d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Nincs Mikulás! > Details Inside
Prev1345
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 45,021
Joined: Jul 28 2005
Gold: 47.25
Jan 23 2008 03:25pm
Quote (hedgehogsword @ Wed, 23 Jan 2008, 22:23)
csak ne menj el suspendig wink.gif


Sztem ha Lajo meglatja mit csinalok, rogton kapok egyet. Vagy ha o nem tud adni, akkor szol vkinek hogy adjanak..
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Jan 23 2008 03:27pm
Quote (Vharimatras @ Wed, Jan 23 2008, 07:36pm)
1.Egyetlen fajta ismert rénszarvas sem tud repülni, de több mint 300,000 fajta élõ organizmus létezik, amely még besorolásra vár, és bár ezek többsége ízeltlabú vagy baktérium, nem zárhatjuk ki teljesen annak lehetõségét, hogy a Télapó mégis repülõ rénszarvasok vontatta szánon közlekedik.
2.A világon kétmilliárd gyerek (18 éven aluli) van. De minthogy a Télapó (szemmel láthatólag) nem törõdik a mohamedán, hindu, zsidó vagy buddhista gyerekekkel, így a munka 15%-ra mérséklõdik - 378 millióra (az ENSZ Népességügyi Hivatala szerint). Háztartásonként átlagosan 3.5 gyerekkel számolva ez 91.8 millió otthont jelent. Feltételezzük, hogy mindben van legalább egy jó gyerek.
3.A Télapónak, hála a különbözõ idõzónáknak és a Föld forgásának, 31 órája van feladata elvégzésére, ha feltételezzük, hogy keletrõl nyugatra halad (ami logikusnak tûnik). Igy 822.6 látogatást tesz másodpercenként. Ez azt jelenti, hogy minden jó gyerekkel rendelkezõ keresztény otthon esetén 1/1000 másodperce van, hogy leparkoljon, lepattanjon a szánról, beugorjon a kéménybe, megtöltse a zoknikat, a maradék cuccot szétszórja a fa alatt, fogyasszon a kitett csemegékbõl, felmásszon a kéményen át, vissza a szánra és átmenjen a következõ házhoz. Feltételezve, hogy az említett 98.1 millió megálló egyenletesen oszlik el a Föld felszínén (ami persze nem így van, de számításainkhoz ez is megteszi), két ház között átlagosan 1.2 km távolság adódik, a teljes útra pedig 117 millió km, nem számolva azokat a megállásokat, amikre mindnyájunk rászorul legalább egyszer minden 31 órában, plusz a táplálkozás, stb.
4.Ez azt jelenti, hogy a Télapó szánja mintegy 1000 km/s-os sebességgel mozog, a hang sebességenél mintegy 3000-szer gyorsabban. Az összehasonlítás kedvéért a leggyorsabb emberalkotta szerkezet, az Ulysses ûrszonda, mindossze 44.6 km/s-mal vánszorog, egy hagyományos rénszarvas pedig 25 km-t tesz meg óránként - ha nagyon siet.
5.A szán rakománya egy újabb érdekes elem vizsgálódásunkban. Feltéve, hogy egy gyerek sem kap többet, mint egy közepes Lego (1 kg), a szán mintegy 321,300 tonnát szállít, nem számítva a Télapót, aki így túlsúlynak minõsül. A földön egy hagyományos rénszarvas maximum 150 kg-ot tud elhúzni. Még ha feltételezzük is, hogy a repülõ rénszarvas (l. 1. pont) tízszer ennyit húz, a szán nem mozdul nyolc, de még kilenc rénszarvassal sem. 214,200-ra van szükség. Ez megnöveli a súlyt (ha magát a szánt nem is számoljuk) 353,430 tonnára. Csak az összehasonlítás kedvéért, ez négyszer annyi, mint a világ legnagyobb hajójának, a Queen Elizabeth-nek a súlya. (A hajót a Titanic katasztrófája után építették, 1962-ben vonták ki az atlanti-óceáni forgalomból, most Los Angeles-ben áll.)
6.Ha 353,000 tonna 1000 km/s sebességgel halad, az nagy légellenállásba ütközik - ez felmelegíti a rénszarvasokat, kb. úgy, ahogy az ûrhajók felmelegednek, amikor visszatérnek a Föld légkörébe. A két vezér-rénszarvas 14.3 milliárdszor egymillió (összesen 14300000000000) Joule energiát nyel el. Másodpercenként. Mind a kettõ. Vagyis szinte azonnal kigyulladnak, felgyújtva maguk mögött az egész fogatot, miközben fülsüketítõ robaj hallatszik. Az egész rénszarvassereg 4.26 ezremásodperc alatt ég el. Eközben a Télapó 17,500-szor akkora centrifugális erõnek van kitéve, mint a Föld gravitációja (ez 17 ezer g). Egy 120 kilós Télapó (ami röhejesen kicsi) mintegy 8,207,123 kilogrammos erõvel préselõdik majd szánja háttámlájának.
7.Összegezve: Ha a Télapó valaha is megpróbált Karácsony éjszakáján ajándékokat kihordani, mostanra biztos halott szegény.
Ui: a Télapó kommunista kitalálmány a szemét imperialista Mikulásra, ami szintén a kapitalisták torz elméjének szüleménye és nem létezik (de valamivel meg kell magyarázniuk korcs imperialista világuk

Valaki még kételkedik?


nice biggrin.gif


de sajnos elég gyér próbálkozás a télapó létezésének cáfolására. sad.gif

Szerinted mit csinál a Télapó az év maradék 364 napjában? Mert én tudom.
- A tér és idő meggörbítésére alkalmas szerkezeteket gyárt.
- Antigravitációs energiapajzs előállítására alkalmas szerkezeteket gyárt.


