d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1387738783879388038814734Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 54,994
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,280.00
Mar 25 2020 04:44am
Quote (ecnebketto @ 24 Mar 2020 22:04)
... elmész bevásárolni helyettem? vagy éhenhaljak? képzeld, senkim nincs, akit megkérhetnék.

"egyedül voltam" és képzeld még maszk is volt rajtam, gumikesztyű.

kíváncsi vagyok meddig fog még eszkalálódni ez, amikor beüt a shitstorm, neked is további szépeket! : )))


Tegnap nekem is beszólt egy apuka, mert maszkban vásároltam. Odabaszott egy ilyet hogy "you go and get your drinks in Sainsbury's mate". Mintha kisajátíthatná az Aldit...

Pedig semmi bajom, nem köhögök, csak próbálok elővigyázatos lenni.

Barátnőmet ugyanígy egy hete kb. a vasútállomáson küldte el egy 50 körüli nő. Odament hozzá, és megkérte, hogy álljon a peron túloldalára, messze tőle (ahol amúgy szintén voltak emberek de whatever).

Ha itt elkezdenek az olaszországihoz hasonló számban emberek meghalni, csúnya világ lesz....
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Mar 25 2020 05:24am
Quote (josheide @ 25 Mar 2020 18:44)
Tegnap nekem is beszólt egy apuka, mert maszkban vásároltam. Odabaszott egy ilyet hogy "you go and get your drinks in Sainsbury's mate". Mintha kisajátíthatná az Aldit...

Pedig semmi bajom, nem köhögök, csak próbálok elővigyázatos lenni.

Barátnőmet ugyanígy egy hete kb. a vasútállomáson küldte el egy 50 körüli nő. Odament hozzá, és megkérte, hogy álljon a peron túloldalára, messze tőle (ahol amúgy szintén voltak emberek de whatever).

Ha itt elkezdenek az olaszországihoz hasonló számban emberek meghalni, csúnya világ lesz....


lel
Probalna meg valaki bepofazni ha maszkban maszkalok barhol is, olyat lebasznek neki hogy a seggen keresztul kapna a kajat egy honapig.
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Mar 25 2020 05:33am
Quote (Smat @ Mar 25 2020 12:24pm)
lel
Probalna meg valaki bepofazni ha maszkban maszkalok barhol is, olyat lebasznek neki hogy a seggen keresztul kapna a kajat egy honapig.


ez igen

vajon mi lehet algoval szirmabesenyőn
Member
Posts: 22,418
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,967.77
Mar 25 2020 05:35am
Quote (josheide @ Mar 25 2020 11:44am)
Tegnap nekem is beszólt egy apuka, mert maszkban vásároltam. Odabaszott egy ilyet hogy "you go and get your drinks in Sainsbury's mate". Mintha kisajátíthatná az Aldit...

Pedig semmi bajom, nem köhögök, csak próbálok elővigyázatos lenni.

Barátnőmet ugyanígy egy hete kb. a vasútállomáson küldte el egy 50 körüli nő. Odament hozzá, és megkérte, hogy álljon a peron túloldalára, messze tőle (ahol amúgy szintén voltak emberek de whatever).

Ha itt elkezdenek az olaszországihoz hasonló számban emberek meghalni, csúnya világ lesz....


Angliában sokáig a "nyájimmunitás" hozzáállás vezetett a "flattening the curve"-vel szemben.

Tudsz arról esetleg, hogy mitől változott ez meg?
Illetve érdekelne a véleményed erről:

Ha teljesen objektíven nézem a kettőt, nem tudom eldönteni, hogy melyik a rosszabb.
A nyájimmunitás teljesen szétbasszhatja az egészségügyet, mert az a cél, hogy minél gyorsabban végigmenjen a járvány az embereken, és x% halállal mindenképpen számolni kell. Ezt valamennyire moderálni lehetne, ha a legveszélyeztetettebb csoportok a seggükön maradnának 2 hónapig, kerülnének mindenfajta érintkezést, míg az életerős többség ugyanúgy végzi a napi tevékenységét. Persze ezt a gyakorlatban kb. lehetetlen kivitelezni, hacsak nincs totális kontroll.
A flattening the curve viszont olyan extrém módon elhúzhatja a járványt, akár évekre is, ami a gazdaságot fogja olyan mértékben szétbaszni, amit most még elképzelni sem tudunk. Még csak az elején járunk, de már most látszik, hogy milliók élete mehet tönkre.

