Annyit hozzátennék, hogy 5-6 lódarázs-csípés leterít egy felnőtt férfit, szóval kurvaóvatosan vele. Ha valahol megjelenik egy, könnyen ott terem több is, és ha egyikkel agresszíven lépsz fel, durván betámadnak.
Ha találsz fészket, még viccből se menj neki kemotoxal. Én 2 fekete tubusos mortein (vs csótány...) + vakolókanállal harcoltam le 10 darabot nyáron, mert betonozás közben megostromolták a garázsunk. Este fejeztük be a melót, közelben van fészkük, és jöttek a fényre. Hozzátenném, ~10. után magam mentem be, mert nem fogytak el, és kurvára agresszíven jöttek miután egyet agyonnyomtam.
Kösz az infót, sajnos nem ez volt az első eset. Erdő mellett lakunk, így elég nagy az esély, hogy a közelben van a fészek. Nyáron bringázás közben majdnem átgázoltam egy kb. két focilabda nagyságú kaptáron (nem tudom milyen volt)...