Ha ezeket meg tudod cáfolni akkor elismerem, hogy nincs télapó. happy.gif
Member
Posts: 22,564
Joined: Jul 1 2007
Gold: 7,149.00
Jan 23 2008 03:27pm
Quote (Mesh2 @ Wed, 23 Jan 2008, 22:24)
jo arany thumbsup.gif mi lenne ha 95%-nyi ertelmes post lenne benne?


akkor nem lenne 1 spammer se a subon.
Quote (iFeelAlone @ Wed, 23 Jan 2008, 22:27)
nice biggrin.gif


de sajnos elég gyér próbálkozás a télapó létezésének cáfolására. sad.gif

Szerinted mit csinál a Télapó az év maradék 364 napjában? Mert én tudom.
- A tér és idő meggörbítésére alkalmas szerkezeteket gyárt.
- Antigravitációs energiapajzs előállítására alkalmas szerkezeteket gyárt.


Ha ezeket meg tudod cáfolni akkor elismerem, hogy nincs télapó.  happy.gif


mindezt ajandekkeszites mellett teszi.. oO

This post was edited by hedgehogsword on Jan 23 2008 03:28pm
Member
Posts: 7,332
Joined: Dec 30 2006
Gold: 0.00
Warn: 40%
Jan 23 2008 03:28pm
Quote (hedgehogsword @ Wed, Jan 23 2008, 09:27pm)
akkor nem lenne 1 spammer se a subon.


olyan lenne mint a Marx es Engels altal elkepzelt vegso allapot amikor minden ember jó, csak sajnos megvalosithatatlan sad.gif
Member
Posts: 14,004
Joined: Dec 12 2005
Gold: 862.50
Jan 23 2008 03:29pm
Quote (TheStriker @ Wed, Jan 23 2008, 07:38pm)
+1


és még én spammolok feltűen...

btw: old de most is jó volt biggrin.gif
Member
Posts: 45,021
Joined: Jul 28 2005
Gold: 47.25
Jan 23 2008 03:30pm
Quote (hedgehogsword @ Wed, 23 Jan 2008, 22:27)
mindezt ajandekkeszites mellett teszi.. oO


Az ajandekokat a manok gyartjak te tudatlan! mad.gif

Quote (Mesh2 @ Wed, 23 Jan 2008, 22:24)
jo arany thumbsup.gif mi lenne ha 95%-nyi ertelmes post lenne benne?


Ugyse tudsz olyat nyitni.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 23 2008 03:30pm
Quote (ScooleRpety @ Wed, 23 Jan 2008, 22:29)
és még én spammolok feltűen...

btw: old de most is jó volt biggrin.gif


aki hozzaszol az nem spammol ^^
Member
Posts: 7,332
Joined: Dec 30 2006
Gold: 0.00
Warn: 40%
Jan 23 2008 03:31pm
Quote (kabraxis6 @ Wed, Jan 23 2008, 09:30pm)
Ugyse tudsz olyat nyitni.


hat a mostani allapotok kozt valoban nem
Member
Posts: 45,021
Joined: Jul 28 2005
Gold: 47.25
Jan 23 2008 03:32pm
Quote (CyberPunk666 @ Wed, 23 Jan 2008, 22:30)
aki hozzaszol az nem spammol ^^


En is ertelmesen posthuntolok..
Alig lehet tolem latni kifejezetten +1 postot.
Marmint ami nem a temaval kapcsolatos.
Ha meg off topicra tevedunk, akkor az off temahoz szolok hozza, szal alapvetoen igazabol semelyik post sem spam, amit user postol.

Quote (Mesh2 @ Wed, 23 Jan 2008, 22:31)
hat a mostani allapotok kozt valoban nem


Regebben mas allatok voltak?
Namely?
De tolem lathattad, nyitott vagyok beszelgetesre, de az is el lett baszva.
Na meg sztem minden ilyen ertelmes tema amit ajanlanal, mar lejart lemez.

This post was edited by kabraxis6 on Jan 23 2008 03:33pm
Retired Moderator
Posts: 38,445
Joined: Aug 6 2005
Gold: 12,508.00
Trader: Trusted
Jan 24 2008 04:33am
Quote (TheStriker @ Wed, 23 Jan 2008, 19:38)
+1

Quote (KidBuu @ Wed, 23 Jan 2008, 19:38)

Quote (Rawen @ Wed, 23 Jan 2008, 19:39)

Quote (Inakwo @ Wed, 23 Jan 2008, 20:24)

+10%
Go Back To Magyar Topic List
Prev1345
Closed New Topic New Poll