Quote (beni @ 23 Jun 2011 01:18)
az hogy közgazdász vagyok nem jelenti azt, hogy mindenhez értek
az oktatásügy is olyan speciális terület, mintha egy gépésznek beszélnél a hídépítésről. Mérnök-mérnök de nem ugyanaz. Szóval van véleményem a témáról, de nem gondolom megalapozottabb, mint a tiédet, csak én egyszerű képletnek látom a dolgot.
Kereslet - kínálat fontos szerepet játszik. Ha mindenki elmegy főiskolára/egyetemre, csak mert ingyen van és közben kurva sokat lehet bulizni akkor a munkaerőpiac is azokat fogja felszívni egy csomó helyre, akik a legkevesebbet kérik = leértékelődik az egész. Amellett pedig csomó fölösleges képzésre kidobunk pénzt, ami vagy színvonaltalan vagy/és a végzés után szükségtelen az elvégzett melóhoz ...
kicsit csapongok, de nincs kedvem most újra rendszerezett formában leírni
semmi gond, értem. a közgazdászt meg úgy írtam, h a gazdasághoz közelebb állsz, mint én az fix. viszont franc tudja, h MO képes lenne így átállni és az emberek negatív attitűdje és - hmm nevezzük - általános gonoszsága és kapzsisága képes lenne-e úgy megváltozni, h ne csak a saját érdekeiket keressék, hanem észrevegyék azt, h ha többet ADOK, akkor többet is KAPOK.
láttam a példát, amit írtál tominak, azt itthon nehezen tudom elképzelni, mindenki annyira takargatja az utolsó fillérjeit is.