d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1378337843785378637875001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 19,078
Joined: Feb 4 2009
Gold: 77.00
Jun 22 2011 08:50pm
Quote (cowding @ 23 Jun 2011 04:47)
alszik mindenki?


:(
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Jun 22 2011 08:57pm
Quote (Anamy @ Jun 23 2011 04:50am)
:(



1 User(s) are browsing this Forum (0 Guests and 0 Anonymous Users)
Anamy

:hello:
Member
Posts: 19,078
Joined: Feb 4 2009
Gold: 77.00
Jun 22 2011 09:01pm
Quote (cowding @ 23 Jun 2011 04:57)
1 User(s) are browsing this Forum (0 Guests and 0 Anonymous Users)
Anamy

:hello:


:hello:
Member
Posts: 12,087
Joined: Feb 2 2009
Gold: 0.00
Jun 23 2011 12:28am
jaj de korán van
nem tudtam aludni =/
jóreggelt.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jun 23 2011 12:32am
Quote (zsansaccount @ Jun 23 2011 12:35am)
semmi gond, értem. a közgazdászt meg úgy írtam, h a gazdasághoz közelebb állsz, mint én az fix. viszont franc tudja, h MO képes lenne így átállni és az emberek negatív attitűdje és - hmm nevezzük - általános gonoszsága és kapzsisága képes lenne-e úgy megváltozni, h ne csak a saját érdekeiket keressék, hanem észrevegyék azt, h ha többet ADOK, akkor többet is KAPOK.
láttam a példát, amit írtál tominak, azt itthon nehezen tudom elképzelni, mindenki annyira takargatja az utolsó fillérjeit is.


persze ebben is van igazság, talán naív gondolat, hogy a fizetős felsőoktatás automatikusan megtisztítja ezt a dolgot, de akkor legalább "papíron" lehetnének elvárásaid az oktatás minőségével szemben

de az az igazság, hogy a fizetős mesterképzéseknél se a minőséget erőltetik
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2011 02:08am
Quote (beni @ 23 Jun 2011 08:32)
persze ebben is van igazság, talán naív gondolat, hogy a fizetős felsőoktatás automatikusan megtisztítja ezt a dolgot, de akkor legalább "papíron" lehetnének elvárásaid az oktatás minőségével szemben

de az az igazság, hogy a fizetős mesterképzéseknél se a minőséget erőltetik


sztem is legyen fizetős, amint elvégeztem :)

tény és való, hogy komoly minőségbeli javulást lehetne elérni, de előbb legyen meg a diplomám :)
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Jun 23 2011 02:34am
Quote (CyberPunk666 @ 23 Jun 2011 10:08)
sztem is legyen fizetős, amint elvégeztem :)

tény és való, hogy komoly minőségbeli javulást lehetne elérni, de előbb legyen meg a diplomám :)


na mondjuk pont ez a gondolkodás is elég káros - fizessenek meg érte, de én ne.

amúgy ma lett 5 éves az accom :santa:

Quote (beni @ 23 Jun 2011 00:51)
az bazur


:(

This post was edited by My_Acc_Is_Bazur on Jun 23 2011 02:34am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2011 02:35am
Quote (My_Acc_Is_Bazur @ 23 Jun 2011 10:34)
na mondjuk pont ez a gondolkodás is elég káros - fizessenek meg érte, de én ne.

amúgy ma lett 5 éves az accom :santa:


igen tudom, azért is van a mosoly ott. Amúgy szerintem tarthatatlan a rendszer. Nem fogja sokáig húzni ezt így és vagy változtatnak valamit, vagy be fog dőlni.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jun 23 2011 02:36am
Quote (CyberPunk666 @ Jun 23 2011 09:08am)
sztem is legyen fizetős, amint elvégeztem :)

tény és való, hogy komoly minőségbeli javulást lehetne elérni, de előbb legyen meg a diplomám :)



Engem az zavar nagyon, hogy baromi sok képzés elavult, mert az oktatóknak nem érdekük fejlődni a világgal, átírni a régi előadásokat, variálni a tanóra menetét, mert azzal csak a meló van. Egy csomó szakirány csak fel van töltve olyan tárgyakkal, ami egyáltalán nincs adaptálva a szakhoz.

Ha van egy mesterképzés (legyen egészségügyi gazdaságtan) akkor miért alap szociológia, alap vállalatgazdaságtan, bevezetés a kommunikációba, stb órákkal van feltöltve a tanrend? Mert azon nem kell változtatni semmit, csak áthívják Bélát, aki ezt az anyagot adja le 10 éve és itt is ledarálja. Viszont rohadtul lehetne olyan vállgazdot tartani, ami kizárólag a gyógyszercégek sajátos vonásaival foglalkozik, vagy olyan kommunikációt tartani, ami orvos-beteg kapcsolatot, etikai megfontolásokat vesz terítékre és esetleg esettanulmányokat operál. Mivel neked ingyen van ezért leszarod, hogy mit adnak le, csak legyen meg a papír. De ha fizetni kéne érte, akkor hőböröghetnél, hogy miért egy könyvre építik a tananyagot és miért nem kapsz szintetizált információ-eszenciát.

Át van baszva a diák, mert ül az iskolapadban 5 évig és nem igazán fog érteni semmihez. Át van baszva a szülő aki azt hiszi, hogy a kisfia megfeszülve küzd az egyetemen (oké, hogy vannak ilyen helyek de azért nem ez az általános a felsőoktatásra).
Át van baszva az állam, aki azt hiszi, hogy nyomja a pénzt az oktatásba és onnan majd jön ki a sok magasan képzett államférfi. Mindenkit átcsesz a rendszer.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2011 02:40am
Quote (My_Acc_Is_Bazur @ Jun 23 2011 08:34am)
na mondjuk pont ez a gondolkodás is elég káros - fizessenek meg érte, de én ne.

amúgy ma lett 5 éves az accom :santa:



:(


hb bazuracc :)
Go Back To Magyar Topic List
Prev1378337843785378637875001Next
Closed New Topic New Poll