This post was edited by -joey- on Mar 25 2020 05:37am
Member
Posts: 54,994
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,280.00
Mar 25 2020 05:48am
Quote (Smat @ 25 Mar 2020 11:24)
lel
Probalna meg valaki bepofazni ha maszkban maszkalok barhol is, olyat lebasznek neki hogy a seggen keresztul kapna a kajat egy honapig.


Egy ilyen faszért is mennél a böribe, nem éri meg.

Quote (-joey- @ 25 Mar 2020 11:35)
Angliában sokáig a nyájimmunitás hozzáállás vezetett a "flattening the curve"-vel szemben.

Tudsz arról esetleg, hogy mitől változott ez meg?
Illetve érdekelne a véleményed erről:

Ha teljesen objektíven nézem a kettőt, nem tudom eldönteni, hogy melyik a rosszabb.
A nyájimmunitás teljesen szétbasszhatja az egészségügyet, mert az a cél, hogy minél gyorsabban végigmenjen a járvány az embereken, x% halállal mindenképpen számolni kell. Ezt valamennyire moderálni lehetne, ha a legveszélyeztetettebb csoportok a seggükön maradnának, kerülnének mindenfajta érintkezést, míg az életerős többség ugyanúgy végzi a napi tevékenységét. Persze ezt a gyakorlatban kb. lehetetlen kivitelezni, hacsak nincs totális kontroll.
A flattening the curve viszont olyan extrém módon elhúzhatja a járványt, akár évekre is, ami a gazdaságot fogja olyan mértékben szétbaszni, amit most még elképzelni sem tudunk. Még csak az elején járunk, de már most látszik, hogy milliók élete mehet tönkre.


Mindkét megközelítésnek megvannak az előnyei, hátrányai, de a barátnőm, aki biológus és pont ebben a félévben tanult virológiát a következőket mondta nekem a koronavírusról:

A nyájimmunitás működHETne de van vele pár kurva nagy probléma. Nem tudjuk, hogy pontosan meddig tart a fertőzöttekben az immunitás, ha egyáltalán kialakul az valaha. A náthára sem leszel immunis, max pár hétre, hónapra. Ergo simán lehet, hogy lefertőzöd a teljes populációd, ezzel hagysz meghalni csak Európában több millió öreget, cserébe semmit se nyersz, csak azt, hogy közben el-eldöcög az egészségügy.

Mellesleg ha az egészségügy túlterhelt mindenki más aki beteg lesz is jó eséllyel kezelés nélkül marad.

Ja és a legveszélyesebb: a vírus minél több embert fertőz, annál nagyobb az esélye a mutációra. Már most 3 törzsről tudunk, de lehet, hogy sokkal több is kering a világban.

Mi van ha kialakul egy törzs ami nem 2%-ban halálos hanem 12-ben?
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Mar 25 2020 05:54am
Quote (josheide @ Mar 25 2020 12:48pm)
Egy ilyen faszért is mennél a böribe, nem éri meg.



Mindkét megközelítésnek megvannak az előnyei, hátrányai, de a barátnőm, aki biológus és pont ebben a félévben tanult virológiát a következőket mondta nekem a koronavírusról:

A nyájimmunitás működHETne de van vele pár kurva nagy probléma. Nem tudjuk, hogy pontosan meddig tart a fertőzöttekben az immunitás, ha egyáltalán kialakul az valaha. A náthára sem leszel immunis, max pár hétre, hónapra. Ergo simán lehet, hogy lefertőzöd a teljes populációd, ezzel hagysz meghalni csak Európában több millió öreget, cserébe semmit se nyersz, csak azt, hogy közben el-eldöcög az egészségügy.

Mellesleg ha az egészségügy túlterhelt mindenki más aki beteg lesz is jó eséllyel kezelés nélkül marad.

Ja és a legveszélyesebb: a vírus minél több embert fertőz, annál nagyobb az esélye a mutációra. Már most 3 törzsről tudunk, de lehet, hogy sokkal több is kering a világban.

Mi van ha kialakul egy törzs ami nem 2%-ban halálos hanem 12-ben?


akkor az nem fog tudni annyira elterjedni mint a 2%os obv
Member
Posts: 26,644
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Mar 25 2020 06:00am
Quote (BmA_BeMyAngel @ 25 Mar 2020 12:54)
akkor az nem fog tudni annyira elterjedni mint a 2%os obv


osztan miert nem ? lehet mar el is terjedt, csak tobb het a lefolyasa
Member
Posts: 1,041
Joined: Feb 21 2020
Gold: 0.00
Mar 25 2020 06:05am
Quote (josheide @ Mar 25 2020 12:48pm)
Egy ilyen faszért is mennél a böribe, nem éri meg.



