Quote (josheide @ 10 Oct 2014 14:57)
Azt tudjuk, hogy a ferfiak hajlamosabbak az agressziora, es a kockazatvalallasra.
Vajon ha tobb noi vezeto lenne kevesebb haboru lenne? Nagyobb hangsulyt fektetnenk a szegenyseg lekuzdesere?
Azt mar bizonyyitottak kiserletekkel hogy a nok egeszen masfajta politikat folytatnak, amiben hangsulyosabb egy csomo problema ami a ferfiaknak huszadrango. Szoval kivancsi vagyok mi lenne ha...
De nemhiszem hogy ezt egyhamar megtudja az emberiseg.
Ha lenne egy olyan társadalom, ami kellően nagy ahhoz, hogy következtessünk belőle, és ott lenne egyenlőség vagy matriarchális berendezkedés, akkor talán lehetne ezen vitatkozni.
De ameddig az összes kutatás és általánosítás amit emlegetsz egy patriarchális társadalomban, patriarchális közegben, szerepre nevelt nőkkel történik, addig kb kidobhatod a kukába az egészet.
A nőket arra tanítják, hogy butábbak és kevesebbet érnek, persze, hogy kevesebb kockázatot fognak vállalni többségében. Nézz meg egy olyan fiút, akit így neveltek (ilyet azért találni). Mivel csúfolják? Hogy olyan, mint egy lány...
Ráadásul nekik az a "szerepük", hogy kedvesek legyenek, empatikusak és mosolyogjanak. Szóval az ilyen kijelentés, hogy ők ilyenek baromság.
Mert lehet, ha a nőknek majd nem lesznek erkölcsi, nevelési, beidegződéses korlátai, akkor egészen másként fognak viselkedni. Akár úgy, mint mi? Elképzelhető.