Game elején vannak bizonyos parancsok, amik meghatározzák hogyan válthatsz hőst (csak a legszükségesebbeket rom le):
-ap (all pick: választhatsz a 83 hős közül

tehát az ellenfél tavernjeiből is)
-ar (all random: véletlenszerűen oszt hőst)
-sd (single draft: 3 hős közül választhatsz

a circletekben helyezkednek el)
-rd (random draft: 20 herobol egymas utan vaaszt a 2 team

mint mikor focicsapatokba válogattok tesi órán: elöször egyet valaszt az egyik csapat, 2-t a masik, ismet 2-t ez elso, etc)
-cm (captain mode: meghatározott sorrendben eloszor bannoltok 4-4 host, aztan rdhez hasonlo sorrendben pickeltek a tavernekbol

a kék és a rózsaszin választ, utána az 5 kiválasztott hosbol választanak a csapattagok )
-em (easy mode: több pénz, xp)
-om (only mid: csak középen mennek a creepek, a tornyok a többi oldalon sérthetetlenek)
-sc (super creep: hát, majd egyszer meglátod, fun:P )
-sh (same hero)
-dm (death match)
Ezeket a felső mode-okkal kombinálva tudod beírni. (pl: -sdem/apom/aromdm/aremomscsh

ez nagyon nagy fun mode)
-wtf: ezt a módválasztás után írhatod be. Spelleknek nincs cooldownja, és nem fogy el a manád.
Ezeket a parancsokat csak a kék szinu játékos írhatja be.
[Hmm, ha gondolod bepostolhatod dota topicba]