Mindkét megközelítésnek megvannak az előnyei, hátrányai, de a barátnőm, aki biológus és pont ebben a félévben tanult virológiát a következőket mondta nekem a koronavírusról:

A nyájimmunitás működHETne de van vele pár kurva nagy probléma. Nem tudjuk, hogy pontosan meddig tart a fertőzöttekben az immunitás, ha egyáltalán kialakul az valaha. A náthára sem leszel immunis, max pár hétre, hónapra. Ergo simán lehet, hogy lefertőzöd a teljes populációd, ezzel hagysz meghalni csak Európában több millió öreget, cserébe semmit se nyersz, csak azt, hogy közben el-eldöcög az egészségügy.

Mellesleg ha az egészségügy túlterhelt mindenki más aki beteg lesz is jó eséllyel kezelés nélkül marad.

Ja és a legveszélyesebb: a vírus minél több embert fertőz, annál nagyobb az esélye a mutációra. Már most 3 törzsről tudunk, de lehet, hogy sokkal több is kering a világban.

Mi van ha kialakul egy törzs ami nem 2%-ban halálos hanem 12-ben?


nathara 1-2 evig leszel immunis (ugyanarra a torzsre)
valoszinu, hogy kevesbe halalos torzs fog elterjedni, sot, csak az tud, mert aki a halalosabb torzset kapja el, az nagyobb esellyel inkabb csak meghal es tovabb nem terjeszti

amennyit en hallottam angliaban egy orvos tanacsara kezdtek a nyajimmunitas modszer alkalmazni inkabb, aztan a halottak szamat latva gyorsan meggondoltak magukat
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Mar 25 2020 06:07am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Mar 25 2020 01:00pm)
osztan miert nem ? lehet mar el is terjedt, csak tobb het a lefolyasa


mert megoli az embereket es nemtud annyira elterjedni emiatt
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Mar 25 2020 06:26am
Quote (Senee @ 25 Mar 2020 19:33)
ez igen

vajon mi lehet algoval szirmabesenyőn


Dno, szerintem szarik a karantenra aztan jarkal mindenfele, bulizgat, kosz teso etc.

Valakinek amugy megvolt facen algo, nem neked veletlenul?


Quote (josheide @ 25 Mar 2020 19:48)
Egy ilyen faszért is mennél a böribe, nem éri meg.



Mindkét megközelítésnek megvannak az előnyei, hátrányai, de a barátnőm, aki biológus és pont ebben a félévben tanult virológiát a következőket mondta nekem a koronavírusról:

A nyájimmunitás működHETne de van vele pár kurva nagy probléma. Nem tudjuk, hogy pontosan meddig tart a fertőzöttekben az immunitás, ha egyáltalán kialakul az valaha. A náthára sem leszel immunis, max pár hétre, hónapra. Ergo simán lehet, hogy lefertőzöd a teljes populációd, ezzel hagysz meghalni csak Európában több millió öreget, cserébe semmit se nyersz, csak azt, hogy közben el-eldöcög az egészségügy.

Mellesleg ha az egészségügy túlterhelt mindenki más aki beteg lesz is jó eséllyel kezelés nélkül marad.

Ja és a legveszélyesebb: a vírus minél több embert fertőz, annál nagyobb az esélye a mutációra. Már most 3 törzsről tudunk, de lehet, hogy sokkal több is kering a világban.

Mi van ha kialakul egy törzs ami nem 2%-ban halálos hanem 12-ben?


Meh, most januar/februarban is felloktem egy szar 20 kilos kocsogot amelyik megjegyzeseket tett a felesegemre mert hogy kinai es biztos terjeszti ezt a virust, foldon fekve persze nem mert semmit szolni es elszaladt utana, termeszetesen Londonban, hol mashol..
Mindegy igazabol, a lenyeg az az hogy nagyon elszaladt a lo ezekkel a tirpak angolokkal, ez a brexitezes is betett nekik, most nagyon utalnak minden mas nemzetet..
Go Back To Magyar Topic List
Prev1387738783879388038814734Next
Add Reply New Topic New